Jaki mikrofon ze WZOCNIENIEM I ECHEM do unidena 520?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wybór mikrofony to bardzo ważne zagadnienie. Pracuje na radiu juz parę lat i nadal eksperymentuję. Sam używam obecnie 20-20 i ja również dołączam sie do grona kolegów twierdzących że kamera pogłosowa jest dla kretynów. Jest tylko małe (ale) przy zastosowaniu tego mikrofonu po przez odpowiednie ustawienia uzyskamy nie powtarzalnie brzmiącą modulacje ,ja ustawiłem poziom i głośność echa na takim poziomie że uzyskałem efekt pustego pokoju. Warto pamiętać o wzmocnieniu i kompresji w tym mikrofonie. Wzmocnienie nie jest może największe ale to ma tylko dobre strony. Chyba że lubisz jak cie słychać w telewizorach i pralkach albo w pobliskim kościele w trakcie wesela kolegi doświadczyłem. Zastanów się czy warto żeby cie było słychać mocniej i głośniej czyli daleko. Jeżeli teraz zasięg twój jest 15km to już wystarczy wzmocnienie, słyszę że 99% go nie potrzebuje, grucha prawie w gardle a koleś nie mówi tylko się drze. Nagraj sam siebie to się zdziwisz jak głośno mówisz do mikrofonu.
Pozdro CYC
  
 
Cyc, nie przesadzaj... wzmocnienie mikrofonu to nie jedyny powód "gadania" w kaloryferach sąsiada. jest wiele czynników od których to zależy: zestrojenie anteny, zestrojenie nadajnika, moc...
na bazie mam znacznie mocniejszy mikrofon niż 2020 (używany w mobilu) i zapewniam cię że nie słychać mnie w lodówce
zresztą używając fabrycznego mikrofonu nie powinieneś mieć tego typu problemów. jeśli je masz, powodów szukaj poza mikrofonem...
  
 
Cytat:
może jakoś to uzasadnisz, bo ani nie uważam się za kretyna, ani się nie nudzę.


Wiesz o co chodzi o ludzi którzy mają taki mikrofon np. Wrocław i gość beka cały czas itd.Taki problem ma wile miast i dróg w Polsce. Znacie MYSIE PYSIE to wiecie o czym mowa a jak nie to napewno o nim usłuszyci wszyscy go znają od Zgorzelca po Wrocław.

[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2006-08-29 07:30:44 ]
[ powód edycji: cytat ]
  
 
Cytat:
2006-08-28 20:04:39, kmpcb pisze:
Wiesz o co chodzi o ludzi którzy mają taki mikrofon np. Wrocław i gość beka cały czas itd.



no to proszę nie uogólniać. bo równie dobrze, biorąc za przykład obwiesi z Elbląga, można rzec że radio cb jest dla kretynów którzy się nudzą.
  
 
do kmpcb.
Klego odezwiesz się jeszcze czy już znikłes z tej strefy??
  
 
Cytat:
2006-09-03 21:11:14, teodor24 pisze:
do kmpcb. Kolego odezwiesz się jeszcze czy już znikłeś z tej strefy??



podejrzewam że raczej nie. wiesz, pewnie magiczny miernik się popsuł.
  
 
hehe mioże tak góralu
A mozę ty masz na sprzedaz jakiś 2018??
Szukam jakiś mikrofonik, może byc używane w dobrym stanie i tani
  
 
niestety, moje mikrofony są w użyciu wiesz, kilka radyjek, różne wtyki...
poza tym nowy 2018 massa to 100-120pln