Numer lakieru

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Czy ktoś słyszał o tym, że w Poldkach numer lakieru jest nabity na przedniej masce pod wygłuszeniem ?
  
 
jest zazwyczj na tabl. znamionowej.
literka L i 2lub 3 cyfry.
NP L111


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."


[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2004-11-02 18:51:54 ]
  
 
a ja mam litere i dwie cyfry L74
  
 
A u mnie bukwa i trzy cyferki L114
  
 
w moim DF na tabliczce mam L80, furka ma 14 lat i kolorek "nieco" odbiega do "nominału"
zaprawki wolę robić z próbnikiem kolorów motipa
  
 
Cytat:
jest zazwyczj na tabl. znamionowej.
literka L i 2lub 3 cyfry.
NP L111

to ja podczepię się i zapytam: co w przypadku jak nie mam tabliczki znamionowej?
  
 
hehe
a co zrobic jak nie mam na tabliczce znamionowej numeru lakieru - auto z 73 roku do tego w 75 zmienili system numeracji i 127 ktore to mam w ksiazce gwarancyjnej przedstawia kolor dosc mocno ciemniejszy? zostaje chyba tylko wyjac klapke od schowka i isc do mieszalni?
  
 
ogólnie ja wiem że ten mój lakier to L74 ale niestety mój Polonez to składak więc tabliczki nie posiada
  
 
michasmaniak, ładny ten Twój Borewicz pogratulować
  
 
Cytat:
michasmaniak, ładny ten Twój Borewicz pogratulować

nie lubie włazić komuś w tzw. odbyt ale przyznaje, że Twój ładniejszy P.S. Poczekaj aż dostane gdzieś dekle na koła
  
 
a ja je niebawem zdejmę, razem z kołami niedługo przyjdzie czas na zimowe podeszwy, a dekle niestety nie przepadają za śniegiem, solą, lodem i brudem
  
 
No i nie mam pojecia jaki to numer...a pilnie potrzebuje tego numeru...

chodzi mi o ten kolor - "kosc sloniowa"

Dzieki z góry za pomoc.

kolor jak na zdjeciu od Kajetana


  
 
Wydaje mi się, że 234, ale pewien nie jestem
  
 
Nie mam pojecie, tylko moge powiedziec ze moj Polonez z 1978r (nr podw 00000385) mial numer lakieru 234, a Adamus mowil ze to wlasnie "bezowa antico" albo cos podobnego. Moze i ten sam kolor jak kosc sloniowa?
  
 
Dołączam się do postu: może ktoś będzie wiedział jaki to nr. lakieru wg. lakierów MOTIP ?? Pytalem tutaj
ale nikt mi nie odpowiedział...
  
 
Wg wzornika Nobiles'u kosci sloniowe sa 4: F-234, L-87, F-204 i F-205. Ktory z kolorow jest na klasyku ze zdjecia nie mam pojecia
  
 
Cytat:
2005-10-02 20:54:54, inSynier pisze:
Wg wzornika Nobiles'u kosci sloniowe sa 4: F-234, L-87, F-204 i F-205. Ktory z kolorow jest na klasyku ze zdjecia nie mam pojecia


L-87 odpada. 234 raczej tez. Oba byly stosowane od drugiej polowy lat 70-tych.
205 - nazywa sie "zolty meteor" wiec watpie, ze to ten.
Droga eliminacji zostaje... 204 "kość słoniowa Senegal"

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
L-87 odpada. 234 raczej tez. Oba byly stosowane od drugiej polowy lat 70-tych.


Czyli do rocznika '88 te lakiery będą OK (F-234, L-87) ???
  
 
Własciciel prezentowanego na zdjeciu Fiacika odezwał sie do mnie z życzliwą pomocą, sprawdzajac w swojej "ksiazce servisowej" numer lakieru.....


wyszlo mu jak sie patrzy : 234

a na marginesie lakier ten stosowany byl we Fiacie w latach 67-73

a potem w latach 91-92 w Yougo a po drodze stosowali go tez Nissan (88-89), Infinity (91-92) oraz Datsun (88-89)...i wszystkie byly wlasnie bezami pomieszanymi z koscia sloniową

pozdrawiam.
Qba
  
 
Cytat:
2005-10-02 23:06:27, DoliN pisze:
Czyli do rocznika '88 te lakiery będą OK (F-234, L-87) ???



L-87 byl w 1988 stosowany na 100%. 234 raczej juz nie.

Pozdrawiam
Adamus