RATUJMY DOLINĘ ROSPUDY !!! I ogólnie o ochronie środowiska - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mała nutka optymizmu.
  
 
Cytat:
Mała nutka optymizmu.



Dobra. To po kolei. Dzięki temu że UE to cywilizowany świat i taki teren jaki dolina Rospudy będąc włączonym do programu Natura 2000 nie może zostać nawet tknięty więc nie mam pojęcia skąd te bandyckie plany polskich pseudo drogowców !!! Od początku musieli wiedzieć co jest grane i liczyli na to że nikt się nie przyjrzy ich planom! W ogóle to studiowałem przez rok Ochronę Środowiska i jako wielki miłośnik przyrody, jeśli będzie taka potrzeba jadę się tam przywiązać i budowy nie będzie! Aktualnie studiuję Gospodarkę Przestrzenną i zajmujemy się teraz bardzo intensywnie projektowaniem napowietrznych liniii energetycznych, gazociągów, ropociągów itp Tak czy siak zasady projektowania wszelakiej maści infrastruktury technicznej są takie same. Za wszelką cenę ominąć las!!! A tym bardziej tereny będące prawnie chronie! Jak widać z mapki są inne trasy przeprowadzenia tej obwodnicy. Mało tego będzie taniej !!! Bo odszkodowanie za zniszczony las będzie podwójne!!
1 Dla właścicieli gruntów na których położony jest las!
2 Na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za zniszczenie cennego waloru przyrodniczego jakim sam w sobie jest nawet najzwyklejszy las!.
Czyli poprowadzenie obwodnicy przez tereny rolne będzie tańsze.
Pozostaje teraz kwestia zwszęnie przekrętu i to ogromnego jaki jakaś grupka ludzi próbuje przemycić przy okazji budowy tego odcinka drogi. Domyślać sie tylko można, że znów chodzi o pieniądze i to na pewno o bardzo duże, jakie są do zarobienia przy tej inwestycji. Jedynym słusznym i zapewne oficjalnym argumentem przy "puszczeniu" tej drogi przez dolinę Rospudy jest to, że po 3 km od wyjścia z doliny dołączy ona do obecnej drogi nr. 8. Czyli chcąc zaoszczędzić na odszkodowaniach dla rolników (gdyby droga pobiegła którąś z alternatywnych tras), zapominają o odszkodowaniach za wycięty las no i bezcennych zniszczonych walorach tej doliny. Jutro ze znajomymi chcemy przeanalizować tę mapkę z trasami przebiegu obwodnicy. Ale sądzę że jeśli zainteresowała się tą sprawą Komisja Europejska to ten BANDYCKI (trzeba rzeczy nazywać po imieniu), pomysł nie przejdzie!
  
 
Cytat:
W ogóle to studiowałem przez rok Ochronę Środowiska


Oj to nie za dlugo

Cytat:
i jako wielki miłośnik przyrody, jeśli będzie taka potrzeba jadę się tam przywiązać i budowy nie będzie!


Z checia obejrze Cie spadajacego razem ze scietym drzewem w dzienniku wieczorem
Zawsze uwazalem, ze miejsce wojujacych e-kologow powinno byc w betonie wylewanym na autostradach

Przez eko-stremistow drog nie ma, a przyroda ozywiona, jaka sa ludzie, ginie w liczbie ok. 15/dobe.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
ekolodzy, zieloni i wszystkie inne fuckpeace, to takie instytucje które jak im się zpłaci to nie protestują, daleko szukać nie trzeba, Złote tarasy w Warszawie. Te wszystkie organizacje powinny się wziąc społecznie za czyszczenie miasta, wiecej pożytku by było
  
 
Cytat:
2006-12-16 17:38:39, adamus pisze:
Z checia obejrze Cie spadajacego razem ze scietym drzewem w dzienniku wieczorem Zawsze uwazalem, ze miejsce wojujacych e-kologow powinno byc w betonie wylewanym na autostradach Przez eko-stremistow drog nie ma, a przyroda ozywiona, jaka sa ludzie, ginie w liczbie ok. 15/dobe. Pozdrawiam Adamus


Adamus - żarty sobie chyba robisz? Dróg to u nas nie ma przez niemoctwo władz i regularne przepuszczanie gotówki na bzdury. Jakoś w większości cywlizowanych krajów (np Norwegii) wszystko jest budowane tak by nie zniszczyć przyrody i nie ma tam problemów z drogami. To nie ekologów trzeba zabetonować tylko naszych polityków.
  
 
Odświeżam wątek, bo jak widać na polską głupotę nie ma niestety mocnych. Artykuł.
  
