Pomocy - Yaris, check engine, katalizator, problem :( - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Aha jeszcze jedno spróbuj mnie jeszcze raz obrazić!
  
 
Miałem zapytać Ty pracujesz W ASO Toyota Katowice????
  
 
Bigelektron to mechanior roku...codzień zamiata ścierą kafelki w ASO po fajrancie


  
 
Cytat:
2006-09-10 07:16:27, Kafi pisze:
Aha jeszcze jedno spróbuj mnie jeszcze raz obrazić!


Dobra dobra nie unos sie tak z tym nocnikiem i drabina bo ci sie zawartosc wychlapie
dawaj adres to ci wysle
zamawiasz tylko zielona czy czerwona tez chcesz
pozdro
  
 
ZIELONĄ ADRES DOSTANIESZ NA PRIVA.
ASO Katowice???
  
 
mam ten sam problem w ASO w sosnowcu proponuja resetowanie kontrolki. oczywiscie takze nie moge sobie pozwolic na nowy katalizator. cale zycie auta taknkuje na BP w Czeladzi
  
 
Panowie taka forma wypowiedzi swiadczy tylko o was samych , trzymajcie fason.
Jest mnostwo doskonalych mechabikow w ASO i mnostwo doskonalych mechanikow poza ASO.

  
 
Cytat:
2006-10-31 09:48:38, jester00 pisze:
mam ten sam problem w ASO w sosnowcu proponuja resetowanie kontrolki. oczywiscie takze nie moge sobie pozwolic na nowy katalizator. cale zycie auta taknkuje na BP w Czeladzi


Jaki byl kod??W Sosnowcu juz kilku klientom zdiagnozowali katalizator a potem sie okazalo ze jednak cos innego
  
 
Witam ponownie
Wciąż jeżdzę z zapaloną kontrolkę check engine. W międzyczasie byłam jeszcze raz w ASO, wyczyścili nam przeypływomierz powietrza. Niestety, nie pomogło Jakoś nie mam siły ani ochoty zebrać się, żeby coś z tym dalej robić. Tym bardzej, że dużo osób straszy mnie, że jak wymienię katalizator na niefirmowy, to i tak kontrolka świecić będzie się dalej.
Kod błedu P0420.
  
 
Cytat:
2006-11-05 23:07:33, yariska pisze:
Witam ponownie Wciąż jeżdzę z zapaloną kontrolkę check engine. W międzyczasie byłam jeszcze raz w ASO, wyczyścili nam przeypływomierz powietrza. Niestety, nie pomogło Jakoś nie mam siły ani ochoty zebrać się, żeby coś z tym dalej robić. Tym bardzej, że dużo osób straszy mnie, że jak wymienię katalizator na niefirmowy, to i tak kontrolka świecić będzie się dalej. Kod błedu P0420.


W tym przypadku sa dwa wyjscia ...nowy katalizator z gwarancja lub uzywany bez gwarancji ale znacznie tanszy,mozna tego znalezc pelno z ogloszen.Nieoryginalnego nie polecam poniewaz jego parametry pracy sa napewno inne niz oryginalu.Pewna pani zastosowala katalizator z Volvo do Corolli i sie nie powiodlo.
  
 
Zbliża się termin corocznego przeglądu rejestracyjnego
Pierwsze pytanie - czy w trakcie przeglądu rejestracyjnego, jeśli skład spalin będzie dobry, mogą mi nie podbić dowodu rejestracyjnego z tego powodu, że świeci się kontrolka chceck engine?

W tych ogłoszeniach to wcale nie ma takiej dużej oferty... Ale coś się da nawet i teraz znaleźć.
Zastanawiam się nad kupnem takiego katalizatora z allegro: http://moto.allegro.pl/item155970442_toyota_yaris_katalizator_kolektor.html
Tylko czy katalizator do yarisa z 2004 roku będzie pasował do yarisa z 2001 robionego we Francji?
  
 
Cytat:
2007-01-09 21:13:39, yariska pisze:
Zbliża się termin corocznego przeglądu rejestracyjnego Pierwsze pytanie - czy w trakcie przeglądu rejestracyjnego, jeśli skład spalin będzie dobry, mogą mi nie podbić dowodu rejestracyjnego z tego powodu, że świeci się kontrolka chceck engine?



Hehe mysle ze nawet tego nie zauwazą, jak impowiesz ze zatankowales zle paliwo i sie swieci to Ci uwierzą, bo sami nie umia niczego w tym samochodzie zdiagnozować.
Ja sie jeszcze nie spotkalem zeby mi sprawdzil, ustawili lampy, analize spalin i kontrole amorkow robilem na moje usilne rzadanie wiec nie ma czym sie martwic.
Dla nich sie liczy kasa, a reszta to taśmowka

Czy zmieniales paliwo w zwizaku z swiecaca sie kontrolką ?
  
