Pompa paliwa padła ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sytuacja wygląda tak:

Silnik mojej samary zachowuje sie dziwnie podczas dodawania gazu. Gdy chce przyspieszyc to nie nastepuje to płynnie i od razu tylko jakby z opoznieniem. Dodaje gazu i czuje jakby na chwile silnik sie dławił, albo nie dostawal paliwa (powietrza ) po chwili wszystko wraca do normy i przyspiesza tak ja powinno byc.
Moze pompa juz nie podaje tak paliwa jak powinna ?

Dzieki za wszystkie sugestie
Pozdro

Ps. Wyszukiwarką sprawdziłem czy był juz taki wątek ale nie zauwazyłem nic co by mi pomogło, ale jesli cos przeoczyłem to prosiłbym po wstawienie linka do odpowiedniego tematu
  
 
Jeśli tak dzieje się podczas ruszania to stawiałbym na pompkę przyspieszenia w gażniku.Prawdopodobnie dziórawa membramka pompki lub zatkana dysza rozpylacza.
  
 
Mi to pachnie syfem w gaźniku i za to zabrałbym sie na poczatku, a potem eliminowal kolejne elementy. A może wystarczy podregulować?
  
 
ja raczej tez zaczalbym od gaznika i membranki przyspieszcacza.
no i regulacji - jak chlopaki radza.
jakby zdechla pompka, to kiepsko palilaby nie tylko przy ruszaniu...
  
 
Cytat:
2004-02-26 23:13:29, Bod pisze:
Jeśli tak dzieje się podczas ruszania to stawiałbym na pompkę przyspieszenia w gażniku.Prawdopodobnie dziórawa membramka pompki lub zatkana dysza rozpylacza.



Na bank to własnie to. Przerabiałem ten temat w swojej 07.
I membranka była walnięta i dysza rozpylacza zatkana.

Pozdrawki!!!
  
 
Nie zakwestionuję zdania poprzedników, bo mają raczej rację, ale też nie wykluczam całkiem pompki paliwa - uwierzcie mi, walnięta pompa paliwa naprawdę potrafi robić różne cuda.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
A mi nie chce się przełączyć na benę, ręczne pompowanie też nic nie daje, podciśnienia nie ma, więc pompa do wymiany tylko mam jedno pytanko ile ona kosztuje

Juz wiem w naszym Warszawskim polecanym sklepie 56 zł.

[ wiadomość edytowana przez: marcinb dnia 2005-05-09 10:19:22 ]
  
 
ja kupowałem za trochę mniej Dziwne, że aż tak dużo - bo przy Grójeckiej jednak było mniej troche - ale może coś się już zmieniło A i jechać na drugą stronę waw-y nie ma sensu
  
 
Dzieki MikeB z tego powodu że nie musiałem jeszcze nic kupować to nie wiem gdzie coś kupić .
  
 
No spoko. Znalazłem kwit "pompka paliwa" - 35 zł na Grójeckiej - ale to z pół roku temu wymieniana Poza tym - pamiętaj przy kupnie o tych podkładkach dystansujących na pompkę
  
 
Cytat:
2005-05-09 14:27:50, MikeB pisze:
No spoko. Znalazłem kwit "pompka paliwa" - 35 zł na Grójeckiej - ale to z pół roku temu wymieniana Poza tym - pamiętaj przy kupnie o tych podkładkach dystansujących na pompkę



Dodam tylko, ze zdarzają się takie pompki, w których ten plastikowy pierścien potrafi się rozpuścić pod wpływem benzyny. Wiec dla spokoju przed założeniem poskładaj z 2 pompek jedną sprawną. Oryginalne części są 10000x lepesze.
  
 
MikeB masz może dokładny adres tego sklepu z Grójeckiej a może na paragonie jest i telefon
Z góry wielkie dzięki
  
 
Już dostałes priva
  
 
Dziękuje Maik właśnie przed chwilą się z kontaktowałem z grójecką pompa kosztuje u nich 42 zł. a uszczelki dystansujące 1,2 zł. komplet.
  
 
No tzn. ze podrożały
Zrobisz jak uważasz - ale ja bym kupił dwa komplety tych uszczelek dystansujących - 1,2 x2 to nie majątek, a mogą Ci się i przydać na przyszłość, albo nawet i teraz
  
 
Czy ktos wie jak skleic pompke paliwa do silnika zeby nie ciekla- zeby olej nie wyplywal z pod niej ?
Wymienilem juz pompke na nowa, ta plastikowa przekladke - silnik pompka, uzylem rozne uszczelki, rozne silikony(uszczelki bez silikonu rowniez) i ciagle mi z tego kurestwa cieknie ! - znaczy pomiedzy pompka a plastikowa przekladka, bo pomiedzy przekladka a silnikiem jes sucho.
Swoja droga niech kazdy co moze, sprawdzi palcem pod pompka paliwa czy ma sucho - i na tej przekladce plastikowej - moze po prostu tam kazdemu cieknie ... buhuhuuu
  
 
Wiesz co, wydaje mi sie ze za ta raczska do recznego pompowania to cieknie, tam raczej musi byc jakas nieszczelnosc w tym mechanizmie, ogonie ostatnio ja uszczelnialem sylikonem silnikowym i w sumie od tamtej pory nie sprawdzialem czy jest ok ale jutro moge sprawdzic, niestety dzis juz Ci tego nie sprawdze jak to tam u mnie.
  
 
odkopuję

Jakiś czas temu widziałem, że pompa jest mokra. Dzisiaj po przejechaniu się kawałek do miasta coś mi nie grało. Silnik jakoś głośniej zaczął pracować i nie przyspieszał jak należy. W domu otworzyłem maskę, patrzę a tam podczas pracy silnika gdzieś spod pompy normalnie tryska paliwo. Myślicie, ze to tylko pompa...?

help help help!!!

[ wiadomość edytowana przez: wejlantf dnia 2010-07-14 19:16:32 ]
  
 

sprobuj zastosować zestaw remontowy jak gdzieś znajdziesz.

jak nie to pompka nowa..
  
 
A jak z wymianą? Dziecinada czy może trzeba o czymś wiedzieć...?