[OGÓLNE] Automatyczny włącznik/wyłącznik świateł z Allegro - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-08-31 10:00:05, mario_pab pisze:
Rozmawiałem z tym znajomym, który robił mi automatyczny włącznik świateł i prosiłem, aby przekazał mi schemat. Niestety nie chciał dać mi tego schematu, aby wyświetlić go na forum. Ja schematu włącznika nie mam. Mam tylko opis wyjść i wejść włacznika, ale na tym to chyba Ci nie bardzo zależy. Jeśli chodzi o samo podłączenie to moge służyć pomocą, ale niestety schematu nie załatwie.



Czy ten włącznik włacza swiatła zaraz po właczeniu zapłonu, czy z opóźnieniem, np kilkunastu sekud od właczenia silnika ???
  
 
moim zdaniem rewelcyjny wanalazek bo : po 1 sam pamieta aby światelka załączyć oczywiście dopiero gdzy silnik wystartuje inapięcie przekroczy 14,5V a po 2 sam wyłączy po przekręceniu kluczyka i po co się męczć!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Cytat:
2006-09-04 20:45:31, kobo69 pisze:
... a po 2 sam wyłączy po przekręceniu kluczyka i po co się męczć!!!!!!!!!!!!!!!


dokładnie , a pozatym bezpieczniej zawsze na światłach.
  
 
Witam!
Ja sprezentowałem mamie taki wynalazek z okazji zdania przez nia prawa jazdy Koszt 25zł + parę minut na montaż.
Włącznik posiada diodę sygnalizującą pracę i uruchamia światła po uruchomieniu silnika gdy alternator zacznie dawac napiecie min. 13V. W przypadku np zadławienia silnika na skrzyżowaniu światła świecą, do momentu wyłączenia zapłonu.

Wszystko ładnie działa od 2 miesięcy - jedyna wada, to taka, że gdy chcę włączyć długie światła w nocy to muszę przełączyć włącznik w tryb uśpienia, tzn deaktywowac go.
  
 
Cytat:
2009-11-15 19:35:26, krzysiek808 pisze:
Witam! Ja sprezentowałem mamie taki wynalazek z okazji zdania przez nia prawa jazdy Koszt 25zł + parę minut na montaż. ...


Jak sądzę, taki włącznik to pewnie przekaźnik za 3pln+kilka diód po 0,5pln...
  
 
ja miałem taki włącznik tylko w renówce19 i był naprawdę przydatny nigdy mnie nie zawiódł jeśli chodzi o włączanie świateł. Jak dla mnie bardzo dobra sprawa