CB-Radio... Anteny... - wszystko i nic na ten temat - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-08-29 14:25:49, Kafi pisze:
Uniden 520 10 w + ML145 Sirio + Mass 1620


Masz tego nowego chińskiego unidena?

U mnie tti 770 i Siro AS 100.
  
 
nie mam tego starego co sieje +2 i -2
  
 
Chińskie Unideny za super , nie trzeba nadawac na 19 zeby było Cie słychac . Wystarczy być gdzies na pobliskim kanale .

Ja teraz jestem na etapie zakupu walkie-talkie jakiegoś takiego zastawu do 150zł . poszukuje coś z Unidena lub Midlanda , inne wynalazki jakoś nie przemawiają do mnie
  
 
CB radio?
http://pl.youtube.com/watch?v=VWr16echOn8
  
 
Sprzedam uzywana antene Presidenta o dlugosci 145 cm na magnesie
  
 
a mnie definitywnie odmówił posłuszeństwa mój Alanek 28

dostałem w zamian cos co zowie się Concord chyba Kanadyjskie siakieś - ma mniej guziczków ale działa i to jest najważniejsze
  
 
Hej
Troszke odswierzam temacik.
szukam jakiegos radyjka do 300zl max. do mojej corollki diesel .
Co byscie mi poradzili ?

Slyszalem rozne rzeczy ze pompa paliwa potrafi w tych silnikach zaklocac itp.
Koledzy kierowcy z pracy polecaja albo drogie presidenty albo tanie i nie dopuszczone do eynku unideny albo tanie alany.

W temacie jestem zielony, mozecie cos podsunąć ?
  
 
uniden 520
  
 
A po co w kopciuchu CB?
Radyjko jak radyjko, ale antena nie krótsza niż metr
  
 
Nie wiem, jakie są teraz ceny, ale mogę Ci sprzedać swego Unidena 520 z dokumentami dopuszczającymi do używania i anteną chyba Hustler. Używałem tego przez pół roku, a teraz kurzy się gdzieś w garażu.
  
 
No więc niniejszym dołączam do elitarnej grupy, szumofon Uniden 520 dostanie przywilej popiskiwać w moim klekocie

Musze teraz jeszcze was zapytac czy macie może jakieś własne sposoby ustawień Squelch-a i RFGain-a ?
Eksperymentowałem dzis nie powiem

pozdro
  
 
Wg mnie tego nie da się nastawić na stałe, no przynajmniej SQ nie da się nastawić na stałe.
Ja RFGain'a użyłem kilka razy w Warszawie przez 3 lata mojej znajomości z CB
  
 
Cytat:
2009-11-19 19:33:00, dziadek_tadeusz pisze:
Wg mnie tego nie da się nastawić na stałe, no przynajmniej SQ



No akurat RFa się da, jak miałem w poprzednim radiu to ustawiłem sobie na stałe na jakieś 80% i było git.

A SQ to faktycznie jak szumi to zakręcasz, jak wyjeżdżasz po za miasto to odkręcasz, na tyle żeby nie szumiało i nie zbierało jakiś dalekich, trzeszczących sygnałów i tyle, szerokości.
  
 
Zalozyłem radyjko przy nodze obok lewarka zmiany biegów, miejsce wg. mnie idealne.

Gruche macie gdzies przynmocowana bo moja sobie lezy caly czas pod popiołka
Z gainem musze jeszcze poeksperymentować.
  
 
Ja uchwyt w Camry mam przy radiu przymocowany, ale i tak w trasie trzymam gruchę na kolanach lub pod popielniczką, a w uchwycie trzymam tylko w spoczynku auta
  
 
Testowałem wczoraj zestawik U520 + Hustler 100.
Łapałem kilka razy komfortowo wypowiedzi z 20km i nawet dalej, co wprawilo mnie w stan zadumy...
Normalnie to komfortowy nasluch bez zanieczyszczeń to ok. 3km.

  
 
Mówiłem Ci, że to zajedwabisty zestaw
  
 
ale antena zbiera niezbyt pochlebne opinie w przeciwienstwie do radyjka, wiele ludzi uwaza ja za takie minimum do szumofona, już mnie korci aby przetestować jakiegoś bata typu ML145

Szukałem jakiegos trzymadelka do gruchy najlepiej przyklejanego bo szkoda mi wiercic dechy ....
  
 
hustler ma źle zabezpieczoną podstawę magnetyczną-dostaje się woda, wnętrze anteny rdzewieje i jest kicha
z ml-145 będziesz się wkurzał przy wjeździe na podziemny parking lub do garażu
zasięg będziesz miał duży i będziesz słuchał wszystkich radiowców co tylko "sprawdzają radia" jak wsiądą do samochodu
imho nie warto montować długaśnej anteny
miałem hustlera, potem sirio t3-27, teraz sirio triflex i nawet nie myślę o jakimś 2 metrowym bacie- obecna antena mi w zupełnosci wystarcza-przy takiej ilości uzytkowników cb na drogach zawsze słyszę to co potrzeba

uchwyt do gruchy można zrobić stosując uchwyt od zapachu ambipura wkładanego w kratkę wylotu powietrza-przykręcamy do tego oryginalną blaszkę montazową od unidena, w razie koniecznosci wymieniamy kabel mikrofonowy na dłuższy i bardziej elastyczny(zobaczysz zimą jak oryginał sztywnieje )
  
 
No więc tak to wygląda czyli moja rolka w obiektywie :

https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=221529&c=205&f=23&19

Wg. mnie chyba najlepsze miejsce w E-11, idealnie pod ręką, sqelsh, rfgain i voliume