Migający Check engine - problem z zapłonem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam Corsę B rocznik 1997.
Dwa dni temu spotkał mnie przykry zawód.
Przekreciłem kluczyk, silnik odpalił, ale zaczęła migać kontrolka Check engine i silnik zgasł. Próbowałem odpalać z 10 razy, za każdym razem z tym samym efektem. Pod dom ściągnął mnie sąsiad. Następnego dnia samochód odpalił bez problemu za pierwszym, drugim, trzecim razem. Za czwartym zaczął mrugać Check engine i silnik zgasł.
Na forum przeczytałem że może to być immobilaizer. Pobiegłem po zapasowe kluczyki. Odpalając zapasowym - wszystko OK, odpalając pierwszym silnik gasł. Robiłem to ze 4 razy z tym samym efektem. Za piątym już niestety nie. Wszystko jedno którym kluczykiem odpalałem, migał Check engine i silnik gasł. Dodam że kiedy uda mi się odpalić bez mrugania kontrolki to autko jedzie później bez żadnego problemu.
Odstawiłem autko do warsztatu i przed chwilą dostałem telefon że to czytnik immobilaizera.
Czy można immobilaizer odłączyć, czy też konieczna jest jego wymiana łącznie z kluczykami ??? Czy ewentualnie można taki czytnik naprawić |???
Czy moze być inna przyczyna "mrugania" tej kontrolki i gaszenia silnika ??
  
 
Mam podobny problem u siebie, co prawda nie w corsie ale w combo no ale to bez znaczenia, silnik 1.4 97r, ta kontrolka raz się pali, raz nie, czaem pali się cały czas, gaśnie na chwilke i znowu się zapala, ale nie wpływa to w żaden sposób na prace silnika. Co to może być?
  
 
Witam!!
Ta kontrolka miga również wtedy gdy silniczek krokowy jest np. zabrudzony, w szczególności w autkach w których jest instalacja gazu. Proponuję wyciągnąć wtyczkę z silniczka krokowego, dmuchnąć powietrzem i powinno momóc. Bynajmniej u mnie w corsie pomogło. Najlepiej to sprawdzić pod kompem, ale uwaga na oszustów naciągaczy,takie sprawdzenie to koszt od 50 do 80zł maksimum.
Pozdrawiam