Kupiłem Syrenę 104 z 1971 roku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy ale ponieważ wcześniej udzielałem się (i teraz też czasem to robię) na forum toyoty jestem zarejestrowany na motowes już od dość dawna.
Aktualnie chcę wszystkim powiedzieć, że zrealizowałem dwa tygodnie temu moje marzenie, chyba jeszcze z czasów liceum, a mianowicie zakupiłem syrenke 104 z 1971 r. Autko jest w porządku, na chodzie, z papierami (ale bez przeglądu i oc), kompletne w bardzo dużym stopniu, ale ponieważ ma być piękna i absolutnie sprawna - w tę sobotę rozpoczynam remont. Wszystkie potrzebne mi elementy blacharskie przyjada do mnei właśnie w sobotę rano i rozpoczynam demontaż. Autko pojedzie do blacharza, lakiernika, diagnosty, rzeczoznawcy i po zarejestroaniu mam nadzieje trche pojeździć i wtedy zadecydować o dalszym kierunku remontu - czy najpierw skrzynia i silnik czy zawieszenie.

Mam do wszystkich formowiczów wielką prośbę - potrzebuję dokmentacji, zdjęć, palety barw i jakichkolwiek innych danych, które pozwoliłyby mi dokonać pelnej kompletacji (lub prawie pełnej) auto odpowiednio do rocznika.
Ponadto poszukuję bocznych listew ozdobnych na błotniki oraz wszelkich uszczelek okien.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, a jeśli będziecie zainteresowani mogę zamieszczać na forum lub w innym ustalonym miejscu sprawozdanie z remontu.

Pozdrawiam - Tomek

[ wiadomość edytowana przez: GDA dnia 2006-10-03 22:07:18 ]
[ powód edycji: zmiana tytułu ]
  
 
Witam i gratuluję zakupu
  
 
Witam Cię i zapraszam do umieszczenia opisu swojego auta w dziale: "NASZE POJAZDY". Relacja z remontu na bieżąco w tym samym wątku będzie tam mile widziana również.
  
 
Witaj na naszym forum

niestety syreniarzy u nas tylu co koot napłakał, dlatego też popytaj też tutaj - www.syrena.eu

ale to nie zmienia faktu że byłoby miło zobaczyć twój nowy nabytek którego gratuluję w dziale Nasze Pojazdy
  
 
Serdecznie gratuluję . Miałem taką z roku 1973 . Stary , bądź tak dobry i wklej fotki , bo fajnych sprzętów jak na lekarstwo !


[ wiadomość edytowana przez: Gump dnia 2006-10-03 23:04:12 ]

[ wiadomość edytowana przez: Gump dnia 2006-10-03 23:04:43 ]
  
 
Cytat:
2006-10-03 22:03:05, GDA pisze:
niestety syreniarzy u nas tylu co koot napłakał

dlatego było by miło jakby kolega pysiak zasilił nasze szeregi
  
 
Dokładnie jak napisali Gad i Pemek

Co do części raczej nie pomoge ale mam trochę literatury - wrazie czego zapraszam na priv
  
 
Dziękuję za miłe przyjęcie!

Planuję, że w sobote zacznie sie zabawa. Na początek demontaż tego co mogę zrobić we własnym zakresie i transport do blacharza. W sobotę też przyjeżdżają części blacharskie.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Pozdrawiam
  
 
Całkiem ładna w sumie Wrzucaj dużo zdjęc z remontu.
  
 
Bardzo fajny wozik. Kiedyś mieliśmy taką i z sentymentem wspominam jazdy nią.
Rozejrzę się w garażu może coś znajdę.
Wytrwałości życzę.
  
 
coś pięknego
zasadniczo w niezłym stanie,czekam na dalszą relację przy renowacji królowej polskich szos
  
 
Witaj kolego. Zauważyłem, że jesteś z Częstochowy w związku z tym mogę Ci pomóc dojść do pewnych źródeł w zdobyciu części. Ja mam Syrenkę 105 z 1975 roku ( i jako takie doświadczenie z tym samochodzikiem ) i chętnie pomogę Ci w problemach podczas jej doprowadzania do ideału. Moje GG 2127484. Napisz a ja podam Ci namiar na części... Pozdrawiam.
  
 
Jutro postaram się zamieścić kilka aktualnych zdjęć mojej syrenki. Niestety na razie będzie raczej budeziła grozę, bo rozpocząłem demontaż. Zamieszczę kilka zdjęć i kilka słów komentarza do widoków.
Na czwartek zamówiłem lawtę i odwożę autko do blacharza.

Zgodnie z Waszymi sugestiami zdjęcia i opis zamieszczę w Dziale Nasze Pojazdy

Pozdrawiam.
  
 
witam, ten sam rocznik, model i kolor co moja zreszta bardzo podobna, widze błotniki tez laminatowe niestety ja remontu pewnie nie skoncze przed Toba bardzo chetnie poczytam Twoich uwag i poogladam zdjęć z remontu