 
Cytat:
2007-01-10 12:12:45, Cromm pisze:
Hehe mysle ze nawet tego nie zauwazą, jak impowiesz ze zatankowales zle paliwo i sie swieci to Ci uwierzą, bo sami nie umia niczego w tym samochodzie zdiagnozować.


Fakt, dowiadywałam się dziś, generalnie nie ma najmniejszego problemu, żeby w razie czego podbić przegląd

Cytat:
Czy zmieniales paliwo w zwizaku z swiecaca sie kontrolką ?


Tak zmieniałam, nie pomogło. Zresztą tankuję na stacji, która jest przez toyote polecana - co prawda mówili o dieslu, ale zawsze...

Byłam dziś znów w ASO rozmawiać na ten temat (uzbrojona w service bulletin toyoty znaleziony gdzieś w necie) I generalnie nie ma zbyt wiele możliwości.
Możemy przyjechać z własnym katalizatorem do wymiany, tyle, że powinien być to katalizator dokładnie do yarisa 2001. Z tego co pokazywał mi pan z serwisu na rysunku - katalizator powinien być w całości - z "rurą" na końcu - przepraszam z góry za niefachowe słownictwo, ale nie jestem mechanikiem
W dodatku zdaję sobie sprawę z tego, że właściwie każdy może mi wcisnąć każdy kit mówiąc, że sprzedaje mi katalizator do yarisa 2001. A ja nawet nie mam pojęcia jak ta część mam wyglądać.
Sama wymiana - nawet jeśli przywieziemy własny katalizator - będzie kosztować prawie 500zł - bo oprócz robocizny, trzeba zapłacić jeszcze około 400 zł za uszczelki
Totalnym bezsensem wydaje mi się płacenie 700zł za wymianę, na którą nikt mi nie da żadnej gwarancji.
Jak kontrolka ma się nadal świecić - to równie dobrze mogę kupić katalizator uniwersalny i wspawać go za 100 zł u pana Mietka w garażu.

Jeśli jednak decydowałabym się na wymianę w ASO - czy można gdzieś dostać uszczelki - niekoniecznie firmy toyta, które będą się równie dobrze do tego celu nadawać
  
 
Witam wszystkich.
Jestem tu pierwszy raz, ale od razu przyłącze się do tematu.
Mam ten sam problem z moją corollą 1.6 kupioną w 2002 roku. Niestety jest już po gwarancji. Narazie czekam na odpowiedź Toyoty Motor Poland z Warszawy, bo dzwoniłem do nich w tej sprawie.
Mam pytanie do BIGELEKTRONA. Załóżmy, co jest bardzo prawdopodobne, że Toyota nie uwzględni mojej reklamacji, a ja nie zdecyduję się na wymianę zalecanych części i będę dalej jeżdził. Czy to jest grożne dla silnika lub innych podzespołów samochodu, czy poprostu ignorować tą kontrokę. Ewentualnie czy można jakoś 'wyłączyć' ten błąd. Powiedzmy, że coś innego zepsuje się w samochodzie i kontrolka powinna się również zapalić. I teraz skąd mam wiedzieć, że coś jest nie tak skoro już się świeci?

Jeszcze co do gwarancji myśląc zdrowo rozsądkowo. Skoro w/w przypadek ASO i Toyota uznaje za spowodowane zatankowaniem złego paliwa, to dlaczego Toyota bez żadnych problemów uznaje naprawę w okresie gwarancji na swój koszt, skoro usterka nie jest spowodowana nazwijmy to 'wadami' podczas produkcji samochodu?
A po gwarancji zostawia swoich klientów samych sobie. Coś mi tu nie gra. Czy czasem nie jest tak jak pisała KASIULKA75 z tą nieudaną partią?
  
 
Kod P0420 powstaje w momencie gdy komputer na podstawie przebiegow napieciowych sondy lambda 1 i 2 sklasyfikuje prace katalizatora jako niewystarczajaca.Ma to miejsce w skrajnie niekorzystnych warunkach np kiepskie paliwo ,jazda z duzym obciazeniem na malej predkosci obrotowej silnika,lub gdy ktoras sonda zle pracuje...np oscyluje ale nieadekwatnie do skladu spalin w danej chwili.
Dlatego badajac katalizator analizatorem spalin wyniki sa bardzo dobre, bo pomiary sa na silniku nieobciazonym.
dlatego trzeba zawsze wykonac test drogowy czy na pewno chodzi o katalizator a nie sondy....czy tez paliwo[kolor swiec]
Glownym problemem jest to ze komputer ma zbyt nisko ustawiony prog wychwytywania bledow dlatego zmieniono oprogramowanie komputera,a w innych modelach dokonujemy reprogramacji wgrywajac program korygujacy.
Problem ciagnie sie juz od 2000 r i wystepuje tylko w Polsce i na Slowacji takie mamy paliwo.
Jazda z ta usterka nie ma wplywu na moc zurzycie paliwa czy skrucenie zywotnosci silnika.
To fakt ze nie zasygnalizuje innych niesprawnosci ale pozostale usterki sa objawowe wiec jak cos sie zacznie dziac to raczej pan to odczuje podczas jazdy.Pozatym jezeli tylko jest cisnienie oleju to nie mozna sobie niczego uszkodzic,gdyby tak bylo kontrolka bylaby koloru czerwonego a nie pomaranczowego

