Pomocy - Yaris, check engine, katalizator, problem :( - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-02-17 17:49:54, jerominho pisze:
to jeszcze moze byc nieco inaczej, niz napisalem: otoz taka liczbe zapamietam, ale to moze byc; kod bledu zupelnie inny, natomiast 1653 moze byc numerem/nazwa czujnika....


Kod znajomy ,ale sprawdze to w poniedzialek,bo te modele sa tylko w ksiazkach.Zdaje mi sie ze trzeba skalibrowac kolumne czyli czujnik obrotow kola kierownicy ale moge sie mylic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2007-02-16 22:42:26, Bigelektron pisze:
Kodowanie kluczy ,jak w nowym fabrycznie komputerze czyli wkladasz po kolei klucze poczawszy od mastera[czarnego] do stacyjki i wlaczasz silnik.Automatycznie wkoduja sie pierwsze 3 klucze jakie wsadzisz,po czym procedura sie zamknie. Sond sam nie sprawdzisz ,Przewaznie jak jest p0420 po gwarancji to jezdze pol godziny po miescie z testerem i sprawdzam oscylacje sond.Jezeli np przy rozpedzaniu nagle na pierwszej spada napiecie a na drugiej trzyma to cos jest nie tak z pierwsza,lub przy odpadaniu z obrotow sondy sie nie zeruja to tez jest zle przekladam wtedy na probe i badam dalej. To jest tak ze jezdzac codziennie wieloma samochodami z testerem od razu widac kiedy sondy zaczynaja swirowac. Ale kiedy auto jest na gwarancji to od razu zamawiamy katalizatory i nigdy nie bylo przypadku zeby p0420 powrocil.

Na dzień dzisiejszy jest tak,że od ostatniego skasowania błędu (czyli odczytania kodu P0420) przejechałem około 200km i wlewam paliwo 98 okt. Na razie kontrolka się nie zaświeciła,ale wiem,że jest to tylko kwestią czasu.Przetestuję zmodyfikowany komputer i może będziemy coś więcej wiedzieć, ale nie do końca,ponieważ jeżeli jest to wina katalizatora(niskiego progu błędu),to jeśli komputer jest dobrze zmodyfikowany będzie o.k i CHECK ENGINE nie zaświeci się. Natomiast jeśli zaświeci się cały czas mamy dwie mozliwości: albo źle zmodyfikowany komputer , albo źle działająca sonda lambda.
Możemy zobaczyć co z tego wyniknie. Na Twój adres mailowy przesyłam Ci moje dane.
Jeszczo jedno czy przy sprawnie działającym aucie jest możliwość sztucznego wywołania zapalenia sie CHECK ENGINE, jeśli tak to w jaki sposób? POZDRAWIAM.
  
 
a ta kolumna, to byloby dziwne, poniewaz, mechanicy Toyoty zagladali pod obudowe platykowa silnika i mowili, ze to najprawdopodobniej przeplywomierz (moze ktoras z jego zapadek sie nie otwiera itp) idlatego czujnik przy "gruszce" zostal zweryfikowany jako bledny. czujnik, jako czesc (z kostka),polozona najblizej ewentualnego mechanicznego uszkodzenia

jesli nie sprawi to klopotu, czekam jutro na odp
  
 
Cytat:
2007-02-18 11:02:33, jerominho pisze:
a ta kolumna, to byloby dziwne, poniewaz, mechanicy Toyoty zagladali pod obudowe platykowa silnika i mowili, ze to najprawdopodobniej przeplywomierz (moze ktoras z jego zapadek sie nie otwiera itp) idlatego czujnik przy "gruszce" zostal zweryfikowany jako bledny. czujnik, jako czesc (z kostka),polozona najblizej ewentualnego mechanicznego uszkodzenia jesli nie sprawi to klopotu, czekam jutro na odp


Naprawde niepamietam wszystkich kodow ,ale wiem ze taki mialem jakies 2 lata temu,wiec dam odpowiedz co zrobic w poniedzialek.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
wiec wlasnie odebralem auto i: wlaczona jest kontrolka z napisem VCS, obok wlaczona VSC OFF..... martwi mnie jeszcze po lewej stronie deski, kontrolka chyba pokazujaca cos na ksztalt "kolanka" hydraulicznego (moze wtryski jakies czy cos...??)
  
