Chce kupić opla C ale nie wiem z jakim silnikiem wybrać?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chce dla żony kupić Opla corse C w benzynie (używany), ale nie wiem z jakim silnikiem. Słyszałem, że któryś jest wadliwy, ale nie wiem o co to chodzi!
Na co zwracać uwagę przy wyborze i kupnie autka? Czy to dobry wybór?
Proszę o dobrą wyczerpującą łopatologiczną radę.
Pozdrawiam
  
 
witam, awaryjne są corsy z małymi silnikami wszystkie wynalazki do 1,2 l może przez to że są bardzo wysilone, tak też jest z corsą B do 1,2 często ludzie marudzą, natomiast wszystko powyżej dużo lepiej żadko kiedyCOś SIę DZIEJE, chyba że ktoś grzebie, a co do sprawdzenia to polecam podjechać do dobrego serwisu nie koniecznie opla, zapłacić za sprawdzenie bezstronnej osobie, być przy tym koniecznie, nie wstydzić się i zajżeć w każdą dziurę, pod kanapy wykładziny i inne zakamary, koniecznie podłączyć komputer, on jak stara cyganka zawszę prawde powie bo lepiej stracić 2 godziny i 100-120 zł niż utopić 20 parę tysięcy, radzę spokuj i dużo szukać nie napalać się na pierwszą błyszczącą bo tego tyle jest że można przebierać do woli. POZDRAWIAM !
  
 
1.4 16 V, to jest to
  
 
WITAM JA WŁAŚNIE KUPILEM 1.8 16V AUTO GODNE POLECENIA
  
 
Witam!
Ja mam corsę c 1.0 12V 60KM. Przy przebiegu 24000 tysiące był wymieniony kompletny rozrząd na gwarancji. Od tamtej pory nic się z silnikiem nie dzieje. Teraz mam przejechane 67000km. Ogólnie autko polecam, obowiązkowe wspomaganie kierownicy, spalanie w mieście średnio 6,4 l/100km. Dosyć twarde zawieszenie, słychać każdą dziurę i czuć dobrze wyboje. Aha nie dawno wymieniłem mechanizm wycieraczek(zatarty) i mechanizm zmiany biegów. Po za tym zawieszenie trwałe, wydech ok, tylko lać paliwo i jeździć. No i ta przestrzeń w środku-całkiem nieźle. W np clio panuje ciasnota.
Także jeżeli nie macie dużych wymagań to polecam, ale myślę że silnik 1.2 byłby optymalny.
Pozdrawiam
  
 
Nigdy nie kupuj 1,0 12v to wielki niewypał caly czas cos sie psuje w elektronice silnika a ceny czesci do silnika - masakra i do tego rozrzad ktorego wymiana kosztuje 1400zl-PORAZKA!!!!!!!
  
 
Jestem wlascicielka corsy B 1.0 i odradzam ten silniczek, glosny i podobno awaryjny. Podobno lepiej pracuja silniki o parzystej liczbie cylindrow
  
 
witam jeslo chodzi o corse C to czesto pada mechanizm wycieraczek i zdaza sie ze w zadnym serwisie opla go nie kupisz bo nie ma go nawet w glownym magazynie w niemczech [porazka] oprucz tego czesto siada mechanizm zniany biegow i rozrzad, przekladnia tez nie nalezy do najtrwalszych, dodam jeszcze ze radzilbym sprwdzac olej, silniki benzynowe corsy 1.0 i 1,2 bardzo lubia olej
  
 
jelsi chodzi o Corse C to jezdzilem autem 1.2 i 1.4 twinport i ta wersja corsy z 1.4 jest super szybko zrywa sie ze swiatel ma powera sportowa skrzynie zawieszenie wogle przypadla mi ta wersja corsianki autem ktorym jezdzilem mialo 20tys takze nowka prawie...
rewelka