Pomocy - Yaris, check engine, katalizator, problem :( - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
skoro temat o check engine to i ja się dołączę z prośbą o radę. od jakiegoś czasu pojawia się w moim yarisie check engine kod to p1349 vvti malfunction. co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić. już wiele rzeczy na ten temat słyszałem, ale może ktoś wniesie coś nowego. dodam, że nie odczuwam jakichś zmian co do zachowania samochodu podczas zapalonej lampki, ostatnio zauważyłem, że przy 2 tyś obrotów coś czasem szarpnie, ale nie wiem czy to ma jakiś związek.lampka tak jak się sama nagle zapala tak też sama gaśnie za którymś odpalaniem auta. ostatnio częściej zaczęła się pojawiać (pare razy w miesiącu, wcześniej raz na kilka miesięcy). pozdrawiam
  
 
ma ktoś jakiś pomysł, może Bigelektron ?
  
 
Cytat:
2008-05-17 17:28:39, resti pisze:
ma ktoś jakiś pomysł, może Bigelektron ?


Trzeba zrobic test aktywny VVTI jezeli dziala z opoznieniem lub wcale trzeba wymienic zawor OCV sterujacy i rozrzad kpl.
Ktory rok Yarisa ,bo w starszych modelach ten kod oznaczal Misfire detected lub VVTi.
Misfire to wypadajace zaplony ,a wiec swiece i paliwo nalezaloby wymienic w pierwszej kolejnosci.
Niski stan oleju tez moze powodowac ten kod.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-05-17 17:28:39, resti pisze:
ma ktoś jakiś pomysł, może Bigelektron ?


Trzeba zrobic test aktywny VVTI jezeli dziala z opoznieniem lub wcale trzeba wymienic zawor OCV sterujacy i rozrzad kpl.
Ktory rok Yarisa ,bo w starszych modelach ten kod oznaczal Misfire detected lub VVTi.
Misfire to wypadajace zaplony ,a wiec swiece i paliwo nalezaloby wymienic w pierwszej kolejnosci.
Niski stan oleju tez moze powodowac ten kod.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-05-17 23:43:09, Bigelektron pisze:
Trzeba zrobic test aktywny VVTI jezeli dziala z opoznieniem lub wcale trzeba wymienic zawor OCV sterujacy i rozrzad kpl. Ktory rok Yarisa ,bo w starszych modelach ten kod oznaczal Misfire detected lub VVTi. Misfire to wypadajace zaplony ,a wiec swiece i paliwo nalezaloby wymienic w pierwszej kolejnosci. Niski stan oleju tez moze powodowac ten kod.



przepraszam ale zapomniałem podać pewne fakty. yaris 2001 rok pojemność 1.5 (jeśli to ważne). Czujnik ocv wymieniłem sam bo właśnie myślałem , że może to jest przyczyną. niestety lampka nadal się pojawia. paliwo jakie mamy takie mamy, ale zawsze leję co najmniej vpower. jeśli chodzi o olej to sprawdzam na bieżąco jego stan i wymieniam co 12 tyś km. dzięki za zainteresowanie.pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-05-17 23:49:59, resti pisze:
przepraszam ale zapomniałem podać pewne fakty. yaris 2001 rok pojemność 1.5 (jeśli to ważne). Czujnik ocv wymieniłem sam bo właśnie myślałem , że może to jest przyczyną. niestety lampka nadal się pojawia. paliwo jakie mamy takie mamy, ale zawsze leję co najmniej vpower. jeśli chodzi o olej to sprawdzam na bieżąco jego stan i wymieniam co 12 tyś km. dzięki za zainteresowanie.pozdrawiam


