Corsa b - płyn chłodniczy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich i od razu przepraszam że swoja pierwszą wiadomość zostawiłem tam gdzie nie trzeba. wybaczcie ale jestem nowy na tym forum.
pytanko? - co jaki czas powinno się wymieniać plym chlodniczy? z gory dzięki i sory za popełniony bląd.
  
 
Witam
Płyn hmmmm, po pierwsze przed zimą warto sprawdzić czy płym który znajduje się w zbiorniczku spełnia swe wymogi (gęstość). Służy do tego arometr. Książkowo powinno się wymieniac co 3 lata ale, ja na swoim oryginalnym jeżdziłem 7 lat tylko dolewałem, niebyło problemów w zimę. Tak więc na zimę można wypuścić stary a wlać Petrygo koszt 30zeta i czyste sumienie o blok silnika.
Pozdrawiam wszystkick corsiarzy!!!
  
 
WITAM, PłYn teoretycznie WYMIENIA SIę CO 25-30 000 km, kup 4 litry płynu całoroczngo, w układ wchodzi 6 ale w oplu nie spuścisz wszystkiego nawet jak go rozgrzejesz i termostat się otworzy,nie stosuj wysysania ani wydmuchiwania, wlej nowy,teraz wszystkie się mieszają ze sobą, odpowietrzanie jest automatyczne zapewnia to budowa korka,jak dolejesz to odpal fure bo płynu ubędzie, układ się odpowietrzy i znowu dolej i tak do uzyskania odpowiedniego poziomu, płyn się zpowrotem lekko zmętni ale nic z tym nie rób to przez ok. 2l starego które zostają w układzie, pozdrawiam.