 
Ja jestem jak najbardziej przeciw niszczeniu rezerwatu. Co do przyśpieszania budowy - wiadomo ktoś wziął łapówę, a nie było to 100zł i musi się wywiązać. Rozpoczną budowę, a potem bracia Kaczyńscy ze swoją świtą wypłacą odszkodowanie dla UE z naszych pieniędzy /Program "najtańsze państwo"/.
  
 
nie nam tu dywagować... ale czy nie dało by się poprowadzić inaczej tej trasy : przecież UE na pewno by dorzuciła kasę, a tak UE dorzuci karę,

mieszkańcy tego regionu mówią, że są Polską C... ale mają najładniejsze widoki za oknami, na pewno dali by rade z turystyki żyć...

jestem ciekaw dalszego rozwoju sytuacji, ADAM WAJRAK zapowiedział że do drzewa się przykuje.... to niezła jazda się zapowiada
  
 
No właśnie na tym polega cały cyrk, że jest druga trasa wytyczona. Mało tego - mimo, że jest nieco dłuższa to koszt budowy jest sporo niższy i byłaby szybciej gotowa. Jak dla mnie to ktoś tam chce po prostu ekstra zarobić i dlatego tak to robią za wszelką cenę.
  
 


może jakaś betoniarnia, pomyśl jakie słupy trzeba będzie wbić w ten podmokły teren
  
 
Przychodzi mi do głowy wiele możliwości. Przede wszystkim taka robota na bagnie to ogromne koszta ekstra, ze względu na "niespodziewane trudności", następnie odszkodowania dla firm za "utopiony sprzęt", poza tym pewnie tereny po obu stronach drogi w miejscach dobrych na parkingi i stacje benzynowe już są "w dobrych rękach" itd. Coś się musi kryć za tą hecą, bo inaczej to by się tak nie upierali przecież.
  
 
to jest podstęp grubymi nićmi szyty...

jestem ciekaw dalszych kroków UE
  
 
Cytat:
2006-12-16 17:38:39, adamus pisze:
Z checia obejrze Cie spadajacego razem ze scietym drzewem w dzienniku wieczorem Zawsze uwazalem, ze miejsce wojujacych e-kologow powinno byc w betonie wylewanym na autostradach Przez eko-stremistow drog nie ma, a przyroda ozywiona, jaka sa ludzie, ginie w liczbie ok. 15/dobe. Pozdrawiam Adamus



No i co z tego, że giną ludzie... ? ... a może to drzewa lub zwierzęta ich zabijają ( drugą sprawą jest to, że i tak jest za dużo tego gatunku na ziemi więc może to i dobrze ). Tak to napewno wina przyrody, że giną ludzie ! Chyba dobrze dedukuję ? Jeśli nie to mnie popraw.

Ciemnota ludzi w takim kraju jak Polska niestety jest dość powszechna ale wynika niestety z racji braku wyedukowania przez szkołę lub przez rodziców. Szacunek do otaczającego świata zazwyczaj w przypadku takich osobników zaczyna się gdy w kranie zamiast wody pojawia się szambo lub zamiast świeżego powietrza trzeba wdychać smród. Byc może dla niektórych nie ma to różnicy lub wręcz lubia takie boźdzce ... ale czyż to nie oni powinni się zabetonowac ( Adamus na autostradach wylewa się asfalt. Beton kładzie się w postaci gotowych płyt ). Niejednokrotnie w wielu sytuacjach jest szansa na kompromis tak samo jest również w przypadku tej konkretnie obwodnicy. Jest opcja poprowadzenia jej dłuższą o kilka kilometrów drogą omijając dolinę w której istnieją zagrożone wyginęciem gatunki ptaków i roślin. Czy nie lepiej wybudowac drogę w drugiej opcji zachowując normalny ekosystem istniejący tam przez setki lat. Nie ..... !!! Lepiej wybudowac, taniej, szybciej, bo przecież polski rząd ma inne, ważniejsze wydatki naprzykład wypierdolic ze dwadzieścia kosciołów, żeby kościelniki miały co robic w niedziele poza oglądaniem ogłupiających seriali... albo ogrzewany chodnik dla premiera narodu, żeby se kaczych nóg znowu nie połamał.

Myślę, że sporo czasu minie kiedy ludzie zaczną widzieć co tak naprawdę tracą ale wtedy będzie już za późno. Co do poziomu wód ja się nie martwię bo mieszkam daleko do morza ale w Twoim przypadku Adamus przesuwałbym się w głąb lądu. Aha .. jeśli chcesz zawsze możesz na mnie liczyć. Mogę Ci przesyłac systematycznie świeże powietrze w słoikach wprost z rury wydechowej mojej Syrenki

Ciekawe kto teraz się na mnie rzuci ? hehehe ....
  
 
Lajkoniku - było by jeszcze zrozumiałe "taniej i szybciej", ale aktualny przebieg trasy to jest drożej i wolniej i to jest właśnie zastanawiające.
  
 
RPO zaskarży decyzję ministra środowiska ws. Doliny Rospudy
  
 
A potem sie okaże,że pale były za słabe z tym błocie i most się zapadnie, przewróci itp, i kolejne 10 lat stracą na projektowanie nowej drogi. A ludzie dalej będą ginąć...
  
 
Powstała strona internetowa i mozna zostać obywatelem Republiki Doliny Rospudy: klik

  
 
Chyba zacznę lubić Unię Europejską.
  
 
Kolejny news w sprawie
  
 

Tak to miało by wyglądać i oni jeszcze się się upierają, że niczego nie zniszczą.