Kilka pytań o antenę do Unidena 520XL

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie
Mam zamiar zalozyc radyjko do mobilka, po przeczytaniu co ciekawszych watkow na forum nagromadzila sie spora lista pytan , a wiec tak radyjko bedzie w moim samochodzie (Polonez) poniewaz dosc sporo jezdze, jednak zalezalo by mi na tym zeby dalo sie je przelozyc w miare szybko i sprawnie do Renault Megane rodzicow. Nie chce kupowac cb do Reni bo "potrzebne" ono jest mniej wiecej 3-4 razy w miesiacu, wiec nie ma sensu wydawac drugie tyle pieniażków . I tak po lekturze forum zdecydowalem sie na Unidena 520XL ale mam problem z antenką poniewaz najlepsza tej sytuacji chyba bedzie Hustler i tu pytanie: Krążą plotki ze ona nie wymaga strojenia (to by ulatwilo sprawe przekladania zestawu pomiedzy autami). A moze polecicie jakies inne rozwiazanie, moze jakas antena na uchwycie wiercenie dachu nie wchodzi w gre bo jak to mowia, u mnie jest plynnosc zmiany samochodów .
Z gory dzieki za pomoc
  
 
Witam,
z tego co się orientuję każdą antenę trzeba zestroić i to w konkretnym miejscu, gdzie będzie wożona. Jeśli przełożysz ją w inne miejsce niż była zestrojona, zmieni się SWR. W każdym razie po zakupie zestawu przed rozpoczęciem użytkowania dobrze byłoby sprawdzić SWR. Ale to tylko moje zdanie. Popytaj innych bardziej doświadczonych ludzi na tym forum.
Pozdrawiam.
  
 
zestrój na polonezie, jak przełozysz na inne auto to za dużo nie stracisz.
  
 
Każdą antenę trzeba zesrtoić lub sprawdzić a przede wszystkim trzeba dbać o stan przewodu i połączeń instalacji. Druga sprawa to unikaj długiego gadania. Oczywiście że SWR się trochę zmienia gdy przestawiasz antenę ale nie na tyle żeby uszkodzić radio.
Ja ciągle przeskładam radia i anteny do różnych samochodów więc już dwa razy wymieniałem kabel antenowy. Gdy jechaliśmy na zlot do Sielpii urwał mi się przewód antenowy w drodze tak że tylko dotykał do bolca wtyku. Skróciłem moc nadawania do minimum oraz mówiłem krótkimi zdaniami i nic się nie stało . Na miejscu ponieważ nie miał nikt lutownicy połączyłem przewód na skrętkę, zaizolowałem i pokojnie gadałem aż do powrotu do domu.

Są osoby które muszą mieć zasięg 20 km. bo inaczej by umarły a faktycznie w mobilu wystarczy Ci 5-6 km żeby dowiedzieć się o drogę. Daleki zasięg tylko przeszkadza dlatego zaciągam RF-gain.
  
 
Sprawa anteny.


Moim zdaniem możesz pomyśleć nad zakupem ML 145 Sirio. Cena około 150zł. Mam osobiście taką u siebie na samochodzie i jestem zadowolony. Mam też ML-kę Midlanda, testowałem je obie, ponieważ istnieje spór która ML-ka jest lepsza. Moim zdaniem Sirio zasługuje na większą uwagę. Jej wielką zaletą jest sprężyna, przez co promiennik nie jest narażony na wygięcia (patrz duże prędkości i jazda w terenie). To tylko jeden z wielu plusów. Może kiedyś rozwinę wątek.
Proponuję Ci tą ML-kę, co wybierzesz twoja sprawa.

  
 
Witam.
Od kilku miesięcy korzystam z zestawu UNIDEN PRO 510XL + Antena magnesowa HUSTLER.
Jestem bardzo zadowolony. Zasięg ok 5-7km w zupełności jak dla mnie wystarcza. Często jak w trasie pytam o drogę to inni zadają mi pytanie jaki posiadam zestawik, że tak dobrze mnie słychać.

Naprawdę polecam.
  
 
ja mam też hustlera i 520
  
 
widze ze to stal sie najpopularniejszy zestaw ostatniego czasu Uniden 520 i Hustler , nie bede zbyt orginalny poniewaz rowniez taki zestaw posiadam i wydaje mi sie ze cena do jakosci jest bardzo dobra , osobiscie jestem bardzo zadowolony
  
 
po za tym hustlery są nieźle wystrojone. po założeniu na moje auto zestawu SWR poniżej 1. nie było co stroić.
  
 
Witam ponownie, no juz po zakupie i po pierwszych testach w trasie , padło jednak na razie na zestaw standardowy: Uniden 520 i Hustler , ale co do tej anteny to mam jeszcze pytanie, z tego co wyczytałem to polecacie anteny montowane w "dziurę" min. dlatego ze maja dobre połączenie z masą samochodu, a magnesówki jak wiadomo maja z tym pewne problemy i tu pytanie może można by pomoc takiej antenie podłączając do niej jeszcze kabelek z masa pojazdu?? Może to idiotyczne pytanie, ale kto nie pyta ten błądzi

  
 
Na ogół nie ma takiej potrzeby choć widziałem jednego zapaleńca co dość grubym przewodem (ok. 2,5mm2) połączył wejście antenowe z masą samochodu (w miejscu mocowania przewodu antenowego pod nakrętkę kontrującą).
Jak stwierdził to o wiele lepiej mu się stroi antena z tym wynalazkiem.
  
 
Cytat:
2006-09-11 11:01:08, JerryP pisze:
Na ogół nie ma takiej potrzeby choć widziałem jednego zapaleńca co dość grubym przewodem (ok. 2,5mm2) połączył wejście antenowe z masą samochodu (w miejscu mocowania przewodu antenowego pod nakrętkę kontrującą). Jak stwierdził to o wiele lepiej mu się stroi antena z tym wynalazkiem.





robiłem podobnie ale nie z hustlerem szczerze mowiac nie zauwazyłem roznicy, przekroj przewodu jakim masowałem 5,5kwadrat wiec masa była zajefajna
Nie wiem moze na innych magnesowkach bedzie inaczej u mnie nic nie dało


73!

[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2006-09-12 00:06:51 ]