Malowanie Reflektorów - od A do Z ...WERSJA OSTATECZNA - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
U mnie widac że jest klejone ale jakimś ultra mocnym klejem...
Z resztą już maznąłem je tak jak zrobił to DobekBdg.
Wyszło w miare ok, ale to nie to czego chciałem.
Jutro dam zdjęcia bo musi dobrze wyschnąć i wtedy dopiero to wszystko poskładam i pokleje do kupy.
  
 
Cytat:
2010-01-18 22:56:26, surec pisze:
pokaż, pokaż, to się okaże



Klik
  
 
Cytat:
2010-01-18 23:23:00, bibsien pisze:
U mnie widac że jest klejone ale jakimś ultra mocnym klejem... Z resztą już maznąłem je tak jak zrobił to DobekBdg. Wyszło w miare ok, ale to nie to czego chciałem. Jutro dam zdjęcia bo musi dobrze wyschnąć i wtedy dopiero to wszystko poskładam i pokleje do kupy.


to raczej nie klej, tylko stopiony plastik.
  
 
Cytat:
2010-01-18 23:29:08, WojZdzisiu pisze:
Klik


trochę małowato tech Ledów...
  
 
Cytat:
2010-01-19 07:34:28, surec pisze:
trochę małowato tech Ledów...



Nie lubię przepychu Miało być delikatnie i z gustem a nie jak na choince
  
 
Skleiłem lampy sylikonem do szkła, metalu i innych takich. Ciekawe czy wytrzyma...
Oto zdjęcia:






Fotki z lampami na aucie wstawie później.
....tak, wiem, też mi się podobają te kapcie xD

[ wiadomość edytowana przez: bibsien dnia 2010-01-19 17:11:19 ]
  
 
mogles spolerowac szklo od wewnatrz jak juz rozbierales reflektor na allegro jest Tlenek Ceru do zakupienia

ale gratki za lampy

[ wiadomość edytowana przez: DobekBdg dnia 2010-01-19 17:19:34 ]
  
 
Dobek, przecież to wtedy by w ogóle nie świeciło na drogę, tylko w przestworza... te frezy w szkle mają za zadanie kierować strumień światła na drogę Jeśli już polerować to tylko wtedy, kiedy wsadzasz soczewkę w lampę. A ciemne przednie lampy wyglądają kozacko! U siebie na razie tylko kapturek na żarówkę pomalowałem, żeby delikatnie złamać kolor w lampie. Ale chyba przyciemnię całe - tylko, że innym sposobem
  
 
  
 
Kju nie zrozumiales mnie zacznijmy od tego ze lampy by swiecily ale by oslepialy innych kierowcow. Od tego czy lampa wali w przestrzowrze zalzy jak ja ustawisz w wiekszym stopniu niz od klosza. Wezmy lampy powiedzmy ASTRY II nie posiadaja tych elementow do rozczepiania swiatla oraz lampy nie posiadaja soczewki tylko maja inna konstrukcje odblysnika. Po 1 polerwania takiego nie zrobisz samemu i jest bardzo trudne oraz praco chlonne poniewaz szklo to nie lakier. Spolerowac w sensie aby ODSWIERZYC KLOSZ i wszystko wyczyscic masz wtedy swietnie przezroczyste szklo. Ja jakos tak spolerowalem zajelo mi to pol dnia. Klosz jest bardziej przezroczysty lepiej widac srodek lampy tak samo swieca i nie oslepiaja PZDR zdjecia miales pare postow nizej.
  
 
Dobek, no teraz już czaję o co Ci chodziło. Jeśli masz "łamany" odbłyśnik to i tak masz czyste klosze, ale jeśli masz odbłyśnik gładki i żeberkowany klosz, to wypolerowanie tych żeberek równa się zniszczenie lampy... A z zewnątrz wypolerować to inna bajka też miałem to zrobić u siebie ale nie mogłem nigdzie dostać tego tlenku ceru... Ale lampami warto się zająć - ja jak porządnie w środku wyczyściłem i wstawiłem dobre żarówki to teraz przynajmniej coś widzę - ale i tak za mało bo za krótkie są te światła przez to, że jest obniżony. Pasowałoby xenonik zarzucić
  
 
Ale osssochodzi?
1. W mk4 jest ryflowane szkło i polerka od środka jest bez sensu, bo tam się przecież nie porysowało, bo jest zamknięte...
2. Ryflowany odbłyśnik masz tylko w angelach mk7...a polerować plastik ja bym się nie odważył...od środka zwłaszcza
3. Ksenon - tak, ale tylko przy gładkim szkle, ale wtedy tylko ryflowany odbłyśnik albo soczewka...
  
