Standard wedlug broszurki...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!
Ostatnio na chacie znalazlem broszurke reklamowo Poloneza Caro i tam po za podstawowymi danymi technicznymi wymienione sa elementy wyposazenia, ktore dostepne sa w standardzie. Sa to (w GLI): alufelgi Beta, fotole Inter-Groclin, centralny zamek...
A w moim GLI tego nie ma. Nie wiem moze to w jakis nowszych Poldkach po 1996, czy jak? Mysalem o zlozeniu reklamacji do Daewoo-FSO ale sie moze obejdzie bez tego ...
  
 
Ja mam AF i WK, ale bez CZ a i siedzonka to nie Groklinki
Czy to bylo od nowosci czy nie tego nie wiem (auto jest u mnie 10 miesiaczkow)
  
 
W Polsce takie elementy nigdy nie byly w wyposazeniu standardowym Poloneza.

Pozdrowka
Adamus
  
 
a szkoda...
  
 
Najwyrażniej była to jakaś seria limitowana, zresza jak w każdej ulotce na pewno jest tam: "Za ewentualne zmiany nie ponosimy odpowiedzialności"
  
 
Dostępne w standardzie ale za dopłatą
  
 
Ja w moim Poldziu z 1992 roku mam fabrycznie elektryczne szyby i centralny zamek.
Tylko blacha jest jakaś taka...



  
 
A u mnie sa zaglowki z tylu a u kumpla w Caro GLI 95 nie ma

  
 
W standardzie zaglowki z tylu pojawily sie pod koniec 1995 roku. W Cargo byc moze wczesniej.

Elekrtyczne szybki od modelu Caro (1991).

Pozdrowka
Adamus
  
 
Cytat:
2003-05-13 17:34:44, adamus pisze:
W standardzie zaglowki z tylu pojawily sie pod koniec 1995 roku. (...)



Oj, a czasem nie od 1 lipca 1995r. ?
  
 
Cytat:
Tylko blacha jest jakaś taka...


Ty masz za to rdzę w standardzie bez dopłaty!
  
 
w przypadku polskich samochodow, nie zdziwilbym sie, gdyby na wyposazeniu dodatkowym byly fotele i kierownica))))
bedac kiedys przypadkiem w salonie daewoo, obok jakiegos auta byla kartka doszczetnie zapelniona. podszedlem blizej, bo slepy jestem na odleglosc i oczywiscie byla to lista bajerow, w ktore ubrany byl ten pojazd. wiekszosc typu lusterka w kolorze nadwozia. nikt nie dojdzie jakimi regulami fso sie kierowalo, co bylo kiedy montowane, do jakiego typu, serii itd.
pagan
  
 
Janio:
1. lipca 1995 to wymog katalizatora (Euro 1)

1. stycznia 1996 to zglowki na tylnych siedzeniach.

Aby byc w zgodzie z przepisami FSO zaczynala produkcje takich samochodow ok. 1,5 mies. przed wejsciem normy w zycie.

Pozdrowka
Adamus
  
 
Cytat:
2003-05-14 06:42:27, pagan pisze:
w przypadku polskich samochodow, nie zdziwilbym sie, gdyby na wyposazeniu dodatkowym byly fotele i kierownica))))



He he z tego co mi wiadomo to w daewoo matiz sąsiad za ogrzewanie i wycieraczkę tylnej szyby musiał extra dopłacać podobnie jest chyba w fiacie Całkiem możliwe że niedługo kierownica i przednia szyba będzie opcją w samochodzie
  
 
Cytat:
2003-05-14 11:37:56, Mokry pisze:
Cytat:
2003-05-14 06:42:27, pagan pisze:
w przypadku polskich samochodow, nie zdziwilbym sie, gdyby na wyposazeniu dodatkowym byly fotele i kierownica))))



He he z tego co mi wiadomo to w daewoo matiz sąsiad za ogrzewanie i wycieraczkę tylnej szyby musiał extra dopłacać podobnie jest chyba w fiacie Całkiem możliwe że niedługo kierownica i przednia szyba będzie opcją w samochodzie



Za to powinna być ekstra zniżka dla kupującego z tytułu wejścia w posiadanie koreańskiego wyrobu.
  
