"Standardowy" problem w wyborem radia i anteny...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Na początku chciałem wszystkich przywitać. Forum odwiedzam od dłuższego czasu, ale dzisiaj zapadła decyzja o zakupie CB. Przejrzałem kilka, kilkanaście stron forum i jestem całkowice skołowany. Ale do rzeczy. Miałem ostanio okazję przejechać się samochodem z CB President HERBERT AM/FM ASC. Strasznie mi się to spodobało, gdyż nie było słychać, żadnych szumów, trzasków itp. same komunikaty.Tyle tylko, że to jest dosyć drogie radio a mnie nie jest takie potrzebne. Myślałem myślałem i pozostawiłem do ostatecznej rozgrywki 3 modele resident HARRY II ASC AM/FM, President JOHNNY II ASC AM i Uniden PRO 520 XL AM. Głównym priorytetem dla mnie jest to, aby nie było słychać tych szumów innymi, słowy, żeby było tak jak w tym radoiu Herbert President tylko taniej
Co do anten to chciałbym antenę mocowaną na magnes, długości około 100 cm. Chodzi mi o to, żeby była to dobra antena, z dobrym zasięgiem. Moje typy(zaczerpnięte z forum) to: Georgia, President FLORIDA, WILSON MINI WILL. Bardzo proszę o radę. Chcę, żeby to wszystko (antena+radio) dobrze ze sobą współpracowały.Może są jeszcze jakieś lepsze anteny i radia, spełniające moje kryteria?
Z góry dzięki za odpowiedzi i za pomoc.
Pozdrawiam.
  
 
Do podstawowych potrzeb powinno Ci wystarczyć to o czym piszesz, jeśli trafisz sprzęt w dobrej cenie to bierz. Tylko pamiętaj że lepiej jest pociągnąć przewody zasilające (ja mam 2mm2) od akumulatora, żeby mieć bezpiecznik szklany ok. 4A, dobrze zestroić antenę i dopiero możesz gadać.

Pamiętaj: Zadbaj o to żeby radio pracowało w "zerach".
  
 
A po co koniecznie od akumulatora ? Hmm
  
 
Wcale nie koniecznie ale lepiej.
Ja mam dwa przewody do radia: w moim podstawowym aucie - stałe połączenie z akumulatora, oraz drugi przewód do zapalniczki do wszystkich pozostałych.
Dlatego widzę różnicę