Chromowane listewki wokół okien w omesi B -Jest tani sposób

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie. Pewnego dnia zachciało mi sie chromowanych listewek wokół okien i jak zobaczyłem ceny na Allegro i w sklepach to sie przeżegnałem ale jest na to sposób juz przetestowany przezemnie. Potrzeba nam ok 20-30zł(rozpuszczalnik+4-8 2,5m listew zeby miec zapas wrazie gdyby coś nie wyszło po3,30zł). Potrzebny jest rozpuszczalnik NITRO do odtłuszczenia powieżchni 1 sciereczka, obcążki do drutu,suszarka lub grzałka do profilowania plastiku i listewki ze sklepu meblowego((to nie żart)(jak kupowałem w bodajże MikoMAX- maja sieć hurtowni w całym kraju) Sa one sztywne ale odpowiednio profilując na ciepło wychodzi pieknie. Swoje listewki Założyłem pod koniec lata i do teraz wytrzymały (jedna mi sie w trakcie odkleiła ale wynikło to ze złego odtłuszcvzenia powieżchni. Jeśli chodzi o kwestje mycia temperatur wytrzymuja długo jednak po roku użytkowania zrobiły sie leciutko zmatowiałe ale widac to tylko z bliska(zdjecie rocznych listewek zamieszcze jutro).


1 Odtłuszczamy powieżchnie(rowek w aluminiowej listwie nad oknami i na dolnej uszczelce okien

2 docinamy obcążkami do drutu( zgniataja one tak listwe ze wyglada jakby miała fabryczne wykończenie) odpowiednia długość listewek(dolne na poszczególne drzwi a górne proponuje zrobic z 2 kawałków ponieważ jedna listwa jest za krótka(łączenie zrobic na łączeniu orginalnej listwy aluminiowej w okolicach słupka i niedocinanymi końcami do siebie wtedy niebedzie widać łączenia(tej grafitowej))

3 rozgrzewamy listwe po kawałku i doginamy do uzyskania odpowiedniego kształtu i przyklejamy(możemy dogiąć ja troche na zimno aby było później łatwiej przyklejać w miare rozgrzewania). Po przyklejeniu odrywamy folie ochronna.

Czas wzależności od umiejetności. Mi to zajeło ok 30 min.

Zdjecia z zaznaczonymi miejscami łączeń itp bedą jutro.
  
 
Można je również wykożystac wewnątrz auta (nie reaguja na plaki itp) Ja przykleiłem sobie listwe nad i pod zegazami (na czarnej obwódce zegarów wsówajac je lekkopod boudowy po prawj i lewej -efektświetny Zdjątka tego również jutro.
  
 
I gdzie te zdiecia?
  
 
sory chłopaki ale jestm troche zalatany obiecuje ze w sobote beda bo zaplanowałem sobie cały dzień na remoncik omesi a jedyny aparat cyfrowy jakim dysponuje to tel i teraz niebedzie widac.
  
 
Witam!
Ja uzylem samoprzylepnej listwy chromowanej firmy 3M grubosci 7mm. Zamontowalem wedlug instrukcji, wyczyscilem rozpuszczalnikiem podklad coby klej dobrze zlapal, podgrzalem listwe i podklad suszarka do wlosow, nastepnie przykleilem listewke i podgrzalem jeszcze raz i wtedy porzadnie docisnalem na cieplo. Robione dzisiaj, zobaczymy jak dlugo potrzyma. Pozdrawiam.

listwa lewa strona

dla porownania bez listwy:

bez listwy

[ wiadomość edytowana przez: farquad dnia 2006-08-04 13:47:25 ]
  
 
narazie podaje wam adres ze zdjeciami a jezeli ktoś moze to prosze o wklejenie ich do postu bezpośrednio bo ja nie wiem jak


ZDJĄTKA

Sorcia ze tak późno ale niemiałem czasu sie tym zajać.


ZAZNACZAM ZE TE LISTWY ZOSTAŁY ZAŁOZONE JAKOS W WAKACJE LUB TUZ PO (ROK TEMU)!!!!!!!!!!





[ wiadomość edytowana przez: duet86 dnia 2006-08-05 20:56:56 ]
  
 
jaka jest szerokosc tych listew i czy je naklejales na uszczelke czy na blache?
  
 
Cytat:
ZDJĄTKA



Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro (numer 119551394) hmm...