Silnik 1,4 pytanie ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie odnońsnie tego silnika. Spotykam wersje 1,4 60 KM oraz 1,4 75 KM. Za niedługo będę być może szczęśliwym posiadaczem Corsy i chciałbym ten mocniejszy silniczek. Ale nie mam pojęcia jak oznaczony jest samochód z 75 KM a jak z 60 KM... Pomóżcie prosze. Jak możecie to napiszcie coś więcej o silniku 75KM czy jest wart zachodu. Dzięki i pozdrawiam.
  
 
Ogólnie to jest tak, jak zobaczysz z Tyłu znaczek 1,4i to corsa bedzie miała 60KM, jesli zobaczysz corsa 1.4 16V to twoje auto bedzie miało 90KM i ta wersje osobiscie bym ci polecił,

z wersją 75Konną sie jeszcze nie spotkałem chyba ze to ta wersja 1,4Si ale nie dam sobie za to reki uciąć.

Wiem jeszcze ze wersja 1,4i Sport ma 82KM

A w zadnym wykazie nie ma jaka moc ma 1.4 16V Sport bo ja mam dokladnie taka wersje, ale z hamowni wychodzi 90KM,

pozdrawiam i daj znać jak cos kupisz
  
 
A jakieś bliższe informacje o Twojej Corsie i tym silniczku? Byłbym bardzo wdzięczny. Chodzi mi o takie sprawy jak spalanie (zwłaszcza po mieście) i czy części nie są droższe niż do powiedzmy wersji 60 konnej... Bo na pewno 90 koników by mi wystarczyło POZDRAWIAM i dzięki za pomoc
  
 
no to tak: spalanie jest dosc duze jak na taki motor bo ok 8l w mieście, coprawda ja nie naleze do spokojnie jezdzacych i 5000obr/min bardzo czesto mam na liczniku. wiec pewnie dlatego, na trasce ok 5-6l przy 100-120km/h, cześci w miare znośne bo np rozrząd ok 200zł, amorki ok 250zl komplet na oś.

Co wiecej auto jest szybkie i zwariowane, nie twierdze ze stroni od usterek ale nie są one spowodowane jakością samochodu a polskimi warunkami na drogach.

Także jakbyś sie miał decydować to bierz 16V i jak znajdziesz to sporta, tylko oglądnij go na każdą stronę czy nie jest za nadto wytyrany, bo pamietaj ze takimi samochodami nie jezdza dziadki do kościoła...