[Toruń] Gdzie dobrze zjeść ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam tych co mnie znają jak i @lienów ,


Jako że jutro wybieram się 4osobową wycieczką turystyczno-piernikowo-krajoznawczą do Torunia, to zwracam się z zapytaniem gdzie znajdują się warte polecenia lokale gastronomiczne ? Chodzi zwłaszcza o wszamanie jakiegoś obiadku.

Dziekuję za wszelkie info.



PS. Planu zwiedzania jesio nie znam ale co tam "spontan trip roxx", ale jako że w Toruniu ztce to większość zabytków jest na starówce (o dziwo ) to zwłaszcza interesują mnie lokale w tym rejonie.
  
 
Zdecydowanie polecam Czarną Oberżę, ul. Rabiańska 9. SZYBKO, smacznie, ceny w normie. Uczestnicy zeszłorocznego Zlotu chyba mogą potwierdzić

Mapa Torunia

pzdr
  
 
Pewnie Cie nie zainteresuje ale kilka kilometrów za Toruniem w kierunku na Bydgoszcz jest po lewej stronie zajazd "Kuźnia".
Pyszne jedzenie w ogromnych ilościach i w normalnych cenach.
  
 
Cytat:
2006-10-06 14:37:43, Domel pisze:
Zdecydowanie polecam Czarną Oberżę, ul. Rabiańska 9. SZYBKO, smacznie, ceny w normie. Uczestnicy zeszłorocznego Zlotu chyba mogą potwierdzić Mapa Torunia pzdr


domelku potwierdzam , żarcie pycha , miły lokał , dziewczyny fajne, ceny przystępne, radość gwarantowana
  
 
Ja monotematycznie polecam Manekina na starówce (ul. Jęczmienna czy jakoś tak, jak się myle to niech mnie Toruniaki poprawią). Wybór naleśników bardzo duży, ceny spoko, klimat lokalu niepowtarzalny. Mi się to miejsce bardzo dobrze kojarzy
  
 
Manekina zdecydowanie odradzam - kiedyś za jednym naleśnikiem czekałem PÓŁTOREJ godziny. Reszta jak pisze Mieszko
  
 
Oberża Rulez!

Wymieniona przez Vazyla Kuźnia też.
  
 
No ja na szczęście nie mam tak traumatycznych doświadczeń jak Domel. Podziwiam za siłę spokoju - ja bym po pól godzinie zmienił lokal (nie żeby mi się czekać nie chciało, ale na pewno moja Panna by tak postanowiła ).....
  
 
Wiadomo, po tylu latach pewnie się ekipa 5 razy wymieniła... ale uraz pozostaje

No, i w ogóle zastanawiam się czemu jeszcze nikt nie polecił Baru Mlecznego na rogu Różanej i Ducha Św. - wyśmienite zapiekanki - 1,50 tradycyjne, 2,00 - z surówką...


[ wiadomość edytowana przez: Domel dnia 2006-10-07 08:05:26 ]
  
 
No i bar MIŚ na starym rynku
  
 
Właśnie zjechałem do domku. Dziękować za wszelkie rady obiadek zjedzony w Oberży faktycznie dobrze (ja wybrałem pierś faszerowaną mielonym z warzywami, moja luba klopsiki) i faktycznie tanio, jedynie za napoje słono liczą, ale i tak wychodzi nieźle

Jako że wyjazd się skończył można go zamknąć lub otworzyć podobny z informacjami o dobrych punktach gastronomicznych w ważniejszych miastach.
  
 
Cytat:
2006-10-06 14:41:19, vazyl pisze:
Pewnie Cie nie zainteresuje ale kilka kilometrów za Toruniem w kierunku na Bydgoszcz jest po lewej stronie zajazd "Kuźnia". Pyszne jedzenie w ogromnych ilościach i w normalnych cenach.



A czy to nie jest przypadkiem w kierunku na Gdańsk ???
  
 
O ile dobrze pamiętam, to Kuźnie są dwie, po obu stronach Torunia.
  
 
Cytat:
2006-10-08 14:49:10, Lafaar pisze:
A czy to nie jest przypadkiem w kierunku na Gdańsk ???


Wracałem z Kołobrzegu (to znaczy byłem wieziony) i wydaje mi się że to było jednak w kierunku Bydgoszczy.
  
 
Lafaar, nie zamącaj, jak na Bydzię się jedzie, ale czy zaraz aby dwie... hm
  
 
Bo wiesz. Lafaarowi już się drogi mylą od ciągłego siedzenia za kółkiem.
  
 
Chyba Jacek ma rację, na bank jak się jedzie na Gdańsk, w Łysomicach jest Kuźnia.
  
 
Sorry, mi się w ogóle popier... w głowie. Wtórny analfabetyzm...
Wg mojej wiedzy jedna kużnia jest przed Toruniem od południa, a ta druga to konkretnie nie wiem, ale na północ.
  
 
ciekawa dyskusja... ja jestem strasznym obrzartuchem.
Stwierdzam, z pewnością 100%, że warto jeść w Montenegro. Jest to jadłodajnia na ulicy Boboli, boczna od Żwirki i Wigury. Oferują jedzenie od pizzy przez spaghetti, sałatki po kebaby i sandwich'e. Ceny mają atrakcyjne, miłą obsługę.
ps. właśnie się zajadam pizzą od nich
  
 
Pizze to ja zapodaje studencką za 5.50 na przeciwko UMK (zapomnialem nazwy), a kebaby w Majorce tu koło DT-Motorsport


ps. Trza bylo sie zaanonsowac ze bedziesz, moze by sie cos wymyslilo od razu...


[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2006-10-08 22:55:31 ]