Stroić czy nie??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich. Jestem nowym urzytkownikiem CB i mam pytanko do starszych wyjadaczy. Dziś nabyłem radyjko uniden 520 i antenka wilson little wil. Odbieram i jestem słyszalny w promieniu ok. 10 km. Mam pytanie czy potrzeba jest strojenia przy takich parametrach??Bo podobno mozna spalić końcówkę mocy w CB ? A jeśli tak to czy znacie jakieś miejsca gdzie stroją w Zamościu ( poza sklepem na Partyzantów bo tam za taką usługę chcą 30 zł ! ) . Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: piotrekzmc dnia 2006-09-15 17:31:43 ]
  
 
Zestrojenie anteny jest istotną czynnością jeżeli chodzi o cb, kiedy zostanie ono wykonanie prawidłowo to możesz poprawić te parametry!!! Także polecam Ci abyś zestroił swoją antenkę bo inaczej jeżeli swr jest zbyt duże możesz uszkodzić radyjko!!! A swoja drogą gdzie kupiłeś tego unidena bo ja też szukam i nie mogę znalęźć???
Jak z internetu (allegro itp. to podaj link)


[ wiadomość edytowana przez: smeniu23 dnia 2006-09-15 17:44:14 ]
  
 
Tak, kupiłem na allegro. Ale jest dziwna sprawa bo ludzie którzy wystawiają te aukcje szybko je zamykają nie sprzedając nawet wszystkich sztuk. tak było u mnie. Gość sprzedał 2 z 4 szt i zamknął aukcje. Podobno to radyjko nie dostało deklaracji zgodności i wstrzymana jest produkcja. Ja na szczęście swoje otrzymałem Aktualnie na allegro jest jedna aukcja z tym radiem po 359 zł.