Antena do Matiza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.ma ktoś moze doswiadczenie z montowaniem anteny do matiza.przymierzam sie do załozenia cb w tym samochodzie i radio mam juz upatrzone(UNIDEN 510XL) i zastanawiam sie nad antenka jaka by bylo najkorzystniej zamontowac bez wiekszej ingerencji w karoseri (wiercenie).przeczytalem na necie ze antenka President Vermont sie znakomicie montuje w miejsce anteny od radia ale jak to sie ma z odbiorem radia?nie bedzie sie gryzlo?
  
 
Zrezygnuj z 510 na rzecz 520. Moja dobra rada. Kazda antena tak samo montuje sie w miejsce radiowej, pod warunkiem ze dziura jest w tylniej czesci dachu. Radiowa podlaczyc mozesz chociaz by pod ogrzewanie tylniej szyby. Nic sie nie bedzie gryzlo.
  
 
dzieki za szybka i trafna podpowiedz.pozdrawiam
  
 
Pawel0240 jak to podłączyć pod ogrzewanie??
  
 
zrozumialem to w taki sposób zeby poprowadzic kabel od anteny od radio do okolic tylnej szyby i wpiąć sie gdzies tam przed sciezkami od ogrzewania zeby one robiły za antene.Chyba sie nie myle??!!
  
 
Wpinasz sie dokladnie w te miejsce gdzie wchodzi wsuwka z kabelkiem pradowym
  
 
Jest to kosztem ogrzewania tylnej szyby??tzn.wpinamy zamiast kabelka prądowego czy prąd nie przeszkadza odbiornikowi i wpinamy razem?? jezeli zamiast to w lecie to nie problem ale w zimie ogrzewanie nieraz sie przydaje.
  
 
Wpinasz razem i niczemu to nie przeszkadza. Jezeli nieufasz takiemu rozwiazaniu mozesz zastosowac antene wewnetrzna lub zewnetrzna klejona do szyby
  
 
nie no spoko ufam tak tylko pytalem zeby sie upewnic i nie dać niepotrzebnie d... .jeszcze raz dzieki za zainteresowanie.
  
 
Po pierwsze witam wszystkich bo to mój pierwszy występ na forum i mam nadzieje, że nie ostatni.
Ja zamontowałem antenkę następująco:
1. Nie zdecydowałem się na magnes bo podobno są gorsze od montowanych do blachy
2. Wiercenie dziury w dachu odpadało
3. Wywaliłem więc antenkę od radia, poszerzyłem otwór (he,he) i zamontowałem podstawę anteny CB - mam taką przykręcaną i jak ide po pomidorki to odkręcam bo pewnie by zaje**li
4. Trzeba mieć antenkę co ma podstawę z możliwością montażu na blachę (to chyba oczywiste)
5. Kabelek poszedł pod podufitką przysłupką i zapanelką itp. do radyja.
6. Antenę radiową kupiłem najtańszą - również montowaną do blachy i zamontowałem wiercąc jedną dziurę w tym plastikowym (kiedyś było czarne) ustrojstwie przed przednią szybą, a następnie podgiąłem tak aby leciała równolegle ze słupkiem.
7. Jak mi się znudzi to antenkę CB wywale, zamontuje oryginał od radia tam gdzie jego miejsce, a dziurkę w plastiku zaślepię jakimś gustownym koreczkiem, ale mi się nie znudzi
8. CB hula, radyjo przygrywa i jest ok.

Tyla w temacie.

Pozdrawiam

Aha i PSik: Osobiście nie wierzę w anteny z podgrzewania tylniej szyby. Nie ma jak kawał porządnego druta (he, he again).