Policja grasuje i się panoszy...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dobra rada, dla tych co od czasu do czasu muszą przez Sosnowiec przejechać: uważajcie na czarną Vectrę SO 13094. Jeżdżą tu z wideoradarem, czasem stoją z foto w różnych miejscach. I jak sobie jeżdze po sosnowcu, to nie ma tygodnia żebym ich nie widział w akcji (tzn. jak ugotowali kogoś). Jeżdzą dość prowokacyjnie - podjazd pod zderzak za autem...

A teraz trochę z innej beczki. Przecież gliniarzy z tego co wiem obowiązują te same przepisy (jeśli nie jadą na sygnale) co niegliniarzy, right? Gotuje się we mnie jak widzę akcje równych i równiejszych. Już nie mówię o tym, że jeżdżą tymi poldkami tak jak reszta użytkowników (70,80/50). Ale tyle się mówi o motocyklistach, że dawcy nerek, że latają po mieście po 150 km/h. No ale jak do ku.y nędzy gliniarze tak jeżdżą to jest git. Jechałem dziś Pszczyńską w Gliwicach, wiadomo, tam wiecznie tłok prędkość około 40 km/h, ale do przodu. A tu nagle koło mnie na odległość może pół metra pomykają dwie policyjne hondy (bez sygnałów) z prędkością tak około 100 km/h, oczywiście środkiem drogi,a w przeciwną stronę też ruch jak cholera... No ale to nic... podwójna ciągła, wysepki namalowane na jezdni, jazda pod prąd na pasie do skretu w lewo (na pasie w przeciwnym kierunku).. nic ich nie obowiązuje... Wku..wia mnie takie zachowanie, a potem w tv mądra głowa zacznie się wypowiadać o bezpieczeństwie, przepisach... paranoja...

P.S. kurde, się wyżaliłem
  
 
112 trzeba było wykręcić i podać gościowi ich numery rejestracyjne.
A policja się wogóle ostatnio panoszy. Nawet na mojej trasie, gdzie w ciągu dnia zarobek mają praktycznie zerowy to twardo pilnują porządku... a ja bez PJ jeżdżę Akcje jakąś mają Łoś, czy Wróbel zwaną.
  
 
Cytat:
2005-06-16 20:44:10, piotr_ek pisze:
112 trzeba było wykręcić i podać gościowi ich numery rejestracyjne.


Akurat, żebym to ja zdążył je odczytać i zapamiętać... A tak wogóle to daje coś takie zgłoszenie? Pytam, bo nie wiem...
Cytat:
Akcje jakąś mają Łoś, czy Wróbel zwaną.


Taa, a ja się jakoś ostatnio dałem złapać koło reala w Dąbrowie, wracając na S-C, na akcję: "siedzimy w ciemnym miejscu o pierwszej w nocy przy zerowym ruchu i łapiemy tych co przekraczają 50 na 3 pasmowej drodze"...
  
 
Cytat:
2005-06-16 21:41:32, Michal-500 pisze:
"siedzimy w ciemnym miejscu o pierwszej w nocy przy zerowym ruchu i łapiemy tych co przekraczają 50 na 3 pasmowej drodze"...



No co? Dla nich to norma. Na drodze Olkusz-Kraków najczęściej czatują w nocy, albo w weekendy, kiedy ruch jest najmniejszy, bo w dzień prędkość 60km/h jest na tej drodze często prędkością najwyższą z możliwych do osiągnięcia.
Co do zgłoszenia pod 112 - nie wiem co to da. Możesz zgłosić, a potem drążyć sprawę, ale pamiętaj, że musisz podać swoje dane osobowe, a mając takie dane oni mogą poznać nr rej Twojego samochodu i zacząć czatować na Ciebie tak w ramach "rewanżu".
  
 
Ze 3-4 lata temu w Olkuszu dostalem mandat...88/60, po ostrym hamowaniu


A co do tematu...pewnie i tak wykreciliby sie jakims 'dzialaniem operacyjnym'...coz taki to juz przywilej tego psiarskiego zawodu.