 
Cytat:
2003-05-14 11:30:44, adamus pisze:
Janio:
1. lipca 1995 to wymog katalizatora (Euro 1)

1. stycznia 1996 to zglowki na tylnych siedzeniach.

Aby byc w zgodzie z przepisami FSO zaczynala produkcje takich samochodow ok. 1,5 mies. przed wejsciem normy w zycie.

Pozdrowka
Adamus



Ok. Adamus. Dzięki
O katalizatorze wiedziałem, ale miałem wrażenie, że już w drugiej połowie 1995r. były w sprzedaży Poldki z zagłówkami na tylnej kanapie.
  
 
Qvasiu moze zeskanuj ta ulotke i zrobimy kacik z ulotkami FSO
  
 
no co wy gadacie że polonez jest tak źle standardowo wyposażony

D skody octavi za kieszenie w oparciach foteli 700zł, halogeny.... nawet nie patrzyłem ale poniżej 500zł to nawet nie ma co myśleć..... Obrotomierz w niemieckim samochochodzie???? bez dopłaty..... chyba tylko Merol i BMW.... A wiecie ile kosztuje obrotomierz to nowego, np.Fiata...... Albo to innych marek???
Macie najlepiej seryjnie wyposażony samochód w Polsce( za tą cene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) W weżcie do porównania Fiata Palio..... to będziecie wdzięczni bogu że macie Poloneza - Ale oczywiście polakowi to sie nigdy nie stworzy czegoś co by mu się 100% podobalo. no chyba że zapłaci za to niesamowite pieniądze drogie - ale jak drogie to dobre( jakaś taka głupia mentalność )

A jak już się tak czepiacie poloneza..... porównajcie oświetlenie Fiata marea, bravo, brava - i poloneza...... Zamiast się cieszyć że widać wszystko w nocy, to zaraz zaczniecie kombinować że się wam barwa szkła reflaktora nie podoba......albo niewiadomoco jeszcze........ A co do skóry w samochodzie - nigdy w życie takiego wykończenia wnętrza samochodu..... klima chodzi, niby luksus..... a koszmar!!!!!!!!!! ( Audi A4, 4.2 quattro, avant w full opcji, nowy!!)
Cieszcie się że polonez jest taki jaki jest ...... bo po co mówić że 1 kolo jest przebite, a nie aż 3 dobre - (to z jakiegoś starego kabaretu... pewnie wiecie jakiego) .... i tak są oceniane zachodnie samochody... aż 3 są dobre... a tylko jedno złe.....
  
 
co do skanu broszurki, to cos wykminie niebawem i sie umiesci...
co do standardowego "wypasu" w Poldku, to nie ma moim zdaniem tragedii, zwlaszcza w nowszych egzemplarzach (Plus)... mi wystarcza to, co mam, chociaz przydalaby sie klima w standardzie i moze z jedna poduszka, no centralny tez, ale skoro nie ma to trudno, zawsze mozna niewielkim kosztem zamontowac, jako komus trzeba... co do tylnych zaglowkow, to jesli sa wymagane przez jakies przepisy to byc musza, ale zabardzo jazdy nie ulatwiaja (zwlaszcza cofania)... poza tym niektorzy w zachodnich musza ( chyba) doplacac tez za przeciwmgielne... Poldusie sa jakie sa, moze bedzie lepiej, chociaz i tak nie ma co marudzic...
  
 
Co do nowych marek to spodobała mi się promocja we Fiacie:
kredyt 60/40 0%, albo rabat 4000zł, czyli za kredyt płacisz 4000zł.

Nowość, promocja nowy Lanos Matiz 6000 taniej(już dwa lata!!)

Goście od marketingu kombinują...

Wyposażenie owszem, tylko pamiętam jak w 1995 roku kupowaliśmy Punto, to nie można było jeszcze sobie ot tak wybrać wersji-tylko takie mamy na stanie, może Pan szukać po innych miastach...