Problem z anteną

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam CB - RADIO i jeszcze musze kupic antene ale ...

Mam auto fiat siena i auto żuk.
We fiacie moge miec jedynie uchwyt bagażnikowy a w żuku jedynie rynienkowy.

Co mam kupic najlepiej ? żebym mógł szybko tą antene przełożyc z fiata do żuka ??

Może wystarczy jak sobie kawałek blachy dospawam w żuku i będe przyczepial do tego uchwytem bagażnikowym ??


POMOCY ...
  
 
kup 2 antenki. Tak niemozna przezucac anten z auta do auta poniewaz po kazdym przezuceniu powinienes ja dostrajac
  
 
No a np. jak antena ma stałe SWR czy coś. Antena President Indiana jest taka że pisze że nietrzeba dosrajac. Wolał bym jednak kupic jedną antene dlatego odpowiadajcie dalej na moje pytanie.
  
 
No a np. jak antena ma stałe SWR czy coś. Antena President Indiana jest taka że pisze że nietrzeba dosrajac. Wolał bym jednak kupic jedną antene dlatego odpowiadajcie dalej na moje pytanie.
  
 
Kup sobie antenkę FLORIDA 50 cm - tylko bedziesz miał zasięg ok 5-7 km
To jest magnesówka i nie trzeba jej stroic.
  
 
Jak mozesz nie stroic antenki ?
Zmienisz polozenie i SWR sie takze zmieni
Ja wiem !!! , myslicie , ze nie trzeba stroic poniewaz wam tak powiedzieli przy zakupie. Lecz jestescie w bledzie
  
 
Jak mozesz nie stroic antenki ?
Zmienisz polozenie i SWR sie takze zmieni
Ja wiem !!! , myslicie , ze nie trzeba stroic poniewaz wam tak powiedzieli przy zakupie. Lecz jestescie w bledzie
  
 
Cytat:
2006-07-11 15:10:26, Marcinozo123 pisze:
Witam Mam CB - RADIO i jeszcze musze kupic antene ale ... Mam auto fiat siena i auto żuk. We fiacie moge miec jedynie uchwyt bagażnikowy a w żuku jedynie rynienkowy. Co mam kupic najlepiej ? żebym mógł szybko tą antene przełożyc z fiata do żuka ?? Może wystarczy jak sobie kawałek blachy dospawam w żuku i będe przyczepial do tego uchwytem bagażnikowym ?? POMOCY ...



Możesz sobie kupić antenę i dodatkową podstawę z przewodem i wtykiem (dodatkowy koszt ok. 40,- zł). Wtedy będziesz przekładał tylko bat z cewką. Po zamontowaniu musisz w każdym aucie sprawdzić SWR i ustawić najlepszy do obu samochodów.

Druga opcja to magnesówka, przekładka trwa chwilę i możesz gadać z innego autka.