[ wiadomość edytowana przez: soop dnia 2005-06-17 00:59:39 ]
  
 
Ja ostatnio jadąc do Bydgoszczy miałem ciekawe spotkanie. 3 radiowozy wzdłuż trasy rozstawione co 1000 metrów. W środku stał radar a pierwszy i ostatni łapali migających swiatłami. No i ta nowa Octavia cywilna z videoradarem, która mnie skasowała na 200 zeta swego czasu, się panoszy po drogach. Szkoda, że żeby pilnować porządku wogóle w tym kraju to muszą specjalne akcje "Jastrząb", "pstruś" czy inny kogut robić.
  
 
Cytat:
2005-06-17 00:57:27, soop pisze:
Ze 3-4 lata temu w Olkuszu dostalem mandat...88/60, po ostrym hamowaniu



Podejrzewam nawet gdzie - teraz już tego miejsca nie ma. Fajne było wystawiać zamiejscowych na policję
  
 
Fajnie sie bawicie w tym Olkuszu
  
 
Cytat:
2005-06-17 11:03:17, soop pisze:
Fajnie sie bawicie w tym Olkuszu



Powiedz, gdzie dostałeś ten mandat? Za drugimi światłami w kierunku Krakowa zaraz po wyjeździe na górkę? Jeśli tak, to standard. Często tamtędy nie bryluję, ale swego czasu jeszcze poldkiem ojca wkręciłem jakiegoś gostka w astrze bodajże.
  
 
[quote]
2005-06-16 20:38:12, Michal-500 pisze:
Jechałem dziś Pszczyńską w Gliwicach, wiadomo, tam wiecznie tłok prędkość około 40 km/h, ale do przodu. A tu nagle koło mnie na odległość może pół metra pomykają dwie policyjne hondy (bez sygnałów) z prędkością tak około 100 km/h, oczywiście środkiem drogi,a w przeciwną stronę też ruch jak cholera... No ale to nic... podwójna ciągła, wysepki namalowane na jezdni, jazda pod prąd na pasie do skretu w lewo (na pasie w przeciwnym kierunku).. nic ich nie obowiązuje... Wku..wia mnie takie zachowanie, a potem w tv mądra głowa zacznie się wypowiadać o bezpieczeństwie, przepisach... paranoja...

Witam Was!
Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, ale może jechali właśnie obsłuzyć zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym?. Czasami włączenie sygnałów budzi niesamowity popłoch na drodze i wszystkie zdzarzenia z tego wynikłe obciążają policjantów. Znam owe dwie hondy i zaręczam Wam, że nikt roztropny od rzeczonych policjantów krzywdy nie zaznał
  
 
wszak samochody maja nieprywatne i rozni gliniarze jezdza roznymi autami.

ja wczoraj mandat 50zl zarobilem i 5pkt karnych. wjazd na zakaz ruchu / odwozilem niby matke do pracy i niby mam prawo ale to jako dostawa towaru sie liczy ale towar do 11 i od 17 a ja o 16 tam bylem. zgarnela mnie straz miejska i od razu jeden z nich chcial 500zl i 5pkt bez gadania. ale drugi milszy byl i ugadalem do owych 50zl chociaz za to niby jest 100-500 co chwile od kolesia slyszalem 'bo pan panie rafale taki mily chlopak' i w ogole full kulturka popytalem sie o wlasne prawa, pogadalem, wszystkim zycze takich straznikow miejskich
  
 
co do tego co oni moga a co nei to tez bym chcial to wiedziec...

ale dzwonienei na policje to ... nic nei daje...

w pryeciagu miesiaca mialem 3 sytuacje gdzie stwierdzilem a co mi zadzownie...

raz jak mi wsnei smignal policyjny radiowo bez jakiegos sygnalu, po prostu dobre 50kmh za szybko... nie zwazajac na znaki poziome...
uslyszlame wtedz radiowoz jest w akcji... i koniec rozmowy...

