Uzasadnienie opinii - NIE WYMIENIEC OLEJU W SKRZYNI BIEGÓW

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, czy ktos moze mi racjonalnie wytlumaczyc/uzasadnic powyzsza teze?
Znaczna wiekszosc uzytkownikow corsy/tigry twierdzi ze oleju w skrzyni sie nie wymienia, jak juz to dolewa.
Prosze o info.
Mi sie wydaje ze olej np. w 10letnim aucie powinien byc wymieniony (przeciez jest juzniezle spracowany)
Podajcie plizz kilka faktow, moze to co zaleca producent?
dzieki
pozdro
dab
  
 
witam. z tego co wiem to olej powinno się wymieniać co jakieś 50 tyś. km ale sa jednak rożne poglądu na ten temat. jedni twierdza że jak już raz się wymieni to potem tylko czekać jak się rozpieprzy skrzyneczka inni mowią że to jest taka samą normalna rzeczą jak wymiana oleju w silniku. osobiście teraz czekam na wyplatkę i pierwsze co zrobię to wymiana olejku w skrzyneczce. nawet w serwisie powiedzieli że to normalne, po to został umieszczony wlew do skrzyneczki.
pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2006-09-15 12:25:50, siwyp199mnb pisze:
witam. z tego co wiem to olej powinno się wymieniać co jakieś 50 tyś. km ale sa jednak rożne poglądu na ten temat. jedni twierdza że jak już raz się wymieni to potem tylko czekać jak się rozpieprzy skrzyneczka inni mowią że to jest taka samą normalna rzeczą jak wymiana oleju w silniku. osobiście teraz czekam na wyplatkę i pierwsze co zrobię to wymiana olejku w skrzyneczce. nawet w serwisie powiedzieli że to normalne, po to został umieszczony wlew do skrzyneczki. pozdrawiam.




wleww jest ale korka spustowego nie ma...tak mi rzekli w reswisie
  
 
wymienić oleju nikt nikomu nie może zbronić !
w instrukcji obsługi i urzytkownika, ogulnie dostepnej w sprzedaży w języku polskim jest napisane proste zdanie że oleju się nie wymienia tylko dolewa takzwana skrzynia bezobsługowa, nie znaczy to że nie można go wymienić, mozna, ale poco ? otwierałem taką skrzynię w 13 letniej korsie i olej jest nadal szaro czerwony, oczywiście jeżeli można to nazwac olejem, przypomina to płyn do wspomagania.
pozatym wymiana uleju nie usunie szlamu (którego jest tam więcej niż w silniku )ze ścianek i zakamarów w skrzyni natomiast nowy olej może go wypłukać a wtedy sami wiecie-może nic a może wszystko.
nie polecam sugesti serwisów w żadnym temacie poniewąż oni są od zarabiania pieniędzy i są nie wiarygodni, ja korzystam z aso ale ja decyduję co ma być robione i jestem przy tym i patrzę mechanikowi na ręce przez cały czas.
wracając do oleju to po posiadaniu 6 autek mogę chyba stwierdzić że wymiana oleju to jak chodzenie po wieżowcu można to robić ale poco ? POZDRAWIAM WSZYSTKICH DBAJąCYCH O SWOJE FURY !!! NIECH MOC BęDZIE ZWAMI !!!
  
 
P.S. korek spustowy oczywiście jest, znajduje się poniżej korka do sprawdzania poziomu, klucz nr. 13
korek sprawdzania poziomu tak zwany przelew ( z magnesem na opiłki) klucz nr. 13
natomiast wlew to wykręcany odpowietrznik klucz nr. 17 UWAGA NIE ZRYWAć NA SIłę PLASTIKOWEGO KAPTuRKA ODPOWIETRZNIKA !!! TO NIE TęDY DROGA !!!
p.s zajebista żółta tigra mmm... pozazdrościć...
  
 
czołem oplowcy. po przeczytaniu waszych opini na ten temat stwierdzam że całkowicie zgłupialem.... WIEC JAK WYMIENIAĆ CZY NIE WYMIENIAĆ,OTO JEST PYTANIE. proszę was nie o opinię ale o prostą odpowiedź: TAK czy NIE.
  
 
Cytat:
2006-09-17 20:30:17, nominalmaniak pisze:
...p.s zajebista żółta tigra mmm... pozazdrościć...



A dziekuje, dziekuje mi tez sie podoba, ciekawie odstaje od tej naszej szarzyzny na drogach
Choc szukalem czarnej badz srebrnej..niestety nigdy nie jest tak jak sie sobie wymarzy

Co do wymiany oleju, moja decyzja to: nie wymieniam, podzwonilem po kilku warsztatach, rowniez i ASO opla i wszedzie mowili ze nie ma potrzeby wymieniac, jedynie to skontrolowac czy nie ubywa i ewentualnie dolac.
Tak tez i zrobie.
Dzieki za rady
Ps. Najbardziej do mnie przemawia to ze nowy olej moze wyplukac stare brudy, ktore napewno nie pomoga w pracy skrzynki...
Olej wymienie przy okazji - kiedys - remontu skrzyni (puk, puk, oby nigdy