Prosba pewnie po raz setny:)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam all no wiec tak.. podejrzewam ze temat byl walkowany tysiac razy.. ale przyznam sie ze przeczytalem pare.. parenascie.. albo paredziesiat postow tutal i troche mam metlik ze wszystkim

otoż tak.. mam miśka Galanta ze standardowymi glosnikami.. i powiem ze i tak niezle gra takze to juz obrazuje ze audiofilem to ja nie jestem

chcialbym lekko zmodernizowac swoja muzyczke otoż na poczatek chcialbym zmienic glosniki w drzwiach przednich.. tutaj myslalem nad glosnikami + tweetery ze zwrotnica firmy jbl ( przedzial 300 - 400 ) i tu jest moje pierwwsze pytanie.. bo czytajac wasze posty stweirdzilem ze jbl calkiem w guscie wam nie lezy.. takze proponujecie cos w podobnym przedziale lepszego?
kolejne pytanie.. czy orientujecie sie ile firmy biora za wstawienie np. glosniko w przod.. chodzi mi o calosc.. wygluszenie.. profesjonalne zabudowanie ich.. itp itd
kolejne pytanie przy tym... po co sa te pierscienie z MDFu i czy warto je szukac do montarzu)

dodam ze zostal mi jeszcze stary wzmak... alphard 4X 200
wiem wiem nic ciekawego .. ale mam to po co wyrzucac.. i tu ostatnie pytanie.. mialem sobie tube PYLE jakos taka 500wat ale kochanej kobiecie bylo za cicho takze ja lekko uszkodzila)
co polecacie z skrzynek basowych.. jesli chodzi o firme.. aby w miare ladnie grala..
noi prosba o kable.. do glosnikow.. jakiej srednicy

dziekuje z gory za pomoc)) mam nadzieje ze sie znajdzie chetny troche mnie poratowac

[ wiadomość edytowana przez: maniakowy dnia 2006-08-08 14:24:39 ]
  
 
Witam
Tu gdzie potrafie to pomoge. Jezeli chodzi o profesjonalne (lub troszke mniej profesjonalne) zabudowanie drzwi (wygluszenie, montaz glosnikow) to w mniej znanych firmach (warsztatach) powinno kosztowac okolo 400zł (ja robilem w takiej firmie i koszt wynosil 350zł).
mondry napisał:
Cytat:
My to robimy tak: na cały płat tapicerki nakładamy 3-5 milimetrową warstwę lekkiej po wyschnięciu i nietoksycznej (na wodzie) masy tłumiąco-usztywniającej PERFECT SILENCE, wszystkie kołki, klipsy i niektóre cięgna zamków osadzamy na nigdy nie zasychającym i ciągliwym, gumiastym kicie, a brzegi tapicerki stykające się z blachą wyklejamy miekkim wąskim paskiem mechowatej tkaniny (szczególnie dokładnie w Oplach Astra II i Vectra B bo tam strasznie skrzypi). Otwory w drzwiach najpierw zaklejamy zwykłą matą bitumiczną z dwóch stron blachy, tak aby w otworze obie maty się ze soba skleiły i przez to były sztywniejszą konstrukcją. Gdy te otwory są zbyt duże to wstawiamy aluminiowe płaskowniki aby mata się nie zapadała. Tak uszczelnione blachy drzwi pokrywamy w całości miekką kauczukowo-gumową matą z folią alu lub Dynamat Xtreme (zależy jak ktoś płaci). Na tą matę idzie jeszcze warstwa masy Perfect Silence aby powstała sztywna i twarda skorupa uniemożliwiajaca pod wpływem ciśnienia ruchy maty zaklejającej otwory. Na całą powierzchnię pomiędzy tapicerką a wytłumioną już blachą drzwi wklejamy (klej w sprayu DLS) cienką warstwę watoliny aby nie dotykały się i wzajemnie o siebie nie stukały obie powierzchnie wytłumione twardą po wyschnięciu masą. Dodatkowo wewnątrz całych drzwi jest dawana miekka mata gumowo-kauczukowa z folią alu a za samym głośnikiem coś pochłaniającego i rozpraszającego falę dźwiękową (np. Dynamat Dynaxorb lub kawałek Dynamat Tac Mat).
Nie używamy środków tłumiących w sprayu, zwykłych samochodowych past "niby tłumiących" ani żadnych gąbek, poza kilkucentymetrowymi kawałkami samoprzylepnej gąbki perforowanej podklejanej pod długie i drżące cięgna zamków, wiązek i linek. Wszystkie wiązki elektryczne i wtyczki w drzwiach są owijane tkaninową mechowatą taśmą. Po złożeniu wszystkiego włączamy sprzęt i robimy test w paśmie czestotliwości od 40 do 800Hz. Jeżeli coś pierdnie i zabuczy to znowu rozbieramy drzwi i likwidujemy źródło rezonansu. I tak aż do całkowitej ciszy przy dosyć dużym poziomie sygnału. Często robimy przerwy na ochłodzenie głośników, które czasem mogą tego nie przeżyć. I tak sobie czas leci, a czas to pieniądz, więc jesteśmy zadowoleni.
Po takiej operacji drzwi zamykają się jak w Klasie S, nic nie skrzypi, nie chrupie i nie śmierdzi (oprócz głośnków, he, he), ale trochę to kosztuje. Jak ktoś to wszystko dokładnie zrobi samemu to pewnie nastepnym razem wolałby zapłacić komuś innemu za taką robotę i już więcej nie będzie mówił że jest drogo.
To jest opcja FULL za min. 1000zł od pary drzwi, a potem jest kilka tańszych i odpowiednio uboższych wersji (850zł, 750zł i 300zł).


