[Kierownica] - inna niż fabryczna - Strona 18

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a ja mam kierownice 3 ramienną FSO ale na razie lezy w pokoju bo nie mam naby na drobny wieloklin. gdzie najprędej w okolicy krakowa - katowic taka nabe dostane? najlepiej również fabryczną
  
 
Ja mam kolo kaszlowe, szukam seryjnego, co by sprawdzic czy z takim duzym kolem dam rade zapiac 1 bez obijania sobie kolana galka
  
 
witam wszystkich

-mam pytanko czy można kupić nową nabe do poloneza po 96r. z drobnym wieloklinem ?
-po 96r. jest tylko 1-den drobny wieloklin w poldolocie (czy 2-wa) ?
-ewentualnie czy w jakimś innym jest identyczny drobny wieloklin ?

z góry dzięki pozdro
  
 
wymień wał kolumny kierowniczej na ten z grubym wieloklinem i masz po problemie-z nabą na drobny wieloklin będzie ciężko
  
 
wystarczy wymienić sam wał czy coś więcej ?
(stacyjka , przełączniki kierunków .........)
  
 
Jest szansa że wejdzie w Twoją kolumnę. Bo jakbyś miał plusowski to już nie.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
pokombinuje (to nie jest +)

na allegro znalazłem nabe do poloneza na drobnym wieloklinie
jednak po dodzwonieniu się do sprzedawcy - mówił że polonez ma dwa rodzaje drobnych wieloklinów i nie daje gwarancji że będzie pasować (z policzeniem jej ząbków zbytnio śię nie śpieszy)
tylko cena jest pozytywna 80zł


  
 
UDAŁO SIĘ

zakupiłem całą kolumnę na dużych zębach z której wykożystałem tylko środkowy wałek

porównując wałki postanowiłem wstawić na grubym wieloklinie do nowszej obudowy w ,której były łożyska igiełkowe
nowy wałek ( starszego typu) trzeba było podtoczyć lub na specjalnej maszynie podszlifować żeby bez problemu zamontować go w nowych łożtskach (od nowszej kolumny)

naba znaleziona na ALLEG to raczej lipa - w mojej kierownicy naliczyłem 54 zęby , a sprzedawca twierdził że jego ma 37 (bez młota nie podchodź)
  
 
Czy były kierownice z CC Sporting których wieloklin pasował na wielowypust z poloneza po 1995r.? Spotkałem człowieka, który pokazywał taką kierownicę i mówił, że miał ją u siebie w polonezie - niestety nie przyglądałem się jej wtedy zbytnio.
  
 
Istnieją. Miałem taką w evo IV

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Idąc dalej tropem fabrycznych kierownic, czy na wielowypust poloneza z 1996r. pasują kierownice ze starych Opli (Vectra A, Corsa itp) ?
  
 
Teortetycznie powinny, bo na Allegro widziałem kierownicę od Opla, która wygląda identycznie jak ta od Poloneza Kombi. - Zresztą sami popatrzcie,


Nawet ten przycisk sygnału można ( i to łatwiej niż Daewoo) zaadoptować do Poldka umieszczając małe logo FSO zamiast "błyskawicy" Opla.

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-09 18:12:45 ]
  
 
Ktos tak nawet ostatnio zrobił (znaczek)

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2007-04-09 18:03:04, Koot pisze:
Teortetycznie powinny, bo na Allegro widziałem kierownicę od Opla, która wygląda identycznie jak ta od Poloneza Kombi. ...font>



To raczej ta od poloneza wyglada identycznie jak oplowska , geneza jest taka ze daewoo robilo nexie, ktora byla w rzeczywistosci kadetem i tam sobie zamontowali taka sama kierownice jak w ostatnich modelach kadetta e , a pozniej zamontowali ja jeszcze w polonezie. Wiem , czepiam sie , ale taka ciekawostka.

A tak btw , czy byly polonezy z poduszka powietrzna ? Zdaje sie ze widzialem jakas taka wersje limitowana atu plusa , nawet z dwiema poduchami , jaka tam byla kierownica , i od czego byl caly system ??
  
 
Ten ktoś to ja, właśnie tak zlikwidowałem liść miłorzębu z trójramiennej kierownicy kombi:

  
 
A czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć, czy TAKA kierownica od Nexii też pasuje na drobny wieloklin w Polonezie?