Jezeli na 3 biegu od 1500 nwk do okolo 5500 polozysz pedal gazu na podlodze , to obserwuj czy samochod rownomiernie przyspiesza czy np nie traci ciagu przy 3500 i4500 jezeli tak to wymien swiece.oczywiscie w ASO 50 zl za 4 szt. 99zl z wymiana.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-05-18 00:17:43, Bigelektron pisze:
Jezeli na 3 biegu od 1500 nwk do okolo 5500 polozysz pedal gazu na podlodze , to obserwuj czy samochod rownomiernie przyspiesza czy np nie traci ciagu przy 3500 i4500 jezeli tak to wymien swiece.oczywiscie w ASO 50 zl za 4 szt. 99zl z wymiana.



ok jutro to sprawdzę. chociaż świece jakieś 15 tyś km temu były wymieniane. czy może być tak , że świeca się niszczy przez to, że ten kabel(tzn chyba cewka) który/a do niej dochodzi jest wadliwy?


[ wiadomość edytowana przez: resti dnia 2008-05-18 00:27:58 ]

jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. czy jest możliwe, że błąd ten jest spowodowany przez to-->schemat vvti controller
gdzieś jeszcze było to nazwane vvti actuator.


[ wiadomość edytowana przez: resti dnia 2008-05-18 00:57:00 ]
  
 
jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. czy jest możliwe, że błąd ten jest spowodowany przez to-->schemat vvti controller gdzieś jeszcze było to nazwane vvti actuator. [ wiadomość edytowana przez: resti dnia 2008-05-18 00:57:00 ]
[/quote]
Dokladnie przez to ale wymienia sie zawsze kpl.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-05-20 01:31:27, Bigelektron pisze:
jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. czy jest możliwe, że błąd ten jest spowodowany przez to-->schemat vvti controller gdzieś jeszcze było to nazwane vvti actuator. [ wiadomość edytowana przez: resti dnia 2008-05-18 00:57:00 ]

Dokladnie przez to ale wymienia sie zawsze kpl.
[/quote]

acha czyli najlepiej wymienić kompletny rozrząd plus ta część. bo rozumiem, że ona nie wchodzi w skład rozrządu? jeszcze mam takie pytanko czy może się coś nieciekawego porobić w samochodzie przez jazdę z tą lampką check engine i jak to jest z diagnozą problemu w ASO, czy jest taka usługa, że podjeżdżam do ASO z check engine mówię, że wiem jaki mam błąd i chciałbym aby mi zdiagnozowano jaka jest przyczyna pojawiania się tego błędu, krótko mówiąc co mam wymienić? ile to kosztuje jeśli jest to możliwe i czy będę musiał już wtedy zostawić samochód do naprawy w ASO czy po prostu mi powiedzą co i jak a wymienić mogę gdzie chcę?


[ wiadomość edytowana przez: resti dnia 2008-05-20 13:06:42 ]
  
 
Cytat:
2008-05-20 13:05:33, resti pisze:
Dokladnie przez to ale wymienia sie zawsze kpl.

acha czyli najlepiej wymienić kompletny rozrząd plus ta część. bo rozumiem, że ona nie wchodzi w skład rozrządu?
Wchodzi...
Rozrzad kpl to wlasnie kolo VVTi - inaczej actuator , Lancuch napinacz kolko dolne zebate walu korbowego.
W sklad nie wchodzi zawor OCV -w glowicy sterujacy naplywem oleju a tez trzeba go wymienic,bo lubi sie zacinac.
Jezeli zaswieca sie lampka check engine ktora jest pomaranczowa ,czyli mozna jechac.
Diagnostyka testerem 200 zl plus ewentualne dalsze czynnosci pomiarowe pozwalajace ustalic co trzeba wymienic.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-05-20 16:46:55, Bigelektron pisze:
acha czyli najlepiej wymienić kompletny rozrząd plus ta część. bo rozumiem, że ona nie wchodzi w skład rozrządu? Wchodzi... Rozrzad kpl to wlasnie kolo VVTi - inaczej actuator , Lancuch napinacz kolko dolne zebate walu korbowego. W sklad nie wchodzi zawor OCV -w glowicy sterujacy naplywem oleju a tez trzeba go wymienic,bo lubi sie zacinac. Jezeli zaswieca sie lampka check engine ktora jest pomaranczowa ,czyli mozna jechac. Diagnostyka testerem 200 zl plus ewentualne dalsze czynnosci pomiarowe pozwalajace ustalic co trzeba wymienic.


pytam się tak czy to wchodzi w skład rozrządu bo rozmawiałem z dwoma pracownikami aso i jeden i drugi powiedział mi że "bęben vvti" można wymienić sam, że to nie jest część rozrządu. zgłupieć idzie.
  