Jezeli chodzi o kable zapraszam tutaj okablowanie
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Vanquish dnia 2006-08-09 00:40:10 ]
  
 
tu juz moje pytanie.. takze jesli chodzi o drzwi.. napisales jakies 400zl.. a jaki jest przykladowy kosz "dorobienia" troche zabudowy.. chodzi mi o to np. ze nie mam gdzie wsadzic tweeterow itp orientujesz sie miejwiecej?;]
  
 
Zależy co chcesz "dorobić" - napewno są rózne ceny różnych usług a to już jest zależne od danego warsztatu, dlatego musisz pytać się osobiście bo tutaj nikt Ci nie napisze cen A jeżeli chodzi o tweetery to jest to najmnijeszy problem...mozesz je wlozyc w slupki a jeżeli nie chce Ci się popracować to umieścic je na dole na desce przy slupkach i przymocowac w dogodny dla Ciebie sposób - ja mialem w ten sposób umieszczone i byłem zadowolony.
  
 
Generalnie koszt zabudowy zalezy od tego co chcesz robic, "wsadzenie" głosnikow moze kosztowac 50zł a "montaz" nawet 1000zł Wszystko zalezy od tego jak bardzo chcesz wygłuszczyc drzwi i w jaki sposob zamontowac głosniki... co do doboru głosnikow Napisz jakiej muzyki słuchasz... bo rozne zastawy maja rozne charakterystyki brzmienia... jedne lepiej sie sprawdza w rocku a inne w techno podobnie ze skrzynia basowoą Najlepiej napisz ile pieniedzy chcesz przeznaczyc na całosc i jakie elementy maja byc Cos sie dobierze JBL to dobra firma... wrecz rewelacyjna (sam posiadam glosniki tej marki) ale niestety sporo sobie zycza za głosniczki i za takie pienadze obecnie mozna dobrac lepszy zestaw, dlatego sa odradzane Ale jezeli ktos sie nie zna to to jest pewniak napewno zagra dobrze


[ wiadomość edytowana przez: Vyzn-R dnia 2006-08-13 15:00:13 ]
  
 
wiec tak.. muzyke to slucham raczej z przedzialu hause.. elektro.. breakbeat.. cos w tych klimatach.. czasem jakas lupanka czyli techno) zdarza sie tez czarna muza. jesli chodzi o glosniki to na przod mam przeznaczone 300 - 400 zl + oczywiscie wygluszenie drzwi. jesli chodzi o skrzynie to chcialbym cos fajnego zeby bylo na dobrej relacji cena/jakosc.. wczesniej mialem PYLE tube chyba 500W i powiem ze nie rzucala na kolana
  
 
to a zaproponuje PowerBass S-6C, swietnie sie sprawdza w tej muzyce Mozna jeszcze dorzucic troche i kupic tanszy zestaw Proa Simplex Ale tu z dostepnoscia jest problem i bys musiał podbic do cioci moon Co do subwoofera to polecam PowerBass PBP-B12 BassBox
  
 
dobra wiec cos juz ustalone.. a masz jakiegos linka do tego zeby zobaczyc dajmy na to jakies przykladowe ceny oraz parametry?;]

czytajac te forum dostrzeglem ze wiele ludzi pozytywnie sie wypowiada o zestawach HERTZ.. jak sie ma ta firma to tego PowerBas

  
 
PowerBass
  
 
To jeszcze takie moje pytanie: do glosnikow Sinus SL-F160 [100W RMS] + PowerBass PBC-P10 BassBox (lepsza zamknieta czy wentylowana?) starczy taki wzmacniacz CarPower HPB 604 [przy 4Omh 4*75W RMS]? czy lepiej dać do tego sprzętu dwa wzmacniacze i czy przy pierwszej i drugiej konfiguracji jest potrzebny kondensator?
  
 
Co do skrzyni to zalezy czego oczekujesz i jakiej muzyki sluchasz Zamknieta napewno zagra szybciej, ale jest mniej skuteczna co do wzmacniacza to powinien wystarczyc do normalnego sluchania... jezeli chcesz dac czadu to na subwoofer raczej proponowałbym poszukac czegos mocniejszego Kondensator nie jest potrzebny przy zadnej konfiguracji... ale nigdy nie zaszkodzi Chociaz zamiast inwestowac w kondensator wolalbym te pieniadze dołozyc do zestawu przedniego
  
 
Muzyka to 99% ogólnie mówiąc techno. Czego oczekuje od suba: nie chce ostrego "łupania", nie interesuje mnie jak największy bas i hałas - ma to być przyjemne dla mnie a nie dla osób na zewnątrz Głośniki do przodu już posiadam (byłem z nich zadowolony jak były włożone w poprzednim samochodziku - może to była zasługa dobrze wytłumionych drzwi ) dlatego zakup będzie skierowany tylko na tył i wzmacniacz. Czyli kondensator nie jest potrzebny - bo bałem sie że troche za dużo mocy będzie pobieranej z akumulatora.
  
 
jak techno i takie z szybkim uderzeniem to wolałbym zamknieta zejdzie nsko kiedy trzeba i zagra szybko... a po dłuzszym słuchaniu nie bedzie bolała glowa Moim zdaniem zamknieta jest bardziej uniwersalna chociaz mniej skuteczna sam mam RB i Zamknieta i jakos tej zamknietej lepiej mi sie słucha... pomijam juz to ze w niej siedzi lepszy głosnik ale jakos tak przyjemniejsza charakterystyke grania ma basik dobrze czuc a nie jest natarczywy i nie buczy po całym samochodzie