DOPAŁ

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie wiem ze jest to nie legalne ale czy po załozeniu dopała po cb wzmacna sie tylko odbiór czy tez i nadawanie jakie moga byc konsekwencje załozenia takiego ustrojstwa i czy w ogole jest to opłacalne ???
  
 
Witam

Dopał musi mieć cały czas dobry ZWR jak sie zmieni ( złamiesz ant. czy przestanie ci łączyc wtyk ,zaśniedzieje itd. jest wiele żeczy które mają na to wpływ) to kaloryfer ci się spali. Dopał powduje że ciebie daleko słychac ale nie zwiększa odbioru jak założysz przedzwmacniacz to zacznież sciągć wszystkie śmici jakie istnieją a i tak jest ich dóżo bez tego urządzenia. Średnia krajowa jest w tej chwili 8km mówimy o średniej że ktoś gdzieś tam rozmawiał na 15km,20km,50km, ta się zdarzyło. Ja nadaje na swoim sprzęcie na 20km ale rozmawiam tylko z bazami. Z autami to tak dobrze się rozmawia na 8 do 9km. Pozatym musisz prawie cały czas kontrolować ZWR. Kup sobie mikr. z echem dobrą antene i będzie ok.
  
 
Cytat:
2006-08-23 20:32:49, kmpcb pisze:
... Dopał powduje że ciebie daleko słychac...


pod warunkiem że jest dobrze wysterowany. bo jak nie jest to jedynie charczy. a i tak nie kalkuluje się kupowac mniej jak 200W, bo przyrosty są minimalne. aby zwiększyć sygnał u rozmówcy o 1s należy zwiększyć moc 4krotnie... czyli 4x4=16, 4x16=64... przy dobrze wysterowanym porządnym trx'ie można podobne wyniki osiągnąć bez dopały.

Cytat:
Średnia krajowa jest w tej chwili 8km mówimy o średniej



średnia między kim a kim?

Cytat:
że ktoś gdzieś tam rozmawiał na 15km,20km,50km, ta się zdarzyło.


nie zdarzyło tylko to norma, bo ja ze swoją bazą mam łączność do 50km w terenie niezabudowanym i do 30km w zabudowanym...

Cytat:
Kup sobie mikr. z echem dobrą antene i będzie ok.



a w czym mu pomoże echo? że będzie deptał własny ogon? i siał po kanałach?
  
 
Witam

A przy dopale nie będzie siał ?
A to ze ty masz łączność na tyle to ja znam takich wielu co tak mówią zajedz do mnie to zmierze ci antene MFJ i potrafie ci określic odległoś rozmowy +- 4km to raz .Ty szczelasz cały czas teorią dla ludzi którzy są w tym temacie laikami pytają sie alana 100+ czy też jak liczy się kilometr po słupku,co to jest ZWR a ty wyskakujesz z rgułkami chłopakom potrzeba wytłumaczyć prosto i zwiężle nawet z małymi błedami. Jak bym chcial się rospisywać na temat dopałół czy anten i pisac to co w książce piszą to dnia braknie. PRAKTYKA SPREZENTÓJ SOBIE MFJ TO BĘDZIESZ WIEDZIAŁ O CZYM MÓWIE I nie czytaj tyle jestes za drobiazgowy.Mam dwa serwisy CB i udaje laika bo chłopaki maja fajne problemy pracuje z kierowcami 6lat MFJ mam 7lat i nie operoje symbolami mikr.czy tez scalaków bo to zbyteczne ludzie maja mnie zrozumic a nie czytac moj post z instrukcja opsługi
  
 
Cytat:
2006-08-24 09:02:49, kmpcb pisze:
Witam A przy dopale nie będzie siał ?



będzie... dlatego mu ją odradzam. i staram się wutłumaczyć dlaczego to robię.

Cytat:
A to ze ty masz łączność na tyle to ja znam takich wielu co tak mówią zajedz do mnie to zmierze ci antene MFJ i potrafie ci określic odległoś rozmowy +- 4km to raz .



nie musisz mi nic mierzyć. wystarczy że wyślę ci moje qsl'ki z kraju.

Cytat:
Ty szczelasz cały czas teorią <...>



ja? ja opieram się na moim doświadczeniu, na moich własnych testach w porównywalnych warunkach i sprzętowych i lokalizacyjnych.

Cytat:
...dla ludzi którzy są w tym temacie laikami pytają sie alana 100+ czy też jak liczy się kilometr po słupku,co to jest ZWR



to takim oddpowiadam że jak potrzebują antymiśka to i z widelca usłyszą. przedewszystkim zawsze staram sie dowiedzieć do czego bęzie sprzęt wykorzystany. bo co innego mu zaproponuję jako antymiśka, a co innego do pogaduszek o pogodzie, a jeszcze co innego do dx'ów. wilson do wszystkiego się nie nada...

Cytat:
a ty wyskakujesz z rgułkami chłopakom potrzeba wytłumaczyć prosto i zwiężle nawet z małymi błedami.


najlepiej starać się bez błędów.

Cytat:
PRAKTYKA SPREZENTÓJ SOBIE MFJ TO BĘDZIESZ WIEDZIAŁ O CZYM MÓWIE



praktyka. zamontuj, podziałaj, potestuj... sam miernik to nie wszystko.

Cytat:
Mam dwa serwisy CB i udaje laika bo chłopaki maja fajne problemy pracuje z kierowcami 6lat MFJ mam 7lat i nie operoje symbolami mikr.czy tez scalaków bo to zbyteczne ludzie maja mnie zrozumic a nie czytac moj post z instrukcja opsługi



nie mam serwisu, mam trzy stacje od 1990 roku. w ciągu tych lat przestowałem kilkadziesiąt różnych trx'ów i anten. cała moja wiedza oparta jest wyłącznie na praktyce. dlatego nigdy nie mówię że coś będzie najlepsze. zawsze powtarzam że w moich warunkach było najwydajniejsze.
nawet gdybym chciał operować numerami scalaków, to się nie uda. nie mam pamięci do cyferek.

  
 
tym urządzeniem MFJ bawiłem się nie raz,kolega pracował w firmie która je sprzedawała i używała i pisanie,że mierząc nim parametry instalacji antenowej określisz odległość rozmowy z dokładnością do 4 km to bajka.na jakość łączności wpływa tak wiele czynników,że zmierzenie tego "cudownym urządzeniem" jest niemożliwe.radiem bawię się od 15 lat,w mobilu i na stacji,przetestowałem wszystkie dostępne na rynku sensowne radia i anteny i jak czytam wypowiedzi eksperta,twierdzącego,że MFJ powie wszystko,to mam wrażenie że ten MFJ to "szklana kóla"a ekspert jest jasnowidzem.ja niestety w bajki przestałem wierzyć jakieś 25 lat temu.