Alan 100+ czy Uniden 510xl?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak w tytule, jakie radyjko z tych dwóch wybrać na moje pierwsze CB RADIO?
  
 
bierz unidena, a jeszcze lepiej jakbys wzial 520
  
 
Kolego wes któregoś Unidena niewarzne który model jeden z nich tzn. ma pokrętło więcej (to jest czułość odbiornika) ale w 510xl masz to zamontowane na stałe w śrotku i tyle. Między tym a tym jest różnica ok 30zł. W 520xl masz jeszcze wyjscie na tube jak cie to bawi i sobie ją zamontujesz to weś 520xl jak nie a masz ograniczony budrzet to weś 510xl.
  
 
Warto dać 190 za unidena 510xl używanego?
  
 
Ale jak jesteś pewien że jest dobry ( nie wiadomo na jakiej antenie chodzil czy była wystrojona i czy model unidena jest z ostatnich 2lat) jak tak to go weś tylko go sprawdz bo dokładasz 60zł i masz nówke
  
 
jesli sprawny to napewno, to jakbys siegnal po sprzet o 2 polki wyzej niz lezy alan 100 +
  
 
Dzięki za rady, mam jeszcze propozycje na Onwe MK1, za 150zł, ale chyba nie wrto, co myślicie?
  
 
Cytat:
...czy model unidena jest z ostatnich 2lat...



a jak nie jest to źle?
  
 
Witam
Uniden ma deklaracje zgodności od 2 lat tamte modele były sprzedawane bez dokumętu i były 6pin i 4pin i wczesniejsze nie miały filtra ANL tylko nie wiem sprzed ilu lat. Kolega się nie określił (ja bym nie kupił radia starszego niż rok od kogoś kogo nie znam)
  
 
połowa sprzętu obecnie uzywanego nie ma i nigdy nie miała homologacji. poza tym jak sobie wyobrażasz że policjant będzie rozbierał radio żeby sprawdzić datę produkcji? nie ma do tego ani sprzętu, ani uprawnień. bo to nie jego działka. od tego jest UKE.
pomijam drobiazg że obecne sprzęty chcąc mieścić się w normach europejskich zostało "okaleczonych". dlatego ja wolę starsze egzemplarze. mój jackson jest z 93 roku i żałuję że nie jest starszy.
bo wtedy byłaby większa szansa że nie wyprodukowano go na Tajwanie czy w Chinach...