COBRA 19 DX IV i co dalej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam uczestniow forum
1)jestem zdecydowany na zakup takiego radyjka i prosze o polecenie mi dobrej anteny montowanej na stale w rozsadnych pieniadzach (klasa HUSTLER IC-100)
ewentualnie inny kompletny zestaw w takiej kasie( musi byc nowy - potrzebuje na fakture) do 350 zl

2) jak wazne jest ustawenie anteny na magnesie do cb, chcialbym miec 2 zestaw przenosny- czy lepiej go zestroic na dostawczym i przenoscic na osobowy czy zestroic na osobowym i przenosci na dostawczy? jak duza jest utrata jakosci odbioru?

pozdrawiam i dziekuje za poswiecenie czasu na przeczytanie i odpowiedz
  
 
Witaj!

1) Z Cobrą nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiem.
Dobrym i sprawdzonym radiem godnym polecenia jest Uniden, model 510 lub 520.
Antena: jaka długość Cię interesuje? Taka jak Hustler czyli 100 cm?

2) Moim zdaniem nie ma znaczenia na którym aucie zestroisz, do każdych warunków trzeba stroić indywidualnie. Przenosząc antenkę z auta do auta na pewno stracisz niezależnie od tego na którym zestroisz. Ale nie znaczy to, że się nie da przenosić i będzie działać tragicznie, wiele osób tak robi i zadowala się uzyskiwanymi zasięgami...

Pozdrawiam!
  
 
1) tak kolo 100 cm na stale montowana
2) do osobowego dobra na magmesie w rozsadnej cenie

pozdr
  
 
Jeśli masz zamiar przenosić antenę to kup sobie reflektometr (cena od 40,- zł) bo dobrze jest sprawdzić czasem czy co nie nawaliło. Na dostawczy lepsza będzie antena z elastycznym batem np. Hustler bo mnie już kilka razy zwaliły antenę (ML-145 = 160cm.) z dachu dostawczaka.
Lepiej stroić antenę na osobowym bo dach dostawczego jest wyżej i dalej niesie nawet jeśli troszkę gorszy będzie SWR. Ja różnice mam od 1,2 do 1,4 w zależności gdzie postawię magnesówkę więc jest to dobry wynik i niezły ma zasięg.
  
 
dzieki za przdatne informacje