Łopatki w pompie wspomagajacej hamulec (carina 2 1988 2.0D)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z gory przepraszam za nietechniczny jezyk, ale jestem raczej laikiem, wiec nazywam rzeczy po swojemu

Problem jest nastepujacy:
Mam carine 2 2.0D 1988 od jakiegos tygodnia , w tym oto samochodzie padl alternator, kiedy pytalem mechanika czemu, bo myslalem, ze moze zalalem podczas ostatniej ulewy, stwierdzil tylko, ze po prostu sie spalil (uzwojenie i 3 diody), po tylu latach to normalne.
No wiec wzialem ten alternator do Łasku i tam facet mi go zregenerowal za 250zl, tak ze wyglada jak nowy i tak mam nadzieje dziala. Nastepnie dalem znow alternator mechanikowi i bedac dobrej mysli czekalem az mi go wmontuje. Po jakis dwoch godzinach facet dzwoni i mowi, ze jest pompa od wspomagania hamulca zepsuta i zebym sobie wzial na wzor. Chodzi wlasnie o te pompe zaraz przy alternatorze (przytwierdzona do niego sluzy miedzy innymi do smarowania go). Facet stwierdzil, ze to moze byc przyczyna przepalenia alternatora.

Otoz chodzi wlasnie o te pompe, tam w srodku sa takie 4 lopatki w ksztalcie podluznych szescianow. Po jednym z nich nie bylo sladow (poza drobniutkimi kawaleczkami jak po zmieleniu) a drugi byl ulamany. Pozostale dwa w dobrym stanie. Moje pytanie: czy ktos sie orientuje
1) z czego sa zrobione te lopatki?
2) gdzie mozna je dostac, zeby calej pompy nie kupowac
3) jakie one maja oznaczenia katalogowe albo cos w tym stylu

Dwa dni przejezdzilem w poszukiwaniu tego, ale w okolicach kalisza ciezko cos do toyoty znalezdz. Z gory dzieki za info.
W serwisie toyoty facet nie ma takich nawet na sprzedaz, co najwyzej cala pompe za 2 800zl Z kolei w salonie mitsubishi sa wlasnie do kupienia same srodki, dwa rodzaje, ale nie wiadomo czy ktorykolwiek bedzie pasowal. Dodam, ze koszt dwoch kompletow w mitsubishi zamyka sie w 50zl, podczas gdy nowa pompa to w rzeczywistosci kolo 500zl. Oczywistym sie wydaje, ze sprobuje predzej dorobic te lopatki niz kupic calosc dziesieciokrotnie drozsza ...

[ wiadomość edytowana przez: Shoju84 dnia 2006-10-08 00:23:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: Shoju84 dnia 2006-10-08 00:39:01 ]
  
 
Nie ma samych łopatek w ASO? Nie chce mi się wierzyć.
Numer katalogowy to : 29331-56070 a część nazywa się BLADE, VACUUM PUMP jakby gutek w ASO nie mógł znaleźć.

Pozdrawiam
  
 
Dzieki serdeczne, sprawdze jutro albo w poniedzialek, bo nie wie czy w niedziele czynne.

Mnie tez to szczerze zdziwilo, ze samych lopatek kupic nie moge, zwlaszcza ze w serwisie mitsubishi byly. Mozliwe, ze po prostu znalezdz nie umial, bo i nie wygladal na specjalnie rozgarnietego.

W kazdym razie dzieki serdeczne Misiek Jak tutaj nic nie wskoram to jeszcze w poniedzialek bede we wroclawiu szukal tego. Przynajmniej mam jakies konkrety w koncu.

Ps. Usterkami narazie sie nie przejmuje, bo choc mam cari krotko, to juz mi do serca przypadla.