PROBLEM Z ELEKTRYKA W CORSIE ? PROSZE O SUGESTIE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witammm ........

Mam super (??) corse sciagnieta z niemiec, 1.4 nz,
145 tys km, i wszystko bylo by pieknie jakby nie 2 sprawy.

1 :

Po wylaczeniu zaplonu, wyjeciu kluczyka caly czas delikatnie tla sie ikonki na pulpicie (reczny, silnik, abs, poducha), jak nacisne pedal hamulca to znikaja, puszcze znowu sie tla ...

CZy to jest cos groznego ??? i jak mam to naprawic ???

2 :

CZy 2 bieg tez wam dosc ciezko wchodzi ? trzeba wyczuc konkretny ruch ? wszystkie biegi pozostale smigaja jak szalone, tylko z 2 mam narazie problem (2 dzien uzytkowania).
Czy to normalne ?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na sugestie

Opel Maniak
  
 
Ciekawy jestem czy samochód zapala bez problemu przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce. Powodem tlenia się kontrolek może być np. uszkodzona (wytarta) kostka stacyjki. Spróbuj poruszać kluczykiem w stacyjce przy wyłączonym zapłonie i zobacz czy kontrolki wtedy gasną całkiem.
2 bieg to jeden z najczęściej używanych biegów do rozpędzania jak i do redukcji i obstawiam tutaj zjechany pierścień cierny synchronizatora, stąd takie problemy z wbiciem dwójki.
  
 
no wlasnie raz na kilka wlaczen miga ikonka od elektryki silnika, co oczywiscie uniemozliwia rozruch. dzis sprawdze dokladnie i odpisze na sugestie.
  
 
okazalo sie ze 3 swiatlo stopu jest podlaczone GOOWNIANYM kabelkiem ktory prawd. przebijal, poruszalem podotykalem zamknolem delikatnie klape i problem ustal. w weekend ma sie tym zajac elektryk to potwierdze

Pozdrawiam !!!
  
 
napisz cos o tej kontrolce migajacej bo mi keidys tez migala i jak odpalalem to zaskakiwal gasl zaskakiwal gasl moze zlikwiduje i u siebie usterke coprawda juz naszczescie tego nie ma ale bylo...
  
 
awiec tak. Kontrolka od silnika migala mi wtedy, jak kilka godzin byl na zwarciu i akumulator dostal kopa. Ale wystarczylo wylaczyc zaplon wlaczyc jeszcze raz i juz bylo ok. Jak poprawilem ten zwierajacy kabelek 3 stopu to wszystko wrocilo do normy. Tyle bylo u mnie....


Mam wiekszy problem .... ciezko wbija mis ie jedynka, czasami ziamiast niej wchodzi 3, a 2 wchodzi mi ciezko, o wiele latwiej jak wpierw niby wrzuce jedynke, a potem dwojke. CZy musze dawac skrzynie do naprawy ???? pewnie to wielkie pieniadze.
  
 
a jak ci migala ta kontrolka to jak sie zachowywal silnik przsy odpalaniu mi migala wtedy kiedy przekrecilem kluczyk na kontrolki. Gdzie to zwarcie moze byc? jak tego szukac? teraz to juz nei mam ale jak by opcja sie powtorzyla to musze cos zaradzic. Co do skrzyni to moze bolec skrzyni biegow trzeba wymienic ja tak mialem jak byly problemy ze wstecznym
  
 
no to bylo tak ze przekrecam kluczyk zapalaja sie wszystkie a silnik miga, i niema szans na odpalenie go, chociaz kreci i wszystko pieknie to chyba paliwo odciete ;P niemozna i koniec.
tak przynajmniej u mnie bylo. Mam nowy problem
jak jezdze to znika mi temperatua --.-- , a po chwili sie pojawia normalnie potem znowu znika ... potem sie pojawia .... co to moze byc ???
  
 
Posprawdzaj wtyczki od czujnika temperatury przy samym czujniku i przy wyświetlaczu, przeczyść styki i powinno być OK.

[ wiadomość edytowana przez: jackrally dnia 2006-07-24 08:01:33 ]
  
 
zgadza sie, bo bylo tak


wsadzilem paluchy w zderzak i jak poruszylem jeden z nich to odpadl mam pytanie, bo ja nie mam pojecia,

JAK SIE DOSTAC DO TEGO CZUJNIKA ???

pozdrawiam serdecznie