Poszukuje schematu elektr. poduszki powietrznej kierowcy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Poszukuje schematu elektrycznego do AIRBAG'a (Essi z 2000r.)

Nie mogę znaleźć w żadnej książce ani manualu, wydaje się, że ten temat jest w tych materiałach permanentnie omijany. Nawet o bezpiecznikach się nic nie mówi.

Problem, prawdopodobnie zimny lut gdzieś bo mi kontrolka airbag'u nie gaśnie jak jest rozgrzany , a jak jest zimny to wszystko gra .
  
 
omijane jest pewnie dlatego ze powszechnie uznano ze grzebanie w tym ukladzie zagraza bezpieczenstwu, a jedyna infrmacja jaka sie znajduje to "diagnoze i naprawe nalezy zlecic w wyspecjalizowanym serwisie"
  
 
To raczej nie zimny lut.
Stawiałbyn na jakiś czujnik nie koniecznie związany bezpośrednio z airbagiem ale może powiązany pobocznie.
Najlepszy sposób to multimetr w rękę i do dzieła.
Jak masz możliwość to sprawdź na drugim sprawnym co i gdzie powinno być.
  
 
Obwiniam lut, bo ten samochód miał przedtem problem z autoalarmem i jakiś przydrożny mechelektryk, odpiął centralkę alarmu. Podobno zaczął wyć w czasie jazdy, co sugerowało by że może utracił zasilanie.
Od tego czasu pojawił się ten problem.
Ale jak mówię, jak go zapalę a był wcześniej rozgrzany to kontrolka nie gaśnie (nie mruga jak w przypadku błędów).
Jak jest zimny, rano przy < 0stopni to wszystko jest ok.
  
 
mam dwa ale ten nowszy to chyba ten
  
 
chyba coś nie wyszło ale jutro postaram sie naprawić bo teraz mószę uciekac do pracy
narka
  
 
Cytat:
2007-01-28 11:16:52, borys pisze:
omijane jest pewnie dlatego ze powszechnie uznano ze grzebanie w tym ukladzie zagraza bezpieczenstwu, a jedyna infrmacja jaka sie znajduje to "diagnoze i naprawe nalezy zlecic w wyspecjalizowanym serwisie"



Eee tam
  
 
to do nowszych - tak mi się wydaje bo w starszych tak jak w moim essim są inne kolory przewodów

  
 
a to wtyczka

  
 
Dzięki, może uda mi się to jakoś naprawić. A w którym miejscu znajduje się sterownik poduchy?

Czy tobie udało się coś zdziałać?
  
 
Sterownik poduchy przykrecony jet do scianki grodziowej, po zdemontowaniu licznika, będzie go widać