 
Cytat:
2007-02-19 18:48:53, jerominho pisze:
wiec wlasnie odebralem auto i: wlaczona jest kontrolka z napisem VCS, obok wlaczona VSC OFF..... martwi mnie jeszcze po lewej stronie deski, kontrolka chyba pokazujaca cos na ksztalt "kolanka" hydraulicznego (moze wtryski jakies czy cos...??)


Jaki masz silnik 1AZFE czy 1AZFSE???? ten kod jest na silniku czy na ukladzie VSC???

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
cześć,

nie wiem, skad wziac info o silniku, ale z karty pojazdu zczytalem 1AZ, z inetu wynika ze 1AZFSE. druga czesc twojego pytania jest juz klopotliwa
kiedy sprawdzano mi auto, wrzucono najpierw na komputer jeden, nie bylem przy tym. a pozniej podlaczno mi czytnik z lewej strony, pod kierownica i tam wyniknal blad chyba......

jesli to mozliwe, podaj mi na GG swj nr telefonu, zapewniam, ze jasniej wytlumacze c sie dzieje..... 3838512. pozdrawiam
  
 
juz wiem na pewno ze 1AZFSE (swoja droga co oznaczaja te symbole??)
  
 
podlem nr na GG ,cos niebardzo zapamietales ten kod,przekopalem cala dokumentacje i P1653 ani C1653 nie znalazlem,ale moze jak opowiesz co sprawdzali to dojdziemy do ladu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2007-02-18 11:02:33, jerominho pisze:
a ta kolumna, to byloby dziwne, poniewaz, mechanicy Toyoty zagladali pod obudowe platykowa silnika i mowili, ze to najprawdopodobniej przeplywomierz (moze ktoras z jego zapadek sie nie otwiera itp) idlatego czujnik przy "gruszce" zostal zweryfikowany jako bledny. czujnik, jako czesc (z kostka),polozona najblizej ewentualnego mechanicznego uszkodzenia jesli nie sprawi to klopotu, czekam jutro na odp


Cos mi sie wydaje ze chodzi o uklad przepustnic w kolektorze ssacym,poruszanych silownikiem na podcisnienie ,sterowany elektrozaworkiem.uklad ma za zdanie tlumic szmery ssania i regulowac sprawnosc napelniania cylindrow przez co wspomaga uklad VVTI i wyrownuje obroty na biegu jalowym.
Ale to tylko ciag swobodnych rozwazan na podstawie tego co napisales moge sie mylic.
Przeplywomierz nie posiada zapadek...a jedyne co pasuje do gruszki to silownik na podcisnienie.
Jezeli wystapi kod bledu zwiazany z moca na komputerze silnika to zapali sie rowniez ABS,VSC z kodem blad w comunikacji.
Kontrolka silnika ,pomaranczowa ikona silnika nazywana przez klientow niewiedziec dlaczego kranikiem lub smigielkiem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
najpierw czyszczenie przepustnicy, później sprawdzenie IACV-zaworu, na koniec (o ile nie będzie nowych pomysłów) wymiana kat'a
  
 
WItam
Czytam tak sobie wszystkie wiadomości na temat sond w toyotach Yaris, ponieważ miałem i mam problem ze świeceniem się kontrolki check engine. Komputer wykrył, że problemem jest sonda (wg tego co wy piszecie dokłądnie nie mozna określić błędu), w badaniach komputer wykazywał brak pracy jednej z sond (po wciśnieciu gazu sonda jednak ruszyła, wyłączono mi ten błąd i po 200 km znów się zaświeciło), chciałbym zakupić sondę lecz nie jestem pewien czy to rozwiąże mój problem. Jakiego tańszego zamiennika mogę użyć, wiem że NGK nie ma zamiennika dla Yarisa, Bosch też mi nie chce chodzić, słyszałem, że muszę kupić oryginalną Denso za 650, czy to prawda ?
Proszę o poradę co mogę jeszcze zrobić, kontrolka samoczynnie się włącza i wyłącza.
  
