Skrzynia biegów do Nivy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!! Jestem od niedawna klubowiczem wiec jezeli cos robie nie tak prosze o wyrozumialość Mam pewien problem i prosze o rady ludzi którzy juz sie z tym spotkali!!! Jest do wyrwania tanio skrzynia biegów od łady 2107 1.5 oczywiście 5 - biegowa!! W poznaniu to jest rzecz raczej unikatowa Prosze wiec o rady czy przypasuje ona do Nivki i czy bede musial robic duzo przeróbek. Ewentualnie co trzeba zrobic zeby ja wlozyc do Nivki 1.6!!!

[ wiadomość edytowana przez: Nico dnia 2003-02-08 12:58:37 ]
  
 
O ile dobrze pamietam powinna pasowac bez problemu
  
 
Nawet się nie zastanawiaj - to skarb!
 
 
Witam, mozecie mi powiedzieć, jakei przełożenia ma skrzynia biegów do Nivy? Bo chciałbym sobie zamontować, ale cosmi sie wydaje, że ma szybsze przełożenia niż skrzynia w 2107. Szczerze mówiac ,nie bardzo mi to pasuje do rajdówki
  
 
Według mnie obydwie skrzynię są takie same, natomiast różnica jest w mostach, ale nie jestem w tej kwestii specjalistą Może jeszcze ktoś coś tutaj napisze na ten temat!
  
 
Nico - masz racje - skrzynia z 2107 a nivy ma identyczne przelozenia - roznica jest tylko taka ze skrzynia z osobowki ma naped predkosciomierza a niwowska ma w tym miejscu zaslepke

Cale przelozenia mozna dobrac na dyfrach
  
 
No własnie moja skrzynia ma jakies szybsze przełożenia. Jedyne info o różnych skrzyniach znalazłem tutaj. I cos mi wychodzi, że jest to skrzynia od modelu 2106 z dołożonym biegiem piątym.Poczekam, moze ktoś ma instrukcje Nivy to napisze
  
 
Masz rację Yanosik, z opisu wynika że jedyna różnica jest w kołach zębatych w skrzyniach. A to dla mnie jest zaskoczenie. Ale cóż człowiek się całe życie uczy
  
 
Ten opis potwierdza to co wczesniej napisalem - niva ma skrzynie taka sama jak 2107.
W 4 biegowych nivkach przelozenia byly nastepujace:
I - 3,67
II- 2,10
III- 1,36
IV- 1,00
wsteczny - 3,53

w pieciobiegowych niwkach dodali tylko nadbieg 0,82

Jak widac przelozenia identyczne jak 2107
  
 
A moja nowa skrzynka gotowa do wsadzenia i chyba we wtorek po świętach doczeka się montażu, a stara znalzła nowy dom
  
 
Nareszcie orginalna ładowska skrzynia 5 jest już w mojej Niviastej. Teraz muszę pokombinować z wydechem, gdyż ze starego zostały mi tylko portki Mam pewien pomysł, ale znając moje zasoby czasowe to pewnie doczeka się realizacji za dwa miesiące
  
 
Cytat:
Nico pisze:..Opel też ją ma!!!



A co do wydechu to zakładaj orginały - jest najcichszy,tani, dostępny, łatwy do montażu, nie nagrzewa nadmiernie elementów podwozia.
Przerabiałem już temat wydechów basowych a także modyfikowanych układów wydechowych m.in w nivie i musze powiedzieć że wartość użyteczna tego jest słaba. Bassu nie da się wyłaczyć słychać go wciąż, w dzień i w nocy - to się szybko nudzi i zaczyna męczyć gdy jeżdzisz po lesie z basowym odgłosem wydechu. Teraz lubię ciszę hehehe....


[ wiadomość edytowana przez: Sniper dnia 2006-05-24 13:09:18 ]
  
 
Jeżeli chodzi o wydech to nie zależy mi na ryczącym tłumiku, tylko właśnie na cichej jego odmianie. Chciałem założyć coś innego, ale na razie nie wiem co. Może rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie kupno orginałów.
  
 
Forum świeci pustkami. Czyżby już nikomu nie chce się pisać??? Ale nie w tym rzecz. W mojej skrzynce wypada 5 w czasie jazdy. Podejrzewam że winny jest synchronizator, ale może ktoś ma inne sugestie z doświadczenia. Ma może ktoś jakąś książkę w której jest opisany sposób rozłożenia skrzynki 5-biegowej. W książce obsługi Nivki jaką posiadam skopiowaną ze strony klubowej jest tylko 4-biegowa. Ze względu na to że ta skrzynka była już u mechanika na tą przypadłośc i za przeproszeniem gówno pomogło, to teraz chciałbym ją sam naprawić. Będę wdzięczny za pomoc.
  
 
Jak masz dostęp to poszukaj w książce od 2107 ...Budowa ta sama a dostępność większa Po pracy sprawdze czy nie mam gdzieś na dysku
  
 
Będę zobowiązany jak znajdziesz. Na stronie klubowej nic nie ma temat skrzyń biegów.
  
 
sprawdz srube mocujaca zabierak (to jest to smiglo do ktorego przykreca sie przegub gumowy). Jesli zabierak jest luzny piatka zaczyna wyskakiwac
  
 
A co do swiecanie pustkami to mnie doprowadzaja do szalu te cholerne reklamy - dlatego malo zagladam na to forum
  
 
Dzięki za radę. W poniedziałek wyciągam znowu skrzynię i przeglądne ją bardzo dokładnie. Tym razem nie założę jej dopóki nie będę miał pewności że będzie ok.
Co do pustek jakimi świeci nasze forum to są naprawdę przerażające. Śmiem twierdzić że zaczyna niestety powoli umierać. Obym się mylił
  
 
yo
heh Nico obyś nie składał tej skrzyni do zimy
Ostatnio widziałem podobną nivke do Twojej w tym rozkopanym mieście na Polskiej - ale to pewnie nie Twoja była
A co do forum to macie racje.... chyba reklamy tez by mogli sobie darować