Problem z malowaniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wzialem sie za malowanie Pozmota na czarny polmat (Satin Black) lakierem Motipa no i nie wyszlo to tak jak bym se zpodziewal. Roznice miedzy orginalem a malowanym widac orazu. czy da sie z tym cos zrobic?
  
 
Julo czy w technice nie ma zadnego wątku o malowaniu? sic!
  
 
malowanie/blacharka, plastiki, blok silnika, wnetrze itd
  
 
możesz poczekać aż lakier się utwardzi i spolerować, ale efekt i tak będzie inny... podobny wygląd uzyskasz po lakierowaniu proszkowym, jak znajdziesz jakieś miejsce gdzie to robią (np. w Zelmocie kiedyś mieli lakiernię proszkową, tam lakierowano mi dużo elementów do mojego poldka), to za niewielkie pieniądze będziesz miał superpowłokę lakierniczą
  
 
eee, juz bez przesady, hehe. zmatowie to jeszze raz i pociagne powiedzmy ze 2 warstwy
musze jeszcze stopke i tak domalowac bo przegapilem kawalek :/
  
 
A które jest to pomalowane? Bo mnie się to bez nóżki bardziej podoba. W oryginale (jeśli to to z nóżką) to wcale nie jest półmat tylko lakier błyszczący mi się zdaje.
  
 
to po prawej jest nowe orginalne, to rozebrane bylo malowane. w sumie wyglada ladnie, tu sie zgodze i nieskromnie powiem, ze jak na pierwszy raz to mi nawt wyszlo, ale chodzilo o to, zeby wygladalo jak fabryczne, oba tak samo, a nie jedno takie a drugie takie... nie ma co. jeszcze jedna warstwa i polerka bedzie, tylko musze kupic koncowke, bo wypadla mi z 9 pietra i raczej srednio mi sie ja udalo znalezc w trawie pod blokiem


[ wiadomość edytowana przez: Julo dnia 2006-09-23 17:33:04 ]
  
 
Zastanawiam się, czy taki efekt jak fabryczny to by nie wyszedł prędzej z kombinacji: błyszczący lakier - zmatowiony drobnym papierem z pastą - pomalowane bezbarwnym, lub coś w tym stylu.
  
 
podobny efekt daje czarny akrylowy lakier Boll, ja malowałem grilla przerabianego i wyszedł fajny jednolity czarny kolor bez połysku, zblizony do tego kompletnego lustra.
nie pamiętam tylko czy to był lakier ogólny czy do tworzyw sztucznych
  
 
Potanowilem zaryzykowac i poraktowalem jeszcze raczj nie do konca wyschniete lusterko (bo co to sa 3-4h?) automaxem i oto wyniki:


i tu fota bez flasha, troche lepiej widac jk to wyglada golym okiem. mysle, ze polerka orginalu dala by podobny efekt, ale ja sie nie podejme roziberania i skladania go jeszcze raz. robilem to juz, bo zmienialem mu nozke (poszla do cromodory astro) i pozniej zeby zaloezyc uszczelke (jest dziwnie mala w porownaniu z innymi ktore mam) zeszlo mi ze 2h i cale rece mialem pociete...
  
 
A dlaczego jedno ma napis wklęsły, a drugie wypukły?
  
 
Bo to Polska właśnie... hehe.
mam jeszzcze rocznik 85 z wypuklym i 84 z wkleslym, hehe. jak im sie wytłukło, to było