 
Witam
Mam problem z sondą lambda przed katalizatorem, wymieniłem i nadal się świeci, niestety zastosowałem sonde delphi zamiast Denso.
CZy to może być problemem, czy ktoś może mi podać numer sondy Denso do Toyoty Yaris 2002 r, poj. 1.0l.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
  
 
Witam mam 89465-0D050
  
 
Cytat:
2007-03-23 10:53:44, merick pisze:
Witam Mam problem z sondą lambda przed katalizatorem, wymieniłem i nadal się świeci, niestety zastosowałem sonde delphi zamiast Denso. CZy to może być problemem, czy ktoś może mi podać numer sondy Denso do Toyoty Yaris 2002 r, poj. 1.0l. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z tego co wiem Toyota yaris na żadnych zamiennikach sond lambda nie działa prawidłowo. Tylko oryginał. Może na szrocie będzie taniej?
  
 
Witam
I jak tam Panowie spece ze zmianą komputerów na lepszy - z poprawionym softem?
Wyszedł ten numer na lepsze? Czy problem z kontrolka usunięty?
Proszę o Wasze opinie w tej sprawie bo ten temat dość mnie interesuje.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-01-12 23:51:28, Bigelektron pisze:
Niema mozliwosci udowodnienia ze katalizator zostal uszkodzony w wyniku zastosowania zlego paliwa metoda warsztatowa dlatego TMP uznaje na gwarancji i wymienia,jak rowniez klient nie jest w stanie wykazac ze katalizator ulegl awarii w wyniku wady fabrycznej a nie stosowania niewlasciwego paliwa. Obecnie badam zmiany w oprogramowaniu silnika Yaris 2003 po liftingu i szukam kogos kto sie zgodzi zeby mu wgrac nowsze oprogramowanie celem sprawdzenia czy kod P0420 zniknie.Wgranie nowego softu zajmuje jakas godzine obejmuje zmiane programu pamieci flash.Przy okazji likwiduje dziure w gazie podczas przelaczania biegow 2-3



Witam. Ja mam w swoim yarisie kod P0420. Kontrolka silnika po raz pierwszy zapaliła się na początku grudnia 2007. Wtedy w ASO w Piasecznie skasowano mi błąd. Wczoraj zapaliła sie poraz kolejny. Musze podjechać w sobotę by mi znów skasowali. Złe paliwo wykluczam, tankuje albo V Power racing na shellu albo 95 supreme na statoilu. Po przeczytaniu tego wątku wiem że moge z tą świecąca kontrolką jeździć, ale co zrobić by zniknęła? Czy wydłubanie lub wyczyszczenie środka katalizatora coś da? Może to "wydłubanie" trochę pospolicie brzmi, ale nie znalazłem innego słowa
  
 
Pytanie czy ktoś korzystał z usług TEGO "czarodzieja"? Chwalą się, że mają skuteczny i niedrogi sposób na okoliczność P0420. Może jest ktoś chętny do testu i późniejszego zdania relacji sposobu i skuteczności naprawy?
  
 
Cytat:
2008-02-29 09:46:32, kajjo pisze:
Pytanie czy ktoś korzystał z usług TEGO "czarodzieja"? Chwalą się, że mają skuteczny i niedrogi sposób na okoliczność P0420. Może jest ktoś chętny do testu i późniejszego zdania relacji sposobu i skuteczności naprawy?


Na razie niemam nikogo do testow ,ale wiadomo ze dokladajac maly ukladzik ktory przesunie w osi czasu fazy zbocza sinusoidy sondy za katem spowoduje nie powstawanie kodu p0420.
Doswiadczalnie ktos mi opisywal ze zadal sobie trud i przespawal gniazdo sondy blizej konca wydechu i pomoglo.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-03-01 01:39:03, Bigelektron pisze:
Na razie niemam nikogo do testow ,ale wiadomo ze dokladajac maly ukladzik ktory przesunie w osi czasu fazy zbocza sinusoidy sondy za katem spowoduje nie powstawanie kodu p0420. Doswiadczalnie ktos mi opisywal ze zadal sobie trud i przespawal gniazdo sondy blizej konca wydechu i pomoglo.




zadzwonie, podjadę, sprawdzę i opiszę co i jak Dziś byłem w ASO żeby mi skasowali ten engine check. Ale myślę że muszę jednak wymienić ten katalizator, bo już jest 151 tys km przejechane, i chyba już czas Tylko muszę znaleźć jakiś zamiennik odpowiedni. Może coś polecacie?