Rocznica - 25 lat Poloneza - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-05-02 23:31:28, GT pisze:
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ WSZYSTKIM WLASCICIELOM POLDONOW I SAMYM FURKOM

a odnosnie zoltych tablic: auto musi miec 25 lat i musi minac 15 lat od zakonczenia produkcji.Gdzies to ostatnio wyczytalem


Jeżeli tak to troszke dziwne są te przepisy. Weźmy takiego Golfa, wiadomo ile to to będzie miało generacji
  
 
STO LAT STO LAT!!!
NIECH JEŻDŻĄ JEŻDŻĄ NAM!!!
  
 
dlatego my jezdzimy Polonezami,a nie jakimis tam WAGENAMI.To po prostu ich PECH.
  
 
No to już wszystko wiem na temat pojazdów zabytkowych

Pojazd zabytkowy to pojazd którego wiek przekroczył 25 lat a produkcja danej marki lub modelu zakończyła się co najmniej 15 lat temu - także z tego wynika że jeszcze na zółte tablice będziemy musieli długo poczekać

pozatym aby zarejestrowac auto jako zabytek to nie jest to takie proste, taki samochód należy wpisać do Rejestru Zabytków lub Centralnej Ewidencji Dóbr Kultury, po zaakceptowaniu przez najbliższego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, i ciekawostka 75% części musi być oryginalnych

ale pojazdem o cechach zabytkowych może być również pojazd który jest w pewien sposób szczególny: jest prototypem (np. Beskid lub unikatowy (np. Coupe – zaledwie kilka wyprodukowanych egzemplarzy, bardzo rzadko spotykany na ulicy). może to być też pojazd który należał lub był użytkowany wcześniej przez znane osobistości albo związane z nim były ważne wydarzenia historyczne (np. DF który bił rekjord pod Wrocławiem w latach 70-tych).




  
 
Cytat:
2003-05-02 23:31:28, GT pisze:
a odnosnie zoltych tablic: auto musi miec 25 lat i musi minac 15 lat od zakonczenia produkcji.Gdzies to ostatnio wyczytalem



to dlaczego widziałem zdjęcie fiaciora na żółtych

No chyba, że to jeden z tych dwóch...

Pzdr

Siwy Dym 1.5

[ wiadomość edytowana przez: MYSHON dnia 2003-05-03 16:33:45 ]
  
 
Cytat:
2003-05-03 16:29:38, GDA pisze:
No to już wszystko wiem na temat pojazdów zabytkowych

Pojazd zabytkowy to pojazd którego wiek przekroczył 25 lat a produkcja danej marki lub modelu zakończyła się co najmniej 15 lat temu (...)



To moja Argenta musi jeszcze poczekać 5 lat. Do tego czasu już chyba będzie zrobiona na glanc
  
 
hmm to moj sie "wstrzeli" za 16 lat skonczy 25 i minie 15 od zakonczenia produkcji ;] Ten to ma szczescie
  
 
O tutaj mamy fiacika na zoltych tabicach

` __/_________
||__==O==/__||



[ wiadomość edytowana przez: SXC dnia 2003-05-04 00:40:03 ]
  
 
wsumie są szanse bo mineło już 17 lat od zakończenia produkcji modelu LE

W sumie ciekawe ile procent orginalności samocodu to silnik
  
 
25 lat - Piekna Rocznica
  
 
Wszystkiego najlepszego! Polonez pokonał fiata w długości produkcji.

Ech, ten egzemplarz z Danii to najlepszy przykład,że zawsze trzeba mieć aparat . Kurczę ,z opisu wygląda jak ten z Muzeum Przemysłu. Adamus twierdzi, że tamten jest z 1975 roku, żrobiony przez Włochów, a "POLSKI", bo nie wiedzieli jak się będzie nazywał.
Bardzo ciekawe .

Rzeczywiście nawet w "Auto Sukcesie" był fiat na żółtych tablicach, a wyglądał na 1971 rok.
  
 
Cytat:
2003-05-04 07:51:30, bodziot pisze:
wsumie są szanse bo mineło już 17 lat od zakończenia produkcji modelu LE ....



To jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim nasze poldki staną się oldtimerami
  
 
Podczas rejsu odwiedziłem Królewiec (Kalliningrad ) Mam fotkę borewicza

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No to trzeba to uczcić i wypić zdrówko POLONEZÓW...tylko nie ma odpowiedniego emotikona psztink
  
 
Cytat:
2003-05-12 00:31:09, Mokry pisze:
tylko nie ma odpowiedniego emotikona psztink


jak to nie ma :

tylko nie zadużo tego picia aby nie skończyło sie to tym
  
 
Ooooooo cudownie teraz to mogę wpełni godnie uczcić rocznicę hehe 100lat jeszcze Polonezie. I tyle wystarcz żeby faktycznie się nie skończyło tym
Pozdr
  
 
GDA jak zawsze niezawodny jako "poszukiwacz"