CZY WYMIENIĆ FILTR PALIWA PO ZAMARZNIECIU ROPY ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAM
mam carine e 96 td i zamarzła mi ropa w filtrze ale po około godzinie kombinowania wszystko wróciło do normy. zastanawiam sie czy wymieniać filtr na nowy? czy pozostały tam jakieś resztki parafiny? czy zostawić to w spokoju i dalej jeździć. filtr był wymieniany około 17 tys km temu. Jeśli wymieniać to jest problem z zapowietrzeniem układu? jestem w stanie to zrobić sam w domu mając podstawowe umiejętności w pracach przy aucie? czy oddać to do jakiegoś zakładu?
pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za info
  
 
Kazdy wymienia jak lubi.Wjednym dieslu wymieniam co 10 tys a w drugim jest wieksza beczka to wymieniam co 20.
Parafina jak sie wytraci to zatyka wklad papierowy,ale jak sie to ogrzeje do 20 stopni to sie rozpusci.
Natomiast pompa ma taki ciag ze jak filtr jest zapchany to czesto go rozerwie ,bo to tylko charmonijka z bibuly,wiec ja bym nie ryzykowal.
Wymiana jest prosta ale trzeba sie upaprac,wiec lepiej zaplacic komus kto i tak juz jest upaprany.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
filtr najlepiej zalac czysta ropa czeby nie zapowietrzyc węży i pompy wtryskowej z tego co sie dowiedzialem, ja mam knechta i jest OK przy -15