Wzmacniacz- czy potrzebny....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Nieznam sie za bardzo na audio wiec zapytam...mam radyjko kenwood 4x45W na cd , tube z allegro MOC ZNAMIONOWA TUBY: 160 WATT i dwa magnaty na przodzie 10" 60W. Moje pytanie brzmi: czy kupując wzmacniacz Blaupunkt GTA 400 (ten i tylko ten poniewaz mam okazyjną cenę od kolegi) uzyskam lepszy efekt tzn uzyskam napewno ale czy bedzie on konkretny czy w sumie nie zauważalny za bardzo?? Pytam bo domyślam sie ze z tej tuby za duzo wyciagnąc sie nie da (mimo iz NAPRAWDE dobrze gra)
Help...........
  
 
Nasuwa mi się pytanie,: dotychczas tuba czym była wzmacniana? Wogóle grała, czy dopiero podłączona lub chęć podłączenia? Jeżeli podłączysz dodatkowo do zestawu tubę i oczywiści3e wzmacniacz, to napewno uzyskasz poprawę w sekcji niskotonowej, gdyż dotąd jej nie miałeś nie wiem, czy będzie się to Tobie podobało ale napewno będzie lepiej .
  
 
Nie mam żadnego wzmacniacza.Tuba jest pod radio podłączona....
  
 
a co to za "tuba" ?? moze ona jest "aktywna"...

  
 
Witam
Pozwólcie, że się dołączę. Mam Pionka 2820 4x50 W, planuję zakup jakichś tanich głośników. Mam trzy pytania:
- czy to prawda, że moc głośników RMS powinna być 2x większa od wyjścia na radyjku?
- czy mogę bezpośrednio pod radyjko podłączyć Boschman'y 400 W (RMS 125 W), bez żadnego wzmacniacza?
- Czy wogóle zakup takich głośników ma sens?
Mam starego Golfa Diesla, fabryczne głośniki w drzwiach często przegrywają walkę z "klekotaniem" silnika...
Będę wdzięczny za pomoc.
  
 
@ pierwsze

Do tej tuby napewno sie przyda wzmak ale czy taki no nie wiem zawesze leprzy niz rzaden moze za kilka miesiecy dozbierasz se do czegos


Wg. mnie wzmak musi byc mocniejszy od subwofera bo wtedy mozna poczuc ulge ze wyciska sie z niego wszystkie poty

np. mam zamiar kupic do Pionnera 400 W rms wzmaka Phonocar'a PH 4650 ale wacham sie jeszcze ( cena mi sie nie podoba :C 650+ PLN )

@ nizej

takie powinny pociagnac spokojnie

jednak nie polecam kupowac 125 boshmana....

Mam zamiar kupic pioner TS-A 6901 owal duzy co ma 80 W i napewno bedzie lepiej grał
  
 
Cytat:
2006-07-08 10:43:27, kikol pisze:
- Czy wogóle zakup takich głośników ma sens?



NIE
Lepiej zaproś swoją ukochaną na kolację... przynajmniej będziesz miał miłe wspomnienia...
  
 
tez mysle ze jakies pioonerki w niewysokiej cenie dają radę - jak radio ma powiedzmy 4x25rms to glosniki majace tyle samo rmsu wyprują z siebie 100% nie uszkadzajac sie. ot na poczatku trzeba im pare godzin dac pochodzic, podocierac sie i potem mozna juz krecic max i testowac.

wieksza moc nie da nic, skoro z radia jej nie ma - glosnik 25rms bedzie gral tak samo jak 50rms spod radia 25rms.