Kabel z akumlatora do radia?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam , mam pytanie jakie ma być kabel z akumlatora do radia?? to jest jhakiś specjalny czy jak? wystarczy zwykły kabel tylko zeby bezpiecznik miał?
  
 
Cytat:
2006-08-10 13:13:13, Siara_nh pisze:
Witam , mam pytanie jakie ma być kabel z akumlatora do radia?? to jest jhakiś specjalny czy jak? wystarczy zwykły kabel tylko zeby bezpiecznik miał?


Zaraz "spece od audio" zaczną ci opowiadać dyrdymały o przewodach z miedzi beztlenowej , o przekroju przewodów spawalniczych ...
Załóż zwykłe linki o przekroju 2,5 mm2 . W zupełności wystarczy !
  
 
dzieki....poszedłem za Twoją rada i założyłem taki kabel , ale jest jeden mankament , jak włanczam silnik to radio nie chula:/ nie wie czemu wcześniej mialem z nim takie problemy że kilka różnych kabli musze mieć podlączonych (prad , masa, taki niebieski od anteny i jeszcze chyba jakieś dwa) no ale jeśli proad mi idzie z akumlatora bezpośrednio to nie dziala na wlączonym silniku :/
  
 
musisz jeszcze podłaczyc tzw. plus po stacyjce... Zołty lub czerwony kabelek... czasami sa odwrotnie oznaczone
  
 
kolego z kablami zaśilajacymi jest tak jak z wodą czym grubsze tym lepiej i tu jkestem pewny na 100% nie spominajac o kondensatorze
  
 
Cytat:
2006-08-20 22:40:19, apollo1982 pisze:
kolego z kablami zaśilajacymi jest tak jak z wodą czym grubsze tym lepiej i tu jkestem pewny na 100% nie spominajac o kondensatorze


Jeśli już jesteśmy przy teorii cieczy :
czy znasz kogoś , kto podłączał baterię umywalkową rurą do hydrantu ? Albo zakładał hydrofor do spłuczki klozetowej ...
  
 
Cytat:
2006-08-21 09:34:33, schab pisze:
Jeśli już jesteśmy przy teorii cieczy : czy znasz kogoś , kto podłączał baterię umywalkową rurą do hydrantu ? Albo zakładał hydrofor do spłuczki klozetowej ...


nie ale ja sie kiedys myłem przy hydrancie
  
 
dokladnie,jestem równiez zdania ze glupota jest podlaczac radio które w rms ma max 20 watt i głosniki pod nie mega przewodami,przeciez to bezsens,co innego wzmacniacz pobierajacy duzo mocy i woofer kilkuset watowy...
  
 
ale przewod 4-6mm^2 powinien miec