 
Cytat:
2008-05-20 17:01:28, resti pisze:
pytam się tak czy to wchodzi w skład rozrządu bo rozmawiałem z dwoma pracownikami aso i jeden i drugi powiedział mi że "bęben vvti" można wymienić sam, że to nie jest część rozrządu. zgłupieć idzie.


Jest to czesc rozrzadu...ale mozna to tez wymienic osobno tak jak kiedys w maluchu wymieniali lancuch a nie wymieniali kol ,lub jak wymieniaja lozysko w kole bez wymiany biezni , lub wymieniaja palec a kopolki nie ...wszystko mozna.
Ktos jednak stworzyl zasady, nie bez powodu ze wymiana rozrzadu kpl.to wymiana wszystkiego co ma kontakt z lancuchem lub z paskiem.
Pozatym temat byl juz walkowany do bolu na samochodach gwarancyjnych.Zawsze wymiana kompletnego rozrzadu czyli bebna VVTI kol zebatych , napinacza i lancucha + zawor OCV dawala 100% usuniecie niesprawnosci ukladu VVTI.Ilekroc wymieniano po kawalku tylekroc w sumie i tak trzeba bylo wymienic wszystko , a roboty bylo 3 razy tyle, stracony czas i efekt na chwile bo np za tydzien padl zawor OCV.
Zawor ocv oczywiscie jest najprosciej wymienic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-05-20 17:01:28, resti pisze:
pytam się tak czy to wchodzi w skład rozrządu bo rozmawiałem z dwoma pracownikami aso i jeden i drugi powiedział mi że "bęben vvti" można wymienić sam, że to nie jest część rozrządu. zgłupieć idzie.


Zacznij jednak od ustalenia czy rzeczywiscie masz problem z VVTI czyli poczekaj czy kod bledu powroci i wykonaj test aktywny testerem w serwisie Toyoty.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam,

przeczytałem wszystkie wpisy dotyczące problemu świecenia check engine w Yarisie 1.0. Mam podobny problem. Ale od początku Yaris 1.0, rok produkcji 2001, kod modelu SCP10L-CGMNKW, przejechane 46 tys. Serwis zaczął od przeczyszczenie przeływomierza, pomogło na pół dnia i znów check engine się zapalił. Kolejna wizyta w serwisie i tym razem serwis wskazuje na 2 sondę (za katalizatorem). Niestety nie pamiętam kodu błędu. Silnik pracuje i pali bez zmian. Tą samą wersję potwierdza inny warsztat sprawdzając to za pomoca komputera. W tej chwili check engine świeci bez przerwy choć wcześniej zapalał się i gasł. Kupiłem używaną sondę i dzisiaj ją sprawdziłęm, ale niestety sytuacja bez zmian. Czy po założeniu drugiej sondy powinienem skasować check engine? jeżeli tak to w jaki sposób. Czy wystarczy zdjąć klemę na parę minut (na ile?). Jakie mogą byc inne przyczyny takiego stanu rzeczy. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
  