 
Obiecałem, więc dodaje...
  
 
Czym to robiłeś? Strasznie to wygląda.. ehh.. może jakiś inny spray co?
  
 
nie wiem jak wy ale te własnej roboty lampy kojarzą mi sie tylko z jednym.. ze starą matową zardzewiałym kloszem co woda przez 20 lat się tam dostawała kurz i inne syfy.. wygląda to hmm dość nie estetycznie.. Lepiej jest moim zdaniem zainwestować w normalne lampy np nowe z fajnym połyskiem lub jakieś tam tuningowe czarne jak strasznie chcemy je mieć.. jednym słowem nikogo nie obrażając WIEJSKI TUNING! HEHE
  
 
Kolega pokazał jedną fotkę, więc nie wiem jak można pisać, że jest bee, zwłąszcza, że niewiele widać przyciemniania.
Jak dla mnie nie wygląda źle, ale tez nie widać jakiejś rewelacji.
Kierunki jednak dałbym ciemniejsze, alebo nawet jakieś białe do kompletu.
Renegat118...co do własnej roboty lamp...to proszę nie wrzucaj proszę wszystkich do jednego worka...i powiedz co sądzisz na temat moich lamp (tylnych tym razem):
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=226452&c=305&hq=diodowe&f=20
  
 
Cytat:
2010-03-17 07:47:10, renegat118 pisze:
nie wiem jak wy ale te własnej roboty lampy kojarzą mi sie tylko z jednym.. ze starą matową zardzewiałym kloszem co woda przez 20 lat się tam dostawała kurz i inne syfy.. wygląda to hmm dość nie estetycznie.. Lepiej jest moim zdaniem zainwestować w normalne lampy np nowe z fajnym połyskiem lub jakieś tam tuningowe czarne jak strasznie chcemy je mieć.. jednym słowem nikogo nie obrażając WIEJSKI TUNING! HEHE




masz rację wiocha jak nic:



jak się umie i chce to nawet ładnie wygląda.


ale najlepiej skrytykować i napisać że wiocha bo tak łatwiej niż ruszyć dupę i samemu coś zrobić...


podejrzewam, że gdyby przy tym mkIV klosze nie były jakieś takie "matowe" to efekt też byłby inny....



[ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2010-03-17 13:39:30 ]

[ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2010-03-17 13:40:42 ]
  
 
Cytat:
2010-03-17 09:38:01, Asior pisze:
... podejrzewam, że gdyby przy tym mkIV klosze nie były jakieś takie "matowe" to efekt też byłby inny....


klosze są ryflowane i do tego szklane, a u Ciebie Asior są nowsze, pewnie plastikowe i do tego klary. W Mk3-4 nic więcej poza tym nie można osiągnąć, no może zmienić lampy na zupełnie nowe, ale to będzie widać tylko na dokładnym zbliżeniu....
  
 
Cytat:
2010-03-17 09:51:20, surec pisze:
klosze są ryflowane i do tego szklane, a u Ciebie Asior są nowsze, pewnie plastikowe i do tego klary. W Mk3-4 nic więcej poza tym nie można osiągnąć, no może zmienić lampy na zupełnie nowe, ale to będzie widać tylko na dokładnym zbliżeniu....



kolega niżej napisał że klosze "własnej roboty" to wieś tuning....


co do mkiv, jeżeli jest czysty klosz (nie matowy, nie poobijany od kamyków), farba czarny połysk i będzie nawet fajnie.... a poniżej to kolega pojechał chyba zwykłym matem i do tego klosz nie zaciekawy i efekt widać...
  
 
zwykły mat i zwykły połysk też są.
Ja tam nie widzę żadnej matowej lampy...o odpryskach kamyków nie wspomnę...no chyba, że macie inne fotki, niż te w wątku...albo zoomujecie na kompie...