[Opony] - ciśnienie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sorki za gupi post ale bylem u 3 wulkanizatorow i kazdy co innego ...ile pompowac atmosfer do oponki 205/50 r15 i do 195/50 r15 ??

za odpowiedzi zgory tnx....pozdro TvF

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-03-17 11:13:48 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem tytuł ]
  
 
Nie mam pojęcia : u mnie do 185/70 13" z przodu pompuję 1,8 atmosfery a z tyłu 2,0 atmosfery.
Pozdrawiam
  
 
Myśle że jak nadymasz po 2.0 do każdego to będzie GIT.

Pozdrawiam Cosmo


------------------------
Niech Wam asfalt równym będzie!!!!
  
 
Na pewno ponad 2 atmosfery. Ja bym dał 2.2atm.
Nie może być zbyt niskie bo to grozi uszkodzeniem ogumienia a nawet felgi, zwłaszcza na naszych warszawskich ulicach.
  
 
ja tez bym dal 2,2 a nawet wiecej ( jaki to samochod ? 15 calowe koleczka ?? )
generalnie pompowalem kiedys volkswagena T4 do 7 a potem z takimi balonikami na test amortyzatorow standard dla niego jest bodajze 3,0 i 3,2 wiec widzisz ze ciezko w gore przecholowac jak bedziesz mial za wysokie to bedzie sztywniejszy i niejsza skutecznosc amortyzatorow bedzie ale moje zdanie jest takie ze do 0,5 atm mozna spokojnie przeladowac
Diagnosta z ktorym pracowalem zawsze ladowal o 0,5 wiecej niz podawal producent
koniec konców :
-dla poldka dla w/w rozmiarow 2,3 przod, 2,3 tył albo jak nie bedzie pasowalo po przejechaniu "odcinka probnego"
2,3 przod oraz 2,5 tyl
  
 
oki to lece na stacje pompowac oponki....sproboje najpeirw z 2.3
  
 
195/55 R15 2 atm.
  
 
Właśnie, ja mam podobny problem...Jakie ciśnienie przy 195/70R13....Nie moge sie nigdzie doczytać by sie dowiedzieć...Ładuje ok. 2,1 at. i chyba nie jest to mało...Zresztą i tak mam zamiar wymienić fele na większe ...A te już nie pożyją (oponki) długo, bo jedna niestety już jest prawie na wykończeniu...Na wiosne czas na zmiany...
  
 
Witam
165/70/13 przód 1.8 tył 1,9

175/70/13 przód 1,9 tył 2,0

205/50/15 przód 2,0 tył 2,2
Tak ponoć było w jakiejś tabeli
Pozdrawiam Bialy_1987
  
 
aha i jeszcze jedno :
jak napompujesz za duzo to zawsze bedziesz mogl upuscic ale jak za malo to pompeczka i dmuchanie a latwiej spuscic niz napompowac
  
 
Właśnie jak z tym jest ?

otóż słyszałem różne opinie, (nie przytaczam bo oczekuję waszych sugestii), jakie ciśnienie opon powinno być w polonezie, w/g danych technicznych w oponie standardowej 185/70/13 przód - 0,17 MPa, tył - 2,0 MPa

jakim ciśnieniem i w jaki rozmiar opon pompujecie?
czy zimowe opony powinny być pompowane tymi samymi ciśnieniami co letnie ?
  
 
Hello GDA i reszta paczki
Ja mam przod /tyl 2 atm a to dlatego ze wydaje mi sie ze jak jest mniej to za bardzo uginaja sie oponki. Nie wiem czy to dobra metoda (szybsze zuzycie opon) czy moze za bardzo sie szokuje (moze powinna byc opona ugieta?) Chetnie poczytam porady. Oponki 175/70/13
  
 
Ja również obstawiam 4x2atm w lecie.
Na zimę można trochę obniżyć.
Pozdrawiam,
Dzbanek
  
 
ja zawsze wrzucam o 0,1 wiecej. Na tył to nawet 0,2 (butla) Najlepszego gwoździa mam jak zakładam inny rozmiar opon.
Proponuje patent: namalować farbą pas w poprzek bieżnika, po kilku(nastu) km spokojnej jazdy sprawdzić czy siewytarł i czy równomiernie.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Ja ma właśnie tak jak piszecie przód 175/70/13 (2 atm), i tył 185/70/13 (2 atm) wydaje mi się iż tak jest dobrze (ale mogę sie mylić).
  
 
Ja pompuję przód 1.7,tył 2.0.Mam na wewnętrznej stronie drzwi taką nalepkę z informacją o ciśnieniu.Chyba się to sprawdza bo na poprzednim komplecie opon zrobiłem 100 tyś.
  
 
no tak, a jeżeli jedziemy z pełnym załadunkiem to o ile zwiększyć ciśnienie bo o tym wszystkie publikacje i instrukcje milczą.
  
 
Witam
Ja "wciskam" 2.0 x 4 bez wzgledu czy to lato czy zima.
  
 
Ja od zawsze stosuję ciśnienie 0,2 MPa. Niezależnie od rodzaju opon (13 czy 14).

Trzeba zauważyć, że wraz z montażem instalacji gazowej wzrasta masa auta, a zwłaszcza nacisk na tylną oś. Dlatego też należy zwiększyć ciśnienie w kołach tylnej osi o jakieś 0,01 - 0,02 MPa.
  
 
Mam kapcie 185 na lato i zimę. W instrukcji obsługi podają:
-przód 0,18 MPa ale zawsze daję 0,2 MPa
-tył 0,2 MPa a przy obciążeniu 0,22 MPa- daję 0,21 MPa
Ale zawsze jak spojrzę na oponki to odnoszę wrażenie że
są za mało "napompowane".
Następnym razem dam po 0,22 MPa na wszystkie.


Mach-"Forever Young"