Z rodzinnego albumu - fotki byłych aut naszych i nie tylko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
1978 rok...Radośc w rodzinie
Tata sprzedał malucha i nabył EXPORTOWEGO FIATA 125p
A Fiacik był śliczny( kosztował 1300$):
Kolorek zielony trawiasty (Glasurit ,welurowe fotele, lampy od wartburga , i "płaskie tłoki" - pijał tanią benzynkę78 !
Zresztą, zobaczcie:




[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-06-09 22:30:10 ]
[ powód edycji: Zmodyfikowałem tytuł ]
  
 
  
 
Bardzo fajny temat - jak tylko znajdę fotki z mojego albumu to też przedstawie naszą Syrenę 104

Ciekawe co sie stało z tym fiacikiem
  
 
Ja też postaram się wydobyć fotkę z archiwum, jak ośmioletni ja stoję przy DFie , ale to potrwa, bo leży gdzieś w domu u rodziców
  
 
Fiat został sprzedany w 88 roku,gdzieś w okolice Kielc.
Przed fiatem był Maluczek - 1 seria 76 rok:


a wcześniej Tata jeżdził takim bolidem:




[ wiadomość edytowana przez: LeszekTe dnia 2005-04-19 09:23:18 ]
  
 
mam parę zdjęć, jednak na kliszy do rzutnika, ostatnio przgladałem i zdjęcia z moje dzieciństwa i na jedny ze zdjęc jest ładny borek, F 127 i chba DF (stegna '82) wszystko w kolorze
  
 
Moja babcia, w pewną piękną niedziele, wybrała się na giełde na Bemowie, i wróciła kawową Syreną. A najlepsze że odbyło się to w tajemnicy przed dziadkiem



[ wiadomość edytowana przez: GUCZII dnia 2005-04-19 16:38:13 ]
  
 
Cytat:
2005-04-19 09:22:04, Jojo pisze:
mam parę zdjęć, jednak na kliszy do rzutnika, ostatnio przgladałem i zdjęcia z moje dzieciństwa i na jedny ze zdjęc jest ładny borek, F 127 i chba DF (stegna '82) wszystko w kolorze


Jakbyś chciał zeskanować to mam teraz skaner z przystawką do slajdów i negatywów.
  
 
to ja skorzystam z faktu ze to zdjecie juz bylo...

1985 - pierwsze 132 w domu - w calym T. bylo wtedy 5 Fiatow 132 (1800 i 2000) jezdzacych jako taksowki... wszystkie mialy kolor granatowy i charakterystyczne malowanie nad progami... mowili na nie gang...


niestety kiedys to sie musialo skonczyc



ja znajde skaner to zaprezentuje jeszcze zdjecie slubu czyli cala piatke...
  
 
Ten słodki berbeć obok Laminata to OLO. Już wtedy dobrze sie zapowiadałem


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
to moze troche fotek naszych autek rodzinnych:

żólty maluszek, a raczej resztki. ogolnie super poza blachą

Młody ja w naszym 2-gim wozie

ten sam, tu widać moje zamiłowania

od lewej: Df dziadka, Ursus tez jego i nasz kaszlak

nasz ELX z 97 roki, troche rodzinki i wuja Seacik Cordoba 1.4 SE 98r.

Ponownie DF, i ja znowu za sterami

piękne wspomnienia...
  
 
A kiedy były robione duże fiaty z prostokątnymi światłami? To były tylko eksportówki czy jak to było?
  
 
Wersje LUX tak miały przez kilka lat. Mniej więcej 1976-1980. I to pewnie też nie wszystkie.


[ wiadomość edytowana przez: jacek_s125 dnia 2005-04-19 20:37:00 ]
  
 
ja tez musze siegnac do albumu ale co jest najlepsze....ten fiacior ktorego posiadam od poczatku jest w rodzinie i wychowalem sie na nim pamietam pierwsze stery za kolkiem na ulicy...bomba....i tak pozostanie...do konca razem mozna sie wzruszyc przy wspomnieniach...
  
 
OLO stoi obok,a nie siedzi w środku z powodu braku Groków
Kurna Olek,to się nazywa "korzenie"
  
 
Cytat:
2005-04-19 20:48:47, chris1500 pisze:
ja tez musze siegnac do albumu ale co jest najlepsze....ten fiacior ktorego posiadam od poczatku jest w rodzinie i wychowalem sie na nim pamietam pierwsze stery za kolkiem na ulicy...bomba....i tak pozostanie...do konca razem mozna sie wzruszyc przy wspomnieniach...



Moj tez juz jest troche ze mna. Kiedy rodzice go kupowali bylem jeszce maly i pamietam jak siadalem tacie na kolana i na polnych drozkach moglem pokierowac. A pozniej moim marzeneim bylo go przejac no i stalo sie. I wiem jedno pozostanie ze mna do konca
  
 
Cytat:
2005-04-19 20:49:03, kaovietz pisze:
OLO stoi obok,a nie siedzi w środku z powodu braku Groków Kurna Olek,to się nazywa "korzenie"


Mam jeszcze serię fotek za kierownicą 126p 650 1978 - do pedałów jeszcze nie dosięgałem, ale kiera byłą w zasięgu. Poszukam ich.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Temacik klasa!!!!
Zdjęcia super. Czapeczka Ola też niezła
  
 

W Sosnowcu dalej jeżdzi DF LUX z prostokątnymi światłami tylko że jest żółty...ma go taki starszy pan i mieszka gdzieś w domkach na przeciwko "WANDY".....może to twój.
  
 
Mam nadzieję, ze jeden Opelek nie bedzie tu przeszkadzał? Wiecie - ta fotka ma prawie 37 lat... Warszawiaków zapraszam do zgadywania gdzie to zdjęcie zostało zrobione.