Problemy z subem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Na wstępie składam podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli mi dobrać sprzęt do autka
W tej chwili posiadam radio Clarion DXZ558RMP + zestaw przedni PB CK6 + wzmacniacz Blaupunkt GTA470 o mocy RMS około 4x70W + subwoofer PowerBass PBC-B10 BassBox.
Jednak mam problem z subem. przy pierwszym podłączeniu działał bez zarzutu. jednak terez przestał grać. W zasadzie to jak odłączę suba od wzmacniacza (przewody głośnikowe) to zestaw przedni bardzo ładnie gra. Z chwilą podłączenia suba gaśnie zielona lampka (power) i zapala się czerwona (protection), przy czym radio dalej pracuje. Jest jeszcze takie zjawisko, że przy podłączonym całym zestawie kiedy włączam radio to na chwile zapala się zielona lampka a po 1s zapal się czerwona, membrana suba wychyla się mocno jakby ktoś wpuścił powietrza ze sprężarki i po chwili się cofa, i nic nie gra.
Nie wiem co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Jeżeliby ktoś mi mógł podpowiedzieć - co jest nie tak - to będę bardzo wdzięczny.
Zasilanie wzmacniacza mam z akumulatora kablem o średnicy 8 AWG, bezpiecznik 60A.
Pozdrawiam
  
 
prawdopodobnie masz zwarcie lub uszkodzony kable wzmak lub sub
proponuje sprawdzic najpierw :
kael do suba najlepiej miernikiem z bzykiem oczywisc odłacz go od wzmaka i od suba żeby obwód był otwarty chyba nie musze tłumaczyc jak sie sprawdza kable ?
jezeli kabel będzie dobry to sproboj w miejsce suba podłaczyc jakis inny dowolny głosnik bedziesz w ten sposób wiedział czy głosnik nie jest wadliwy
co do wzmaka moze tez byc uszkodzona jakas końcówa ale jeżeli sie załancza protector to jest dobry znak że wzmak jest zdrowy czerwona lampa zapalająca sie zaraz po 1 s to jest to normalne bo wzmacniacz jak sie załancza to sie uzbraja i przekazniki załąnczaja ja dalej i jak jest cos nie halo to wtedy sie załancza protector
ja stawiam na zwracie na kablu lub głosnik sub spalony lub przypalona cewka w głosniku robi zwarcie na obudowie kosza głosnika lub jakiejs blachy
  
 
Cytat:
2006-06-24 13:39:18, maly187 pisze:
ja stawiam na zwracie na kablu lub głosnik sub spalony lub przypalona cewka w głosniku robi zwarcie na obudowie kosza głosnika lub jakiejs blachy


A jak jest cewka spalona, to da radę coś zrobić?
Czy takim wzmacniaczem można spalić ten głośnik?

Przód miałem podłaczony do 1 i 2 kanału na 3 i 4 na mostku suba. Więc zprawdziłem suba na mostku 1 i 2 kanału i chodzi. natomiast przód pezełączyłem na 3i 4 kanał, z pocztku chodził tylko jeden (3) kanał a na 4 coś strzelało. Następnie wróciłem do poprzedniej opcji podłączając przód do 1 i 2 kanału i... działają tylko tweetery. Pewnie popsułem do reszty.
Może byście coś poradzili?

[ wiadomość edytowana przez: junji dnia 2006-06-24 18:17:47 ]
  
 
sprawdz czy dobrze podłąnczasz +i- no to chyba masz podleczony wzmak chyba ze mogą byc to czincze jakies lipne a jak nie to wzmak grzebe sie bydle troche ?? proponuje odłaczyc wzmacniacz ze wszyskiech gllosników i sprawdz jednym głosnikiem wszystkie kanału przekładaja czincze tez to wtedy ci usterka wyjdzie ze czincze dod dupy albo wzmak
  
 
Witajcie tak jak kolega maly187 radził bym Ci sprawdzić czincze bo te tanie do 40 pln to maja tylko wygląd a w środu gówno lepiej takie czicze wykonać sammu bo jeśli któryś nie będzie miał amsy słychac będzie tylko trzaski i buczenie po drugie wzamcniacz 4-kanałowy ma to do siebie że jeśli nawet któraś z końcuwek bedzie spalona to reszta gra bez problemu chyba ze obciążysz tą uszkodzoną to wtedy automatycznie rozłączy ci Wzmaka spróbuj nie podłaczć 4 kanału i pograć trochę zobacz co się będzie działo jesli będzie ok to znaczy ze końcuwka coś nie chalo zobacz jeszcze jak wszystko gra jeśli jest bardzo cicho jeśli ok to szukaj gdzieś zwarcia bo wzmacniacz włąncza protec tylko przy wyżym prądzie a przy małych będzie sie zachowywał normalnie lub będzie troche zniekształcał