Proszę b. o pomoc - żółta kontrolka mruga w 206

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pożyczyłem auto od kolegi i podczas jazdy zaczęła mrugać mi kontrolka zółta po prawej stronie u góry ( to chyba kontrolka silnika), ale nie zauważyłem zadnych objawów usterki...auto jechało ok. zadzwonilem do mechanika powiedział zebym ostroznie dalej jechał...co to mozę być?
  
 
Może kiepskie paliwo zatankowałeś.
  
 
Raczej nie...zatankowałem na Shellu tam tankuję zawsze do swojej toyotki i jest ok.
  
 
no i chciałbym się dowiedzieć o czym informuję ta kontrolka...
  
 
Zależy jeszcze, z którego roku jest auto. Jak jest do połowy 2001 roku to ma normalną instalację elektryczną i przyczyn włączania kontrolki jest mniej, a jak auto jest nowsze, to ma instalację multipleksową i jest już "mądrzejsze" i kontrolka włącza się z dużo większej ilości powodów. Może włączać się z powodu awarii sondy lambda, złego paliwa, awarii wtryskiwacza, przegrzania silnika, komputer mógł zarejestrować chwilowy błąd jakiekoś czujnika itp itd.
  
 
auto jest z 2000 roku, więc gdzie moze tkwić problem? muszę podłączyć go do kompa? moze to bezpiecznik?
  
 
Czasami ta kontrolka potrafi sama z siebia zgasnąć. To pewnie auto benzynowe, myślę że zarejestrowało błąd sondy albo wtryskiwacza (te błędy pojawiają się najczęściej). Bezpiecznik raczej odpada. Jeśli auto jeździ bez problemu, wkręca się na obroty powyżej 3000RPM i nic się nie dzieje, to pozostaje tylko wykasowanie błędu na komputerze. Warto się dowiedzieć przy okazji jaki to był błąd, bo wtedy wiadomo co w aucie zaczyna padać.
  
 
Dziękuje za info. ok. czy się "wkręca" powyż 3000 to nie wiem, bo jechałem ostroznie właśnie tak do 3000 obrotów, a jak się pozbyć tego mrugania? odłączyć akumulator?
  
 
Można spróbować odłączyć akumulator na jakieś 10 minut, jak znowu potem będzie świecić, to na komputer i wykasować błąd, bo inaczej się tego nie usunie.
  
 
romumiem..na kompa to do asco czy zaufany mechanik moze byc? aaa i na koniec myslę dziwne pytanie..nie moge znależć dźwigni do maski silnika za nic w swiecie ...
  
 
Dźwignia jest poziomo prawie, po lewej stronie pod deska rozdzielczą. Jeśli znajomy mechanik sobie poradzi to OK, jak nie to do ASO Peugeot
  
 
dziekuję bardzo za pomoc
  
 
cholera , teraz juz nie mruga tylko się swieci cały czas...
  
 
sprawdz, czy wszystkie kabelki kontaktuja.
  
 
ok. sprawdziłem i nadal to samo...
  
 
hej! zgasła sama z siebie przedwczoraj heheh ..auto samonaprawcze
  
 
Czyli tak jak pisałem- potrafi sama z siebia zgasnąć