Wtyczka przyczepy-pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
poratujcie.. prosze...
jestem juz na skraju lekkiej nerwicy spowodowanej glupim gniazdem przyczepy w mojej niviascie..
przestaje liczyc ilosc godzin jaka spedzilem nad tylmi przewodami

ale potrzebuje konkretnego schematu..
czy ktos dysponuje takowym(zeskanowanym)!?
najlepiej wszystkich 3 standardow bo juz zaczynam dochodzic do tego ze kazde z tych formalnie formalnych gniazd faktycznie jest zrobione wedlug innego standardu...
z gory dzieki za szybka odpowiedz...
  
 
Na szybko znalazłem coś takiego:
Schemat połączeń siedmiobiegunowego złącza elektrycznego przyczepy

oznaczenie zacisku łączenie przewodów
wg PN wg ISO
L 1 lewy kierunkowskaz

+ 2 światło p. mgłowe

31 3 masa pojazdu

R 4 prawy kierunkowskaz

58R 5 światło pozycyjne prawe

54 6 światła stop

58L 7 światło pozycyjne lewe
Ale zobacz na te stronke o przyczepach może cos jeszcze znajdziesz a ja dalej szulkam
http://www.ta-no.com.pl/Porady.htm


 
 
dobra a teraz zonk bo w przyczepie we wtycznce nie ma zadnego przewodu przy zaciskunr 3?! i co Wy na to!?
nie ten standard.. szukam innego...
;(
  
 
Dziwne...bo trójka to masa, wiec powinien być...(choć masa pewnie by była również przez hak, ale nie jestem pewien
No nie wiem poszukam jeszcze .
 
 
To co podał Paweł jest standardem!!! Jeżeli przy trójce nie masz żadnego przewodu oznacza to że masa pojazdu i przyczepy rozwiązana jest przez hak!!! Montowałem już kilka gniazd i wtyczek i ten schemat jest jak najbardziej prawidłowy Możesz przecież poprowadzić sam przewód masowy zarówno przyczepy jak i pojazdu!!
  
 
ujme to tak nie wiem jak to teraz dzial..ale dziala.. mam pod wzor ojczulkowej wtyczki i gniazd w dwoch przyczepach.. jemu zawsze dziala..mi miejmy nadzieje zawsze bedzie...
ide dalej szykowac sie do rajdu...
papa!