Cobra dx19IV + hustler

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie. kupiłem jakis czas temu i jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, ze od magnesówki nie mozna oczekiwac cudów, ale jest ok. Zasięgi około 10 km. Radyjko wporzo.....w zasadzie nie mam sie do czego doczepić .
szerokości
  
 
Cytat:
Zasięgi około 10 km

No niezle.
Wyglada na to ze niepotrzebnie kupilem takiego dlugiego bata 160 cm.
  
 
spokojnie długi bat jest lepszy niz krótszy. Te około dychy to maks przy dobrych warunkach. Dziś na przykład była taka kicha, że miałem około 4 - 5 km. Ale dwa dni temu autentycznie było 8 - 10...
  
 
Cytat:
2006-09-11 20:44:00, koss pisze:
spokojnie długi bat jest lepszy niz krótszy. Te około dychy to maks przy dobrych warunkach. Dziś na przykład była taka kicha, że miałem około 4 - 5 km. Ale dwa dni temu autentycznie było 8 - 10...

No tak, tylko jak sie pochwalilem zasiegiem ok. 30 km( moj rekord, spod Elblaga do Gdanska ), to i tak mi nikt nie uwierzyl
  
 
Maksymalne osiągi zależą od wielu czynników i nie muszą być powtarzalne. Gdy miałem jacksona i Santiago 1200 a bazówkę na wysokości 12 piętra to łączność z domem miałem wielokrotnie na ponad 25 km przez Warszawę, a zdarzyło mi się łapać łączność już za Zakroczymiem (ponad 50 km).
  
 
Zgadzam sie kolego JerryP. A co do "nikt nie uwierzy" to myślę, że chyba nie wstawiamy sobie tu kitów, bo chyba nie miałoby to sensu, więc jesli jechałeś w dobrych warunkach i miałeś takie zasięgi to tak było i nie mam powodów Ci nie wierzyć.
szerokości
  
 
moj zestaw to Cobra19DXIV + Hustler IC-100
mam pytanie do posiadaczy tego radia, zależy mi na kilku opiniach
jak macie ustawione SQ i RF-GAIN mniej więcej w jakich pozycja
mam akurat to radio od 2 dni i na początku mam problemy z dobrym ustawieniem
czekam na opinie

73!
  
 
Cytat:
2006-09-13 07:35:12, -wisnia- pisze:
moj zestaw to Cobra19DXIV + Hustler IC-100 mam pytanie do posiadaczy tego radia, zależy mi na kilku opiniach jak macie ustawione SQ i RF-GAIN mniej więcej w jakich pozycja mam akurat to radio od 2 dni i na początku mam problemy z dobrym ustawieniem czekam na opinie 73!



Pewien fachowiec powiedział mi,żebym rf-gaina odkręcił na maxa, a sqelchem kręcił aż znikną szumy.W miescie rf-gaina można skręcić na ok "12h",sqelch tak samo....do momentu aż znikną szumy...i tak stosuję
  
 
mi fachowiec polecił coś takiego: skręciś rf na max , SQ na max w lewo. Póxniej leciutko skręcać RF w lewo aż znikna "kreski" (oczywiście w momencie, kiedy nikt nie nadaje), następnie Sq leciutko w prawo az wytnie szumy. U siebie mam SQ gdzies na godzinie dziewiatej, RFna 15 tej......