Kondensator kupić, czy nie? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-09-12 21:20:57, open pisze:
Ze co prosze? Mozesz rozwinac to jasniej bo nie wiem jakim cudem moze kondensator wpiety zaraz przy wzmaku oddzialowywac na radio..



kondensator wpięty przy wzmaku oddziałowuje na całą instalacje elektryczną w ten sam sposób jak działa na wzmacniacz, czyli stabilizuje spadki napiecia, równiez przy zapalaniu silnika
 
 
O, to chyabzakupie, bo zwłaszcza w zimie swiatełka przygasaja, podswietlenie deski itp. Co jak co, ale wzmak trochu pradu potrzebuje. Wiec ktorej firmy najbardzie polecacie? jakie parametry?
  
 
Minimum 1F mniejszych nie ma sensu, firma w zasadzie nie ma większego znaczenia bo zasada działania jest taka sama.
Mozna kupić z elektronicznym pomiarem napięcia lub bez. Te z pomiarem są droższe.
  
 
dj_jim - napisz jakie masz kable pradowe (przekroj) bo mam nadzieje ze + i - masz z akumulatora, jaki aku i ilu letni i czy wszystko ok z alternatorem. A po tym wszystkim zastanow sie czy Ci potrzebny kondensator czy moze dlubanie z elektryka..
  
 
Kablel + 8 mm od akumulatora, masa 8mm od........mocowania tylnego amortyzatora Alternator 95% sprawności ładowania (po diagnostyce) AKU - 45Ah ma rok (tylko, ze to jak na razie miałem w 1.3 MKVI) za tydzien przesiadam sie do 1.816V MKVII, a tam nie wiem, w jakim co jest stanie.
  
 
Proponuje zrobic porzadne okablowanie pradowe do wzmaka (20mm) + i - z akumulatora a dopiero potem myslec o kondensatorze..
  
 
20 mm Ale gdzie ja upchne te kable???
  
 
Cytat:
2006-09-13 14:15:30, dj_jim pisze:
20 mm Ale gdzie ja upchne te kable???



Dasz radę, progi dużo pomieszczą.
16mm2 minimum
  
 
Cytat:
2006-09-13 14:15:30, dj_jim pisze:
20 mm Ale gdzie ja upchne te kable???



35mm da sie upchnac spokojnie a Ty sie 20-stka martwisz...
  
 
Sory w taki razie mam 16 mm2, wziolem tylko srednice 8mm, bo mi tak babka w sklepie mowila, czy taki wystarczy?
  
 
Cytat:
2006-09-13 14:56:51, dj_jim pisze:
Sory w taki razie mam 16 mm2, wziolem tylko srednice 8mm, bo mi tak babka w sklepie mowila, czy taki wystarczy?



Mozesz jasniej?
Bo nie wiem czy ty dodajesz 2szt kabla 8mm i mowisz na to 16mm czy jak?
Kupiles juz przewod 16mm..? Jak tak to wystarczy. Teraz dawaj plus i minus od wzmaka do akumulatora.
  
 
Panowie, bo chyba cos ciężko wam się dogadać, albo mówimy o przekroju kabla w mm2, albo o średnicy

20mm2 to kabelek o grubości ok 1cm, czyli bez problemu zmieścisz w progu.

a kondensator to raczej Dietz, chyba że szukasz czegoś typu "z biedronki"

powiem Ci Dj_Jim, żeś się w ładne bagno wbił, powoli wymienisz całą instalacje, akumulator, alternator i braknie Ci pieniążków na kondensator

nawet człowiek nie czuje jak sie mu rymuje
 
 
Ja caly czas o 20mm2 mowie. Jak podaje sie wymiar przewodu pradowego to jest on ZAWSZE podawany w mm2..
  
 
No to sorki zamotałem sie Mam kabel do + i masy 16 mm2
  
 
Cytat:
2006-09-13 15:53:04, zajob pisze:
Panowie, bo chyba cos ciężko wam się dogadać, albo mówimy o przekroju kabla w mm2, albo o średnicy 20mm2 to kabelek o grubości ok 1cm, czyli bez problemu zmieścisz w progu. a kondensator to raczej Dietz, chyba że szukasz czegoś typu "z biedronki" powiem Ci Dj_Jim, żeś się w ładne bagno wbił, powoli wymienisz całą instalacje, akumulator, alternator i braknie Ci pieniążków na kondensator nawet człowiek nie czuje jak sie mu rymuje



Hmmm, raczej nie, bo przygasało mi w poprzednim escorcie 1.3 a teraz zmienilem i wlasnie chce tego uniknac
  
 
Cytat:
2006-09-14 00:05:10, dj_jim pisze:
Hmmm, raczej nie, bo przygasało mi w poprzednim escorcie 1.3 a teraz zmienilem i wlasnie chce tego uniknac



już teraz nie wiem o co chodzi, chyba ja się zamotałem tym razem

Chodzi Ci o wzmocninie prądu we wzmaku, czy żeby Ci światła nie przygasały przy zapalaniu?? bo to drugie też zależy od rozrusznika o ile się orientuje. 45Ah to też niezbyt wiele jeśli chodzi o zapalanie auta na światłach.

[ wiadomość edytowana przez: zajob dnia 2006-09-14 09:23:25 ]
 
 
Cytat:
2006-09-13 00:48:49, zajob pisze:
kondensator wpięty przy wzmaku oddziałowuje na całą instalacje elektryczną w ten sam sposób jak działa na wzmacniacz, czyli stabilizuje spadki napiecia, równiez przy zapalaniu silnika



Hmmm i tu mam poważne wątpliwość bo z tego co wiem to kondensator ma tylko jeden kierunek przpływu prądu i nie może "zwracać" prądu do instalacji. Dlatego tak ważne jest jego właściwe podłączenie.
  
 
Czy to prawda, ze kondensator poprawia "głębokość" basu? Wzmacniacz pobiera prąd z kondensatora, a ma tam juz odpowiednia porcje, przez co oszczedza akumulator i jego spadki napięcia, wzmak dostaje wiekszy prad, przez co sub może mocniej zagrac, czy to prawda???
  
 
tak poprawia pod warunkiem, ze kolega ma wyostrzony słuch na dźwięki jak dyrygent w filharmonii – proszę odpowiedzi nie traktować jako sarkastycznej Pozdro
 
 
Cytat:
2006-09-14 13:25:32, dj_jim pisze:
Czy to prawda, ze kondensator poprawia "głębokość" basu? Wzmacniacz pobiera prąd z kondensatora, a ma tam juz odpowiednia porcje, przez co oszczedza akumulator i jego spadki napięcia, wzmak dostaje wiekszy prad, przez co sub może mocniej zagrac, czy to prawda???



chlopie, zrozum, ze kondensator aby sie naladowac musi pobrac prad z akumulatora, wiec nie wiem jakim sposobem chcesz oszczedzic aku. Kondensator to nie perpetum mobile