 
Cytat:
2008-10-23 08:42:06, Yareck pisze:
Witam, przeczytałem wszystkie wpisy dotyczące problemu świecenia check engine w Yarisie 1.0. Mam podobny problem. Ale od początku Yaris 1.0, rok produkcji 2001, kod modelu SCP10L-CGMNKW, przejechane 46 tys. Serwis zaczął od przeczyszczenie przeływomierza, pomogło na pół dnia i znów check engine się zapalił. Kolejna wizyta w serwisie i tym razem serwis wskazuje na 2 sondę (za katalizatorem). Niestety nie pamiętam kodu błędu. Silnik pracuje i pali bez zmian. Tą samą wersję potwierdza inny warsztat sprawdzając to za pomoca komputera. W tej chwili check engine świeci bez przerwy choć wcześniej zapalał się i gasł. Kupiłem używaną sondę i dzisiaj ją sprawdziłęm, ale niestety sytuacja bez zmian. Czy po założeniu drugiej sondy powinienem skasować check engine? jeżeli tak to w jaki sposób. Czy wystarczy zdjąć klemę na parę minut (na ile?). Jakie mogą byc inne przyczyny takiego stanu rzeczy. Będę wdzięczny za podpowiedzi.


Po pierwsze jaki kod bledu -odczytany testerem Toyoty a nie jakims wynalazkiem w garazu bo z tym roznie bywa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
tak jak pisałem wcześniej niestety nie pamiętam. ASO za każdym razem kasują parę dych więc chiciałbym udac się tam w ostateczności.
Co dziwne. Wczoraj zmieniałem sondę 2 (za katalizatorem) na inną (sprawna uzywaną) i chech engine palił się dalej. Więc z powrotem założyłem starą i dalej nic. Dzisiaj w czasie powrotu z pracy check engine zgasł
Sam nie wiem co robić. Rzumiem, że do ASO moge sie udac dopiero gdy ponownie zapali się check engine.
  
 
Cytat:
2008-10-23 15:55:22, Yareck pisze:
tak jak pisałem wcześniej niestety nie pamiętam. ASO za każdym razem kasują parę dych więc chiciałbym udac się tam w ostateczności. Co dziwne. Wczoraj zmieniałem sondę 2 (za katalizatorem) na inną (sprawna uzywaną) i chech engine palił się dalej. Więc z powrotem założyłem starą i dalej nic. Dzisiaj w czasie powrotu z pracy check engine zgasł Sam nie wiem co robić. Rzumiem, że do ASO moge sie udac dopiero gdy ponownie zapali się check engine.


Kod bledu bedzie w pamieci.Mozesz tez jechac do ASO aby wyciagneli z archiwum jaki byl kod poprzednio,w koncu placiles za odczyt wiec masz prawo go znac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzisiaj byłem w ASO; były trzy błędy P0139, P0140, P0133; wykasowali wszystkie trzy i przeczyścili przepływomierz; na razie check engine zgasł; jeżeli znów się zaświeci mam podjechać do ASO; co mogą oznaczać te błędy?
  
 
Cytat:
2008-10-25 11:45:52, Yareck pisze:
dzisiaj byłem w ASO; były trzy błędy P0139, P0140, P0133; wykasowali wszystkie trzy i przeczyścili przepływomierz; na razie check engine zgasł; jeżeli znów się zaświeci mam podjechać do ASO; co mogą oznaczać te błędy?


Te bledy oznaczaja tylko jedno ...regularnie jezdzisz na mieszaninie niewiadomo czego zamiast na benzynie.
P0139 (B1S2) slow response -za slaba oscylacja sondy za katalizatorem -jak sie powtorzy sonda do wymiany.
P0140 (B1S2) no activity sonda za katalizatorem nie aktywna.
P0133 (B1S1) slow response -za slaba oscylacja sondy przed katalizatorem-jak sie powtorzy sonda do wymiany.
Kody te powstaja tylko i wylacznie na skutek niewlasciwego paliwa i jezeli sie powtorza to albo dalej jezdzisz na tym samym , albo sondy sa juz uszkodzone.
Przeplywomierz oczywiscie zawsze warto przeczyscic i nalezy najdalej co 60 tys ,a niema tego w wykazie rzadnej czynnosci przegladowej,ale niema on wplywu na powyzsze kody.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki za wskazówki.
Tankuje teraz na Statoil i problem póki co nie występuje. Więc wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście przyczyną mogło być złej jakości paliwo.