GAZ DO ESSIEG 1.6 z 99 r !!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witajcie
co sądzicie o gazie do essiego i jaką intalacje wybrać ?????
kolektor plastik ale mówią że jest wytrzymały na strzały ?!?!?!?
  
 
Dobrze Ci radzę - nie wkładaj do niego gazu. Fordy tego bardzo nie lubią Później mechaniory kręcą nosem przy każdej naprawie gdy w aucie jest gaz.
  
 
Nie wiem jak przy palstikowym kolektorze - ale u mnie przy alu zrobilem juz 15 tys na gazie i nic strasznego sie nie stalo
  
 
Ja jeżdzę na gazie od samego początku i jest super. Nie miałęm z nim żadnych problemów, silnik chodzi tak jak powinien. Jeśli rocznie jeździsz więcej niż 20 tys km, to nie masz sie nad czym zastanawiac!!

Co do plastiowych kolektoów to różnie bywa. Może wytrzymać, a może nie. Masz 2 wyjścia założyć sekwencję, albo zminić kolektor na metalowy.
  
 
a jaki jest koszt zamiany na metalowy ??

gazownik mówi że zrobił już dużo fordów z plastikiem i w żadnym nie ma problemów -= podobno ten kolektor jest wytrzymały ?!?!
  
 
SNALE !
jestem z BB masz jakis dobry warsztat w okolicy z gazem ???

to sie ich dopytam !
  
 
Ja jeżdżę na gazie już 2 lata i bym nie narzekał gdyby chłopcy z ABARTA się trochę postarali , po regulacjach w innym serwisie było ok , teraz znów się coś pochrzaniło i jadę na diagnostykę , jak wrócę to powiem co było .
A czy zakładać ? Napewno tak ale tylko tam gdzie ludzie więdzą co robią , po co robią .
  
 
Cytat:
2006-06-27 13:08:00, scmar pisze:
SNALE ! jestem z BB masz jakis dobry warsztat w okolicy z gazem ??? to sie ich dopytam !



http://www.autogaz.bls.pl/

Szczerze ich polecam. Serwisowałem u nich gaz w poprzednim aucie, w escorcie założyłem i wszystko jest ok.
  
 
Cytat:
2006-06-27 13:04:10, scmar pisze:
a jaki jest koszt zamiany na metalowy ?? gazownik mówi że zrobił już dużo fordów z plastikiem i w żadnym nie ma problemów -= podobno ten kolektor jest wytrzymały ?!?!



W klubie jest kilka osób, które jeżdzą na plastiku z gazem, ale wiem też, że ktoś przerabiał na metal.
  
 
Mam plastikowy kolektor gaz z komp. i jest na razie ok, choć kilka razy potrafił mi strzelić wymieniłem przewody wn i świece przeszło.
Gazownicy u których byłem wypowiadają się do dobrze- jak na plastik to dosyć mocne.
  
 
symeon

ile dałeś za instalacje i jakiej marki ?

  
 
Jeśli sporo jeździsz to nawet sie nie zastanawiaj tylko zakładaj, ja jezdze na gazie Zetecem 1.6 z plastikowym kolektorem i smiga az milo tylko musisz pamietac o 2 sprawach:
1. Od razu wymien swiece i wymieniaj je co jakies 15 kkm ( najlepiej razem z wymiana oleju w silniku), jesli chodzi o swiece to wszyscy tutaj polecaja motorcrafta platynowe ktore sa dobre ale sa cholernie drogie a i tak sa do wymiany po 15 kkm (sucha miesznka gazowa) wiec ja jezdze na zwyklych takich po 15 pln za sztuke i jest spoko
2.Jesli masz kase wymien przewody wysokiego napiecia, ale jesli nie ma widocznych popekan izolacji to szkoda kasy (ja nie wymienialem)
A jesli chodzi o wymiane koletkora na metalowyto mechanior powiedzial mi 600 - 700 pln wiec drogo wg. mnie, dlatego pilnuj swiec i przewodow i w droge .
Gdybys mial jakies pytania jestem na gg 2121597
Pozdrawiam Iguana81 Tomek
  
 
dzięki iguana !
jakie to konkretnie świeczki ??

jakiej marki intalacja ?
  
 
świece co 15 tys??

Ja na gazie zrobiłem 35, wczesniej nie mam pojecia kiedy byly wymeniane i jeżdzą dobrze. Fakt, że mam metalowy, więc se może wybuchać, ale 15 to chyba lekka przesada.

Ja płaciiłęm w maju ubiegłego roku 2100.
  
 
Zaraz po instalacji gazu wymieniłem przewody Motorcraft i świece Bosch - ani jednego strzału
  
 
Ja mam Landi Renzo. Zadzwoń do nich, to Ci powiedzą. Moi znajomi też tam pakowali gaz i wszystko było ok.

P.S. Nie jestem spokrewniony z właścicielem
  
 
Cytat:
2006-06-27 14:10:03, Snale pisze:
P.S. Nie jestem spokrewniony z właścicielem



ale screny ze poleca to zaraz zawiezie
  
 
Załozyłem do swojego zeteka sekwencje Elpigas. Zrobiłem 10 tyś i o tym ze jezdze na gazie przypominam sobie na stacji. Silnik 1.6 99 r.
  
 
Cytat:
2006-06-27 14:35:13, AXEN77 pisze:
Załozyłem do swojego zeteka sekwencje Elpigas. Zrobiłem 10 tyś i o tym ze jezdze na gazie przypominam sobie na stacji. Silnik 1.6 99 r.



To pojeździj jeszcze trochę i zmienisz zdanie. Mam tę samą instalkę. Obecnie motor zaczął brać olej 2 litry na 6000 km i w dodatku zabawa z kangurem przy zimnym silniku. Strzały w dolot, dławienie, koszmar na PB, nie da rady jechać jak jest zimny. Przed montażem gazu ? żadnych problemów.
Silnik 1.6 99 r. Przebieg 66.000 km.

Gaz tylko do kuchni i na biwaki.

P.S.
Instalację montował jeden z najlepszych zakładów w zachodniopomorskiem.


[ wiadomość edytowana przez: KriSSo dnia 2006-06-27 14:41:31 ]
  
 
To mi przyokazji powiedzcie jaki GAZ do 1.6 16v Efi z 93r, co myslicie o BRC JUST, ojciec jezdzi na BRC Astra i nie ma zadnego problemu, kula sie juz 2 rok i nakrecil 70tys.