Drążek stabilizatora - co podchodzi do DOHC 2.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam następujący problem geometryczny. Duzy fiat a w srodku 2.0 DOHC z Argenty. Seryjny drążek stabilizatorow nie wchodzi (za duza miska olejowa). Trzeba isc do kowala czy np drazek z poldorowera podejdze? Albo czy ktos moze ma stosowny drazek?
  
 
Ja mam drążek z rovera - pasuje idealnie ale ma jedną wadę - rovery były tylko na szerokim zawiasie i nie wiem czy nie będzie trzeba przekładać szerokiego zawiasu żeby go założyć.
Podobno podchodzi jeszcze z argenty ale tam są znowu troszkę inne dolne wachacze i jest inaczej do nich mocowany.
No chyba że jest jeszcze coś co podchodzi a ja o tym nie wiem.
  
 
Jest jeszcze inne wyjście.
Przednie mocowania stabilizatora przesunąć do przodu o jakieś 1,5cm, a łączniki delikatnie wygiąć w imadle w kierunku przodu. Patent działa i wszystko się mieści.
Ramzes tak ma w Polonezie, ja za kilka dni w DFie
  
 
Podszedl ten z poldorovera do standardowego zawiasu w DF-ie. Juz jest dziala i autko przeszlo przegladzik
  
 
Cytat:
Podszedl ten z poldorovera do standardowego zawiasu w DF-ie. Juz jest dziala i autko przeszlo przegladzik



Witam, czy ten drążek podszedł bez żadnych przeróbek? Z tego co wiem polonezy z silnikiem rovera miały szersze zawieszenie... Pasuje bez problemu?

Mam teraz podobny problem i nie wiem czy szukać drążka od poldorovera,m czy bawić się w nowe otwory na mocowanie starego.

Pozdro.
  
 
stab pozostał bez zmian, ten sam pasuje do wąskiego i szerokiego
  
 
Cytat:
2008-03-29 17:42:38, roman16 pisze:
stab pozostał bez zmian, ten sam pasuje do wąskiego i szerokiego


Chyba tylny!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
stab pozostał bez zmian, ten sam pasuje do wąskiego i szerokiego



Od diesela jest szerszy o jakieś ~5cm. Zamontowałem taki jest troszkę na ścisk ale się zmieścił.

pozdr.
  
 
No kolega mo to musisz wziasc stabiolizator z wersji rover tylko ze musisz znalesc stabilizator o całkowitej szerokosci 107cm bo jest mozliwosc natrafienia sie na stabilizator z poloneza trucka o waskim zawieszeniu i tam jest roznica 8 cm.To zawsze prosze szukac stabilizator wersji silnikowej rover lub citronen bo to te same stabilizatory stosowali w obu silnikach.
To zawsze alezy pamietac szerokosc stabilizator tzn mierzec od głowek stabilizatora wynosi 107cm.

Ja własnie dzis zamontowałem i jest zajebiscie i nic mi nieociera o miske olejowa

Jestem bardzo zadowolony z tego nowo zamontowanego stabilka......
  
 
ja mam staba z poldoforda i pasuje
  
 
zmuszacie mnie żebym lazł w niedzielę do warsztatu:

tym się różnik stabilizator wąskiego zawieszenia od stabilizatora ze 132 diesel:


a tak wygląda na samochodzie:




i wbrew pozorom nie koliduje ze zwrotnicą a tym bardziej z zaciskiem.

w polonezie z silnikiem k16 jest chyba taki sam stabilizator.

nie porównywałem, ale optycznie wyglądają podobnie...
  
 
Ja zamontowałe stabilizatorz poloneza z silnikiem k16 i teraz mam spokoj nic mi sie nie ociera jak miałem standardowy stabilzator..
Trzeba pamietac ze stabilizator kupic z szerokim zawieszeniem.
Bez problemu wtedy wchodzi na swoje miejsce.
Umnie przy wachaczu niechciał wejsc ale troche smaru lub oleju wystarczy i wszedł mi na miejsce i skreciłęm wszystko na siłe...
Na zdjeciu ten na dole to stabilizator z poloneza z silnikiem k16...
To zawsze nalezy pamietac szerokosc stabilizator tzn mierzac od srodka głowek stabilizatora wynosi 107cm.
  
 
Cytat:
2009-06-08 13:16:21, Polon2000DOHC pisze:
[...]
Na zdjeciu ten na dole to stabilizator z poloneza z silnikiem k16... [...]



rzeczywiście w k16 jest chyba bardzo podobny...
  
 
Nie chyba tylko na pewno jest taki sam k16.
Ja jzu rozbierałem rozwalonego poloneza i tez miał silnik k16 i takiego samego kształtu stabilizator .......
  
 
wszysko ladnie pieknie pasuje odnosnie staba z rovera czy tez gld ale odnosnie sanek i ich mocowania to juz nie bardzo a o tym nikt nie pisal
  
 
oprócz sanek, trzeba pamietac o ich przednim mocowaniu.