2 pytania dot. Poloneza(komputer, kontrolka)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam 2 pytanka.
1 pytanie
Mam możliwość kupienia za grosze komputerka do Poldka Caro, jednakże na tym właśnie komputerze jest naklejka, rok produkcji 1994, bez katalizatora.
Ja mam Poldka rocznik 96, z katalizatorem fabrycznie, (ale wymontowałem). Tu pytanie, czy mogę kupić ten komputer mimo tego że jest ze starszego rocznika i czy przeszkadza w czymś że tamten ECU jest nie przystosowany do wersji z katalizatorem?

2 pytanie,
Nie świeci mi kontrolka od postojowych, żarówka ok (zarówno ta w desce rozdzielczej jak i w reflektorze). Jednak zauważyłem ostatnio że jak jest zimno z rana przy odpaleniu auta kontrolka od postojowych żarzy się lub świeci chwile i gaśnie. Jak jest ciepło nie świeci w ogóle... o co Kaman? Może ktoś wytłumaczyć?

DZIĘKI.
  
 
Ad.1

Musisz kupić/dorobić wiązkę i dokupić rezystor do regulacji CO.
  
 
Kotrolka od postojowych to nic skomplikowanego - po prostu lampka na tym samym obwodzie co światła. Skoro się nie świeci to znaczy, że po drodze gdzieś brak kontaktu. (Oczywiście jeśli wszystkie światła działają).
  
 
co do kontrolki to mialem podobnie, porzadne klepniecie dlonia w daszek od zegarow w miejscu nad kontrolka rozwiazywal problem