drugi raz gdy mi rozwlaili szybe ale o tym juz pisalem... nic to nei dalo...

a trzeci..;.. gdy jakies litewski tiry szalalz na odcinku zgorzelec wrocek... i to nei mowa tylko o jezdzie kategorycznie jak na te autka za szybko ale o wyprzedzaniu na zjazdach, wymijaniu wysepek z drugiej strony itd...

zadna z akcji nei przyniosla skutku...
takze ... szczerze nie warto dzownic... szkoda akumulatora w telefonie ))

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-06-17 11:17:24, Cwikus pisze:
ja wczoraj mandat 50zl zarobilem i 5pkt karnych. wjazd na zakaz ruchu



W obydwu kierunkach rozumiem, bo jak tylko w jednym to NIE MAJĄ PRAWA CIĘ ZATRZYMAĆ! Oczywiście 99% kierowców o tym nie wie i strażaki ich kroją.

Cytat:
zgarnela mnie straz miejska



A po ch... się zatrzymywałeś SM?
  
 
Cytat:
2005-06-17 12:23:49, piotr_ek pisze:
A po ch... się zatrzymywałeś SM?



Oj piotruś, cuś mi się zdaje, ze od jakiegoś czasu SM ma prawo zatryzmywania pojazdów w ruchu - na terenie miasta, jeśli łamią przepisy. Choć pewien nie jestem.
  
 
Poprawka - już se sprawdziłem i mogą zatrzymywać na obszarze zabudowanym (całą dobę) i poza (tylko w dzień i z oznakowanym samochodem), przy czym mogą to robić faktycznie tylko w stosunku do tych, którzy łamią zakaz ruchu pojazdów w obu kierunkach.
  
 
Dla nieobeznanych:

par 17, pkt 1 rozporządenia wydanego przez MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego (Dz. U. z dnia 31 stycznia 2003 r.) mówi:

Strażnicy straży gminnych (miejskich) są uprawnieni do wykonywania czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego w odniesieniu do:
1) kierujących pojazdami:
a) niestosujących się do zakazu ruchu w obu kierunkach,
b) niestosujących się do wskazań sygnalizacji świetlnej,
c) przekraczających dozwoloną prędkość;
2) uczestników ruchu naruszających przepisy o:
a) zatrzymaniu lub postoju pojazdów,
b) ruchu motorowerów, rowerów, pojazdów zaprzęgowych oraz o jeździe wierzchem lub pędzeniu zwierząt,
c) ruchu pieszych.
  
 
Ale co do ustępu 1 b i c nie mogą zatrzymywać, a wyłącznie rejestrować wykroczenie.
  
 
[quote]
2005-06-17 12:23:49, piotr_ek pisze:
A po ch... się zatrzymywałeś SM?
[/quote

bo jak jest zakaz ruchu w obu kierunkach to straz miejska ma prawo zatrzymac pojazd w ruchu. tak jak i gdy podejrzewaja ze ktos jest w stanie nietrzezwym - rowniez maja prawo zatrzymac/rozpoczac poscig. taki tam liscik mieli od komendanta policji ze im pozwala w tych dwoch wypadkach zatrzymywac samochody w ruchu.
  
 
Witam wszystkich
Michal masz racje po sosnowcu jezdzi vectra ale tez mondeo SJ,i peguote 307 combi zielony SK
  
 
Cytat:
2005-06-18 16:37:21, Darek54495 pisze:
tez mondeo SJ,i peguote 307 combi zielony SK



Poważnie? to mnie zaskoczyłeś... A mógłbyś jeszcze dodać kolor tego mondeo? i czy to ta nowsza wersja czy jeszcze ta stara? Widać SJ to raczej Jaworzno, SK - katowice - więc może tylko na gościnne występy przyjeżdżają do S-ca? bo Vectra 2.2 (najnowsza wersja) jest tu na stałe...