Podkładki magnetyczne, naklejki...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wtam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy, a przywiodła mnie na wasze forum chęć zorientowania się na rynku radiotelefonów i anten do mojego mobilka. Nie chciałem kupować w ciemno i po lekturze Waszych postów wybrałem sobie taki zestawik:

Uniden 520 XL Pro
antena magnesówka Wilson Little Will

Jak sądzicie? Będzie ok?

Interesuje mnie poza w/w wasza opinia na temat wszelkiej maści sprzedawanych na allegro podkładek magnetycznych i naklejek mających za zadanie chronić przed porysowaniem podstawą magnetyczną anteny lakier dachu (bagażnika) samochodu.

Warto kupić takie ustrojstwo?
Czy spełna swoje zadanie?
Nie pogarsza odbioru?
Nie pogarsza przyczepności anteny? (wolno nie jeżdżę, więc pewnie już bym nie znalazł antenki gdyby mi odpadła przy predkości 140

Z góry dziękuję za wszystkie opinie i wypowiedzi

73 !!!
  
 
odnośnie podkładek:
jeżeli da się ją odkleić bez problemu to zapewne swoje zadanie w zakresie ochrony lakieru spełni.
Co do pogorszenia odbioru i trzymania się anteny to na pewno pogorszy i jedno i drugie, pytanie tylko czy na tyle aby nie warto było je stosować? Sam nie używam (przecieram dach i podstawę mokrą szmatką żeby farfocle nie szorowały o lakier) nie znam też ludzi którzy używali by takich podkładek.
Inna sprawa że niekoniecznie musisz kupować kawałek samoprzylepnej folii za niebotyczną sumę skoro sam możesz sobie taką skombinować w dowolnym kolorze za ułamek ceny z allegro

Co do radia, to sam mam takie i jest ok. Antenę mam hustlera więc na temat twojej się nie wypowiadam
  
 
Niezły zestaw dla amatora i spełni swoje zadanie.
Podkładek nie używam ale dach mam porysowany od ciągłego chowania i zakładania anteny (jazda po mieście). Anteny mi nigdy nie zwiało nawet przy 150 km/h. ale parę razy zwaliły gałęzie przy mniejszej prędkości bo teren był trudny.
  
 
Witam serdecznie

Ja osobiście posiadam radyjko Uniden 520 i do tego antenkę Hustler.
W miejscu gdzie ją montuję na dachu nakleiłem folię bezbarwną 20x20 cm, tak aby mieć możliwość manewru w różnych kierunkach,po jej naklejeniu nie zauważyłem, żadnych strat w odbiorze tudzież nadawaniu, co do trzymania przy szybkiej jeździe, wczoraj pomykałem z katowic do krakowa 180/h po A4 i antenki nie zgubiłem, a lakier napoewno jest mi za ten mały wydatek wdzięczny.
Reasumując
Myślę że nawet jesli występują jakieś straty choć to mało prawdopodobne( zjawisko indukcji) to są one tak małe, że napewno ich nie odczujesz, uzywając podkładki w miejsce gdzie instalujesz antenę.
POWODZENIA, dalekich zasięgów
  
 
Witam serdecznie

Ja osobiście posiadam radyjko Uniden 520 i do tego antenkę Hustler.
W miejscu gdzie ją montuję na dachu nakleiłem folię bezbarwną 20x20 cm, tak aby mieć możliwość manewru w różnych kierunkach,po jej naklejeniu nie zauważyłem, żadnych strat w odbiorze tudzież nadawaniu, co do trzymania przy szybkiej jeździe, wczoraj pomykałem z katowic do krakowa 180/h po A4 i antenki nie zgubiłem, a lakier napoewno jest mi za ten mały wydatek wdzięczny.
Reasumując
Myślę że nawet jesli występują jakieś straty choć to mało prawdopodobne( zjawisko indukcji) to są one tak małe, że napewno ich nie odczujesz, uzywając podkładki w miejsce gdzie instalujesz antenę.
POWODZENIA, dalekich zasięgów
  
 
Ja sobie podkleiłem podstawe bezbarwną tasmą za kawałek 30cmx50 zapłaciłem 1,30 zł musze jeszcze podkleić "ściezkę" po której idzie kabel bo porysował troche dach , a co do prędkości moja Florida siedziała na miejscu przy 230km/h
  
 
Cytat:
a co do prędkości moja Florida siedziała na miejscu przy 230km/h


Potencjalny morderca ... ?
  
 
Proponuje rozważyć antene SIRIO AS-100 na podstawie 9cm wytrzymuje 210km/h i ma oryginalną "podkłądkę- osłone" gumową poza tym zawsze można ją w każdej chwili zamocować do postawy stałej (jest dwufunkcyjna jeśli chodzi o zamocowanie) a parametrami nie odbiega o Little Will i cenowo też nie(140PLN)
Po wystrojeniu z Uniden 510 SWR 1,3 - 1,1 - 1,5 na kanałach 1, 19, 40.
  
 
Cytat:
2006-09-02 23:35:51, ap67 pisze:
Potencjalny morderca ... ?



Widzę kolego, że problem jakiś masz.... było to na niemieckiej autostradzie, gdzie takie prędkości to standard.... a zreszta nie chce mi się polemizować z Tobą....
  
 
Dziękuję wszystkim za rady. Po korekcie finansowej odebrałem wreszcie wczoraj upradnionego Unidenka 520 - już chyba jednego z ostatnich oferowanych na allegro - aktualnie brak aukcji. Dzisiaj lub w poniedziałek ma przyjść antenka Wilson Little Wil, przy okazji kupiłem też bezbarwną folię samoprzylepną za 3 zł Aktualnie jestem na etapie wyboru miejsca montażu rediotelefonu w mojej sienie. W przyszłym tygodniu wybieram się do specjalisty na zestrojenie zestawu i jazda na testy
  
 
Cytat:
2006-09-22 09:28:01, zamiet pisze:
Dziękuję wszystkim za rady. Po korekcie finansowej odebrałem wreszcie wczoraj upradnionego Unidenka 520 - już chyba jednego z ostatnich oferowanych na allegro - aktualnie brak aukcji. Dzisiaj lub w poniedziałek ma przyjść antenka Wilson Little Wil, przy okazji kupiłem też bezbarwną folię samoprzylepną za 3 zł Aktualnie jestem na etapie wyboru miejsca montażu rediotelefonu w mojej sienie. W przyszłym tygodniu wybieram się do specjalisty na zestrojenie zestawu i jazda na testy

Witam.Posiadam taki sam zestawik jak sobie wybrales.Ciekaw jestem twojej opini jak bedzie sie sprawowal,i jaki swr osiagniesz na WILSONIE.Sam mam bardzo duzy swr.Chlopaki poradzili mi zeby troche przyciac bata.Dzisiaj bede kombinowal.Zobacze do czego sie dojdzie.Ciekawe jak u Ciebie bedzie Podziel sie opinia jak bedziesz wszystko juz miał,i po pomiarach.POZDRO