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Niema mozliwosci udowodnienia ze katalizator zostal uszkodzony w wyniku zastosowania zlego paliwa metoda warsztatowa dlatego TMP uznaje na gwarancji i wymienia,jak rowniez klient nie jest w stanie wykazac ze katalizator ulegl awarii w wyniku wady fabrycznej a nie stosowania niewlasciwego paliwa.
Obecnie badam zmiany w oprogramowaniu silnika Yaris 2003 po liftingu i szukam kogos kto sie zgodzi zeby mu wgrac nowsze oprogramowanie celem sprawdzenia czy kod P0420 zniknie.Wgranie nowego softu zajmuje jakas godzine obejmuje zmiane programu pamieci flash.Przy okazji likwiduje dziure w gazie podczas przelaczania biegow 2-3

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
W takim razie czy w mojej corolli (2002 r) można dokonać jak Pan to nazwał 'reprogramacji wgrywajac program korygujacy' i czy można to załatwić w każdym ASO ?

Dziękuję za odpowiedź.
  
 
Cytat:
2007-01-15 14:30:26, neptun95 pisze:
W takim razie czy w mojej corolli (2002 r) można dokonać jak Pan to nazwał 'reprogramacji wgrywajac program korygujacy' i czy można to załatwić w każdym ASO ? Dziękuję za odpowiedź.


Niestety w komputerze Corolli nie wprowadzono zmian w oprogramowaniu.
W Yarisie metoda serwisowa tez nie mozna wgrac oprogramowania korygujacego,mozna jedynie wymienic komputer na zmodyfikowany.Jednak w przypadku Yarisa robie to w ten sposob ze zgrywam zawartosc pamieci flash z komputera zmodyfikowanego i wgrywam do starego z przed modyfikacji.Jest to mozliwe poniewaz mam prywatny programator pamieci,serwisy nie posiadaja takiego sprzetu.
Nie sprawdzilem jeszcze czy ta metoda moge oszczedzic komus wymiane katalizatora ,poniewaz czekam na klienta ktory zgodzi sie to przetestowac.Od dluzszego czasu nie przyjechal Yaris z kodem P0420.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam serdecznie!
Mam podobny problem w mojej Toyocie Yaris 1.0 2002r. Kontrolka świeci się do momentu mojego ręcznego resetu,czyli około 15 minutowego odłączenia klemy od akumulatora.Problem znika,ale za około 250-350 km,kontrolka zapala się na nowo. Byłem na diagnozie komputerowej,ale nie w ASO Toyoty.Komputer wykazał błąd:' sprawność katalizatora za niska", gdy diagnosta obserwował pracę sond lambda,to jedna z nich na ekranie monitora jako pierwsza,czyli myślę,że sterująca ta przed katalizatorem pokazywała dolne wartości trochę poniżej norm.Działo się to co jakiś czas.Powiedziano mi,że przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka:
1. Przepływomierz
2. Sonda
3. Złej jakości paliwo (wykluczyłem)
4. Komputer sterujący pracą wtrysków
5. Katalizator

Dodam jeszcze,że nie odczuwam żadnych ubocznych skutków zapalania się tej kontrolki, nie wiem jak ze zużyciem paliwa,ponieważ w okresie zimowym trudno to sprawdzić. Widzę, że Państwo dysponujecie kodami usterek ja niestety takiego kodu nie mam.Proszę o pomoc szczególnie Pana z ASO, co robić z tym fantem, czy jest sens metodą prób i błędów wykluczać kolejne części,czy kasować sobie błąd sam i dalej tak jeździć? Chociaż muszę przyznać,że działa mi już to na nerwy.
Dodam jeszcze jedno Pierwszy raz lampka zapaliła się niedługo po
mojej stłuczce,czy któraś z wymienionych części jest może wyczulona na uderzenie. Jeszcze jedno czy można do Yariski kupić sondę NGK nowa kosztuje niecałe 90 PLN od czegoś trzeba zacząć. Bardzo proszę o pomoc
  
 
I jeszcze jedno powiedziano miże równie dobrze powodem tego stanu rzeczy może być zły stan świec,ale moja yariska ma przejechane 40 000 km, a wymiana świec według książki zalecana jest po przejechaniu 60 000km. Jeżeli należy je wymienić,to proszę o radę DENSO, czy NGK?
A poza tym czy istnieje możliwość rozkręcenia przepływomierza,wyczyszczenia go i wizualnego stwierdzenia czy jest uszkodzony?
